پیشرفت رل های nofollow با معرفی دو رل جدید

دسته بندی : SEO
۴ مهر ۱۳۹۸
بازدید ها : 681 بار
رل

از ۱۵ سال پیش که ویژگی rel=”nofollow”برای رهگیری لینک‌های خروجی یک صفحه، به وب مستران معرفی شد. فراز و فرود‌های بسیاری درباره این ویژگی بر وب مستران پیش آمده است. این ویژگی که تحت عنوان یک رل <rel=> به وب مستران معرفی شد بسیاری را به چالش کشید. سئو کاران در ابتدا نوفالو را یک تگ بی ارزش کننده، می‌پنداشتند اما با گذشت زمان دیدیم که سایت‌هایی که فقط از لینک‌های فالو استفاده می‌کنند، دچار جریمه‌های سنگینی شدند.

در این ۱۵ ساله نسبت ساخت لینک‌ها با رل فالو و نو فالو همیشه محل بحث بوده است و هر سئو کاری بسته موقعیت سایت خود این رل‌‌ها را در سایت‌های مقصد لینک سازی قرار می‌دهد.

گوگل اما لینک‌های فالو را طبقه بندی و دسته بندی نکرده است و جالب آن است که لینک‌های نوفالو را به دسته های گوناگون تقسیم کرده است.

اکنون نیز دو رل جدید معرفی شده است ما از تاریخ انتشار این خبر در ۱۵ سپتامبر(۲۴ شهریور) تا امروز که ۲۶ سپتامبر است منتظر واکنش‌های سئو کاران و ‌سایت‌هایی که مقصد لینک‌های را در اختیار ما قرار می‌دادند بودیم. اما تا الان واکنش خاصی حداقل در سایت‌های ایرانی ندیده‌ایم. این بی خبری چندان نشانی از خوش خبری نیست و باید ببینیم در آینده از این دو رل چه استفاده‌ای می‌شود.

 از اینجا بخوانید : بک لینک چیست و چطور ساخته می شود

اما این دو رل چه هستند

رل اول، رلی است که با آن به کرول‌ها می‌گویید، لینک ایجاد شده توسط کار بر مهمان بوده است، این رل با حرف اختصاری UGC (User Generated Conten) rel=”ugc” نمایش داده می‌شود. به احتمال بسیار قوی این رل در فوروم‌ها و انواع انجمن‌ها و صفحاتی که مطالب پر بحث دارند استفاده می‌شود. اما هنوز از تأثیر آن بر فرآیند لینک بیلدینگ با خبر نیستیم.

رل بعدی که گوگل در بیانیه خود معرفی کرده، رل اسپانسر rel=”sponsored” است. خب کاملا معلوم است که این رل را برای چه استفاده می‌کنند. به احتمال بسیار قوی در سایت‌های خبری که این روز‌ها بساط رپورتاژ آگهی فروشیشان بسیار پر رونق است، این رل استفاده بسیار بالایی دارد. استفاده از این رل می‌تواند تأثیرات عمیق روی فرایند لینک بیلدینگ بگذارد، زیرا رپورتاژ آگهی‌ها یکی از ارکان استراتژی لینک بیلدینگ یکی دو ساله اخیر بوده و هستند.

 از اینجا بخوانید : روش‌های افزایش بازدید سایت

در تحلیل‌های اولیه کارشناسان ارشد سئو نوین مارکتینگ می‌گویند: به احتمال زیاد این دو رل ما را مجبور می‌کنند که بخشی از لینک‌های تولید شده خود را با آنها بسازیم. به طور حتم این دو رل هم چون در دسته رل‌های نوفالو قرار دارند، به ساختن ظاهر ارگانیک بک لینک‌های شما کمک و احتمال دارد پس از چندی سایت‌هایی که با استراتژی رپورتاژ آگهی به دنبال رشد هستند، مشکلاتی را در روند کار خود ببیند. به طور حتما این مشکلات در یک سال آینده پیش نخواهد آمد، اما آن‌چیز که مسلم است برندگان بازی کسانی هستند که از این دو رل به موقع و بعد از اثبات  تأثیر مستقیمشان و آن ها به صورت محدود استفاده کنند.

ما نیز در پروژه‌های سئو نوین مارکتینگ، بهترین و اثبات شده‌ترین شیوه‌ها را برای لینک بیلدینگ در پیش می‌گیرم تا بهترین نتیجه ها از این روش‌ها برای مشتریانمان حاصل شود .

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۰ دی ۱۳۹۹ | SEO

الگوریتم پاندا🐼۱۴نکته برای جلوگیری از جریمه گوگل پاندا

در واقع الگوریتم گوگل پاندا یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل است که در فوریه 2011 ارائه شد ...

۳ دی ۱۳۹۹ | SEO

مشاوره سئو برای بهبود رتبه‌‌ها| ۳ نمونه واقعی مشاوره سئو نوین مارکتینگ

می‌توان گفت مشاوره سئو در واقع مجموعه تکنیک های بهینه سازی سایت است که یک متخصص سئو ...

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

۱ شهریور ۱۳۹۹ | SEO

آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

 در مقاله راه اندازی conversion tracking در گوگل ادز به اهمیت ردیابی کاربران سایت اشاره کردیم و ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید