جلسه ۳ از درس ۱: تاثیر محتوا بر سئو و رفتار کاربر

دسته بندی : کانتنت مارکتینگ
۱۳ آذر ۱۳۹۷
بازدید ها : 353 بار
برچسب ها :
تاثیر محتوا بر سئو

سلام این جلسه سوم از درس نخست آکادمی نوین مارکتینگ است. در این درس به تاثیر محتوا بر سئو سایت های اینترنتی و رفتار کاربر در این سایت‌ها می‌پردازیم.

در جلسات پیشین آکادمی نوین مارکتینگ دریافتید که تولید محتوا می‌تواند تحولی عظیم در کسب و کار شما و در شخصیت برند شما ایجاد می‌شود. اما شما در فضای اینترنت به سر می‌برید و البته در این فضا سلطان بلامنازع، سرچ کلمات در موتورهای جستجو است و فنی بسیار مهم به نام بهینه سازی سایت ها و صفحات اینترنتی برای موتور های جستجو در جریان است.محتوا تأثیر عظیمی بر سئو دارد و ما بسیاری از درس های این دوره را بر این موضوع قرار داده‌ایم.

یک سایت اینترنتی یک درب ورودی دارد جایی که مردم از آن داخل می‌شوند مانند یک سالن بزرگ. دری به ظاهر کوچک که هر بار در جایی باز می‌شود مانند قلعه متحرک هاول ( اگر این کارتون را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنم همین الان آن را دانلود کرده نگاه کنید) مهم این است که سایت شما در چه زمان و بعد از سرچ چه کلمه‌ای در فهرست های گوگل نمایش داده شود اما گوگل از کجا بداند که شما درباره چه نوشته‌اید که محتوای شما را در جای مناسب نشان دهد.

این موضوعی است که در درس‌های بعد و البته دوره جامع سئو آکادمی نوین مارکتینگ اما الان می‌خواهیم به تاثیر محتوا بر سئو بپردازیم. سئو یعنی بهینه سازی سایت‌ها برای موتورهای جستجو. این کاری است که باید هر سایتی که می‌خواهد در گوگل دیده شود انجام دهیم که البته نوین مارکتینگ هم آن را به خوبی برای سایت‌ها انجام می‌دهد.

 از اینجا بخوانید : ۱۵ راه برای افزایش نرخ تبدیل

استفاده از انواع روش‌ها گوناگون برای بالا بردن سایت در جستجو‌های بسیار رواج دارد اما بگذارید خیال شما را راحت کنم هیچ روشی مانند تولید محتوای اورجینال برای سئو مفید نیست. البته تولید محتوا رقیبانی دارد که برخی سئو کاران به سراغ آن می‌روند. برخی با نوشتن یک برنامه کامپیوتری به سراغ گول زدن گوگل می روند به این روش سئو کلاه سیاه می‌گویند در این باره همین بس که از قدیم گفتند یک بار جستی ملخک دو بار جستی ملخک آخر به شصتی ملخک . این سایت ها بالاخره  به دام گوگل می افتند. و هیچ وقت نشده است که تأثیر بلند محتوا بر سئو با چیز دیگری جایگزین شود.

می دانید خیلی‌ها عادت دارند اول همه کوچه های پشتی درهای مخفی یک خانه را کشف کنند تا به درب اصلی برسند و این واقعیتی است که این درها گاه چندان راحت گذر و باز نیستند پس به مشکل برمی‌خورم و در آخر راه و در اصلی را انتخاب می‌کنیم.پ

گوگل خوب توجه می‌کند خیلی خوب

می دانید من شغل سئو و تولید محتوا را خیلی دوست دارم چون با یک ربات طرف هستید که کارش تبدیل متن به کد است و می‌فهمد که تو چه نوشته‌ای این گونه می‌توان به تأثیر محتوا بر سئو پی‌برد. کسی می گفت رفته بود پرنده فروشی طوطی بخرد که با او حرف بزند. پرنده فروش نامرد به او یک جغد داده بود. بنده خدا شاد و خندان به خانه آمده یک ماه بعد پرنده فروش شاد از حرکت ناجوانمردانه‌اش، می‌بیند رفیق ما خوشحال و خندان از برابر دکان رد شد و سلام گرمی کرد، انگار نه انگار جای طوطی جغد به او غالب کرده‌اند. گفت طوطی‌ات خوب است؟ می‌گوید عالی حرف نداره. پرنده فروش می‌گوید: حرف هم می‌زند؟! رفیق ما هم می‌گوید نه ولی هرچی من می گویم را خوب توجه می‌کند.

تاثیر محتوا بر سئو

یک جغد متفکر

حالا حکایت من و گوگل است. گوگل به حرف‌ها تو خوب گوش می‌کند بله محتوایی که تو و من تولید می‌کنیم به  خوبی توسط گول خوانده می‌شود و اگر به درستی در سایتی با کیفیت و سریع و امن بارگذاری شود و در لینک‌های خوبی به آن داده شود و برای کاربران هم جذاب باشد؛ می‌تواند در صفحه اول گوگل دیده شود. گوگل مانند جغد رفیقم خیلی خوب توجه می‌کند. تأثیر محتوا بر سئو این گونه است.

همان طور که محتوای هر چیز سبب تعریف آن چیز می‌شود سایت شما هم محتوای خود را باید بسازد تا معنی پیدا کند و گرنه با یک یا چند صفحه که چند عکس و چند خط نوشته در آن است کسی معنی نمی‌یابد.

کاربران مشاق آنند که نوشته‌های شما را بخوانند و از نوشته‌ای به نوشته دیگر بروند. یک شماره تلفن و یک  نوشته که آخر تمام جمله‌های آن یک یا دو “می‌باشد” قرار دارد برای هیچ کس مفید نیست.

گوگل موتور جستجویی است که محتوا را ردیابی می‌کند به خصوص اگر راه ربات های های گوگل را باز گذاشته باشید. راه باز کردن مسیر گوگل بات را در درس‌های سئو حتما بخوانید.

بهبود رفتار کاربر نیز دیگر تاثیر محتوا بر سئو است. این رکن اساسی سئو بیشتر به ماندگاری کاربران در صفحه‌های سایت شما مربوط می شود و چه بهتر از محتوا برای نگه داشتن کاربر در صفحه‌های یک سایت. راستی محتوا فقط متن و تصویر نیست این را هم بعدا برای شما می‌گویم

در درس بعدی شما با  فرق تولد کننده محتوا و نویسنده آشنا می شوید .

تمرین

بیشترین سایت که در صفحات آن مانده‌اید کدام بوده است از آن نام ببرید و بگوید چرا

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | کانتنت مارکتینگ

صفر تا صد نوشتن رپورتاژ آگهی و نکات آن

آشنایی با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی و اطلاع از جزئیات آن از ضروریات در حوزه دیجیتال مارکتینگ ...

۲۹ فروردین ۱۳۹۹ | کانتنت مارکتینگ

آشنایی با تقویم تولید محتوا و بخش‌های مختلف آن

تقویم تولید محتوا به زبان ساده جدولی است شامل برنامه‌ریزی روزانه برای تولید‌کنندگان محتوا و ساماندهی پروژه‌های ...

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ | کانتنت مارکتینگ

همه چیز درباره چرخه عمر محتوا و آشنایی با ۶ مرحله آن

هر محتوا بسان محصولی است که به مخاطب عرضه می‌شود. با این رویکرد می‌توان برای محتوا نیز ...

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ | کانتنت مارکتینگ

۶ دلیل برای اینکه محتوای بیشتر بهتر نیست و حتی در واقع بدتر است

شوک محتوایی روشی بود که ما به یک باره محتوای بیشتر را برای سایت فراهم می‌آوردیم. مارک ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید