پیشرفت رل های nofollow با معرفی دو رل جدید

توسط علی‌مراد ۰۴ مهر ۹۸
رل

از 15 سال پیش که ویژگی rel=”nofollow”برای رهگیری لینک‌های خروجی یک صفحه، به وب مستران معرفی شد. فراز و فرود‌های بسیاری درباره این ویژگی بر وب مستران پیش آمده است. این ویژگی که تحت عنوان یک رل <rel=> به وب مستران معرفی شد بسیاری را به چالش کشید. سئو کاران در ابتدا نوفالو را یک تگ بی ارزش کننده، می‌پنداشتند اما با گذشت زمان دیدیم که سایت‌هایی که فقط از لینک‌های فالو استفاده می‌کنند، دچار جریمه‌های سنگینی شدند.

در این 15 ساله نسبت ساخت لینک‌ها با رل فالو و نو فالو همیشه محل بحث بوده است و هر سئو کاری بسته موقعیت سایت خود این رل‌‌ها را در سایت‌های مقصد لینک سازی قرار می‌دهد.

گوگل اما لینک‌های فالو را طبقه بندی و دسته بندی نکرده است و جالب آن است که لینک‌های نوفالو را به دسته های گوناگون تقسیم کرده است.

اکنون نیز دو رل جدید معرفی شده است ما از تاریخ انتشار این خبر در 15 سپتامبر(24 شهریور) تا امروز که 26 سپتامبر است منتظر واکنش‌های سئو کاران و ‌سایت‌هایی که مقصد لینک‌های را در اختیار ما قرار می‌دادند بودیم. اما تا الان واکنش خاصی حداقل در سایت‌های ایرانی ندیده‌ایم. این بی خبری چندان نشانی از خوش خبری نیست و باید ببینیم در آینده از این دو رل چه استفاده‌ای می‌شود.

اما این دو رل چه هستند

رل اول، رلی است که با آن به کرول‌ها می‌گویید، لینک ایجاد شده توسط کار بر مهمان بوده است، این رل با حرف اختصاری UGC (User Generated Conten) rel=”ugc” نمایش داده می‌شود. به احتمال بسیار قوی این رل در فوروم‌ها و انواع انجمن‌ها و صفحاتی که مطالب پر بحث دارند استفاده می‌شود. اما هنوز از تأثیر آن بر فرآیند لینک بیلدینگ با خبر نیستیم.

رل بعدی که گوگل در بیانیه خود معرفی کرده، رل اسپانسر rel=”sponsored” است. خب کاملا معلوم است که این رل را برای چه استفاده می‌کنند. به احتمال بسیار قوی در سایت‌های خبری که این روز‌ها بساط رپورتاژ آگهی فروشیشان بسیار پر رونق است، این رل استفاده بسیار بالایی دارد. استفاده از این رل می‌تواند تأثیرات عمیق روی فرایند لینک بیلدینگ بگذارد، زیرا رپورتاژ آگهی‌ها یکی از ارکان استراتژی لینک بیلدینگ یکی دو ساله اخیر بوده و هستند.

در تحلیل‌های اولیه کارشناسان ارشد سئو نوین مارکتینگ می‌گویند: به احتمال زیاد این دو رل ما را مجبور می‌کنند که بخشی از لینک‌های تولید شده خود را با آنها بسازیم. به طور حتم این دو رل هم چون در دسته رل‌های نوفالو قرار دارند، به ساختن ظاهر ارگانیک بک لینک‌های شما کمک و احتمال دارد پس از چندی سایت‌هایی که با استراتژی رپورتاژ آگهی به دنبال رشد هستند، مشکلاتی را در روند کار خود ببیند. به طور حتما این مشکلات در یک سال آینده پیش نخواهد آمد، اما آن‌چیز که مسلم است برندگان بازی کسانی هستند که از این دو رل به موقع و بعد از اثبات  تأثیر مستقیمشان و آن ها به صورت محدود استفاده کنند.

ما نیز در پروژه‌های سئو نوین مارکتینگ، بهترین و اثبات شده‌ترین شیوه‌ها را برای لینک بیلدینگ در پیش می‌گیرم تا بهترین نتیجه ها از این روش‌ها برای مشتریانمان حاصل شود .

اشتراک گذاری

عضویت در خبرنامه نوین مارکتینگ

با وارد کردن ایمیل خود به جمع خوانندگان ما بپیوندید.

علی‌مراد

من نویسنده‌ای توانا به فن SEO و SEM هستم. در وبسایت‌های بسیاری قلم زده‌ام و اکنون سردبیر بلاگ نوین مارکتینگم. تمام تلاشم بر آن است که مطالبی جذاب، خواندنی، مفید و روشمند به شما ارائه کنم.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم نمایش داده نخواهد شد. موارد ضروری با * مشخص شده اند.

11111 /home/novinmain/domains/novinmarketing.com/public_html/wp-content/themes/marketing/single.php