تاثیر توضیحات متا

سلام. این یک نتیجه نظرسنجی است. با هم می‌خواهیم از تاثیرات توضیحات متا (Meta Description) و برندسازی در نرخ کلیک را بدانیم. اکثر قریب به اتفاق کارشناسان معتقدند که محتوای قوی موجب بهبود رتبه در جستجوی گوگل می‌شود. بیراهه هم نیست!

نتایج تحقیقات Ignite Visibility نشان می‌دهد که توضیحات متا ، نام تجاری (برند) و عنوان صفحه، به ترتیب بالاترین تأثیر را بر تصمیم‌گیری کاربر برای کلیک روی یک نتیجه جستجو دارند. همچنین دو سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که تبلیغات بیشتر می‌تواند منجر به عدم استفاده آن‌ها از گوگل بشود و بسیاری از آن‌ها معتقدند که گوگل با استفاده از متا دیسکریپشن و سایر قابلیت‌های افزوده شده به صفحه نتایج جستجو، کیفیتش را بهبود بخشیده است. بنابراین لازم است در قسمت تولید محتوا سایت خود متا دیسکریپشن قوی‌ای بنویسید.

تعداد شرکت کنندگان در این نظرسنجی 500 نفر با بازه سنی 25 تا 60 سال بوده‌اند.

بالاترین تأثیر توضیحات متا بر نرخ کلیک

وقتی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی پرسیده شد که چه چیزی برای آن‌ها بر انتخاب یکی از نتایج جستجو بیشترین اثر را دارد، پاسخ 62.9 درصد از شرکت کنندگان توضیحات متا ، 24.2 درصد نام تجاری و 13 درصد عنوان بوده است. با این حال یکی از یافته‌های متناقض و عجیب نظرسنجی نیز این بود که 55.1 درصد شرکت کنندگان گفته‌اند که تنها بر روی برندهایی کلیک می‌کنند که می‌شناسند.

کاربران معتقدند که نتایج جستجو بهتر شده‌اند

اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که حالت فعلی نتایج گوگل (این نظرسنجی در دسامبر 2019 انجام شده) از وضعیت آن در ماه ژانویه 2019 بهتر شده است. درصد مشابهی از آن‌ها (55.5٪) نیز تأیید کرده‌اند که استفاده از توضیحات متا ویژه و سایر قابلیت‌‌های موجود در صفحه نتایج جستجو، موتور جستجوی گوگل را بهتر کرده است.

آیا تبلیغات بیشتر کاربران را فراری می‌دهد؟

دو سوم (66.7٪) از شرکت کنندگان معتقدند که اگر گوگل تبلیغات بیشتری را به نتایج جستجو اضافه کند، از این موتور جستجو کمتر استفاده خواهند کرد. این نتیجه در تناقض کامل با یافته‌های یک پژوهش دیگر در دسامبر 2018 است. 75 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی قبلی گفته بودند که تبلیغات به آن‌ها در یافتن اطلاعات مورد نیازشان کمک می‌کند. اما باز هم شانس با توضیحات متا با کیفیت همراهی می‌کند.

 حدود 67 درصد از شرکت کنندگان Ignite Visibility تأکید کرده‌اند که با کلیک بر روی برندهایی که در نتایج تبلیغ کرده‌اند به جای شرکت‌هایی که برندشان را می‌شناسند، مخالفند. این نتایج در توافق با نتایج یک پژوهش دیگر است که شرکت کنندگان در آن گفته بودند فقط روی نتایجی کلیک می‌کند که نام تجاری آن را بشناسند.

این نتایج چه اهمیتی دارد؟

بر اساس این نظرسنجی، شهرت برند دومین عامل تأثیرگذار بر نرخ کلیک است و عنصر مهم برای تصمیم‌گیری بسیاری از کاربران است. ایجاد شهرت برای برند باید در راهبرد سئوی شما نقشی مهم داشته باشد تا به تبع آن نتایج جستجوی ارگانیک را بهبود ببخشد.

نتیجه مهم دیگر این نظرسنجی نمایش اهمیت نوشتن توضیحات متا متقاعدکننده است. صاحبان سایت‌ها و سئوکاران باید از همخوانی این بخش با هدف از جستجو، اطمینان حاصل کنند. چرا که اگر گوگل تشخیص دهد که توضیحات شما چندان مناسب نیست، بخشی از متن را در بخش توضیحات نمایش خواهد داد.

اگر کاربران نتایج جستجوی مدرن و قابلیت‌های آن را دوست دارند، شما هم باید با آن سازگار شوید. یک راهکار ساده، تولید محتوا بر مبنای ویژگی‌های جدید صفحه نتایج جستجو است.

کاربران ممکن است که با نمایش تبلیغات زیاد در صفحه نتایج جستجو موافق نباشند، اما اکوسیستم گوگل مشابه یک نظرسنجی است و تبلیغات بیشتر ممکن است عاملی برای از دست دادن آن‌ها باشد.

0 0 vote
Article Rating

منبع:

اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x