بسته آموزش تولید محتوا نوین مارکتینگ

دسته بندی : تولید محتوا
۷ آذر ۱۳۹۷
بازدید ها : 493 بار
برچسب ها :
آموزش تولید محتوا

بسته آموزش تولید محتوا نوین مارکتینگ یک مجموعه نسبتا کامل از تعاریف، روش‌ها و مهارت‌هایی است که نویسندگان محتوای اینترنتی باید آن را فراگیرند تا به تولید محتوا  مشغول شوند. این بسته در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته سطح بندی شده است و هر سطح پیش‌نیاز دیگری است. هر سطح ۵ درس و یک معرفی سطح دارد و در هر درس بین ۳ تا ۶ جلسه برای مخاطبان خود فراهم آورده است.

در این متن شما با کلیات این بسته آموزش تولید محتوا آشنا می‌شوید. کلیات در سطح آموزشی را درمی‌یابد و به سطح مقدماتی آموزش تولید محتوا دلالت می‌یابید.

اما چرا تولید محتوا؟ دنیای وب چه نیازی به محتوا دارد و اساسا این محتوا چیست که همه دیوانه اویند و از پادشاه و تا قاتل وب می‌خوانندش. این مطالب در دوره مقدماتی بسته آموزش تولید محتوا نوین مارکتینگ بازگو می‌شود. این محتوا را چگونه می‌سازند و می‌نویسند این بود و باش دوره میانی ماست. حال محتوای خوب و مفید کدام است با ما باشید تا در دوره پیشرفته به آن بپردازیم.

مجموعا بیش از ۷۰ جلسه در ۱۵ درس برای شما تهیه کرده‌ایم. سعی می‌کنم در هر درس مقدمات بحث را در جلسه ۱ و ۲ عنوان کنیم و در درس ۳ وارد مباحث میانی شویم و در آخر مبحث و یا مباحث پیشرفته را طرح کنیم. این ساختاری است که فکر می‌کنم نه حوصله شما را سر می‌برد و نه سبب در هم آمیختن مفاهیم می‌شود.

در ذکر منابع هم تمام سعی خود را انجام می‌دهم گاهی این چیز‌ها که می گویم از تجربیاتم در تولید محتوا و البته تحصیل در رشته ادبیات فارسی و شغل شریف ویراستاری است. اما با این بار گران علم! بسته آموزش تولید محتوا کاملی را خدمت شما ارائه می دهم؟

چوب گربه پیش کنی نداریم

در قرآن مجید آمده است : ما این امانت را بر آسمان‌ها و زمین و کوه‌ها عرضه داشتیم، از تحمل آن اِبا کردند و از آن ترسیدند، انسان آن را حمل کرد که او ستمکار و نادان بود.(احزاب،۷۲) بله کلا بر دوش گرفتن هر وظیفه‌ای به خصوص اگر از سر آدمیت باشد، چیزی جز ظلم و جهل در بر ندارد. از این آیه شریفه که بگذریم و به شوخی برگزار کنیم باید بگوییم، چرا اصلا عاقل کند کاری؟! بله من هیچ چیز کاملی ندارم که بتوانم عرضه کنم و سراپا نقصم، اما می‌خواهم چیزی را که در چنته دارم با شما به اشتراک بگذارم.

در قزوین داستانی از زمان‌های قدیم بر سر زبان که بد نیست بگویم. رسم بوده است که اهل آن سامان، دختر که به خانه شوهر می‌فرستادند. بار جهازی بسیار کامل به او می‌داند. البته این برای کارایی جهاز برای عروس خانم نبوده است، بلکه بیشتر برای بستن زبان قوم شوهر بود، که البته آن را قوم‌الظالمین هم می‌خواندند. القصه در مراسم پر شور و احساس “جهاز بینون” قوم الظالمین به فرماندهی سپهسالار خود یعنی مادر شوهر، همه بالا و پایین جهاز عروس را می‌گشتند تا نقص در آن یابند و هر چه گشتند؛ ندیدند آن نقص که موجب سوراخ شدن طاق آسمان شود. هر چه گفتند قاشق دارد؟ گفتند دارد. گفتند سینی دارد؟ گفتند دارد. گفتند طشت دارد؟ گفتند دارد. تا آن که به ناگاه گربه ای ذلیل مرده از سر دیوار به کجی جست و ژنرال مادر شوهر خواست پیشش کند چوبی جست، نیافت. بلافاصله گربه را بی‌خیال شد در آمد گفت چوب گربه پیش کنی دارد؟ دیدند ندارد و آن شد که شد و طاق آسمان سوراخ شده از افلاک بر خاک افتاد. بله نمی گویم کاملیم اما شما هم دنبال چوب گربه پیش کنی نگردید. این واقعیت است که تولید محتوا ورطه‌ای عظیم است که بسیار از بزرگان و کوچکان دنیای وب و حتی دنیای غیر وب به دنبال آن‌اند.

چندی پیش در نوین مارکتینگ مقاله‌ای منتشر کردیم با عنوان: روند هزینه های تبلیغات در ۱۰۰ کشور آسیا و اقیانوسیه  . در این مقاله بیشترین هزینه در تبلیغات به تولید محتوا اختصاص می‌یافت یعنی ۲۰% کل هزینه‌ها. حال با این اوصاف لزوم سرمایه گذاری برای محتوا بسیار مشخص می‌شود و البته هر جا پول باشد شغل هم هست و این راهی است برای تولید.

ضرورت تولید محتوا بر کسی پوشیده نیست، اما محتوایی خوب است که سرمایه جذب می‌کند و تولید کننده محتوای توانمند است، که مشغول می‌شود و از همه مهم‌تر محتوای خوب، بازگشت سرمایه دارد.

مقدمات راه آموزش تولید محتوا

قبل از آن که دوره مقدماتی بسته آموزش تولید محتوا را برای شما معرفی کنم بگذارید یک موضوع مهم را مطرح کنم. آن هم مسلح شدن به سلاحی است که در همه این راه پر پیچ و خم، شما را کمک می کند. لطفا مطالعه کنید لطفا مطالعه کنید؛ به ویژه کتاب بخوانید و از آن ویژه‌تر آنکه رمان و داستان بخوانید هیچ چیز شما را بیشتر از این یار و همراه نیست.

در بحث بعد دوره مقدماتی تولید محتوا را به تفصیل برای شما شرح می‌دهم.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | تولید محتوا

صفر تا صد نوشتن رپورتاژ آگهی و نکات آن

آشنایی با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی و اطلاع از جزئیات آن از ضروریات در حوزه دیجیتال مارکتینگ ...

۲۹ فروردین ۱۳۹۹ | تولید محتوا

آشنایی با تقویم تولید محتوا و ابزارهای آن

تقویم تولید محتوا به زبان ساده جدولی است شامل برنامه‌ریزی روزانه برای تولید‌کنندگان محتوا و ساماندهی پروژه‌های ...

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ | تولید محتوا

۶ مرحله چرخه عمر محتوا

هر محتوا بسان محصولی است که به مخاطب عرضه می‌شود. با این رویکرد می‌توان برای محتوا نیز ...

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ | تولید محتوا

۶ دلیل برای اینکه محتوای بیشتر بهتر نیست

شوک محتوایی روشی بود که ما به یک باره محتوای بیشتر را برای سایت فراهم می‌آوردیم. مارک ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید