درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

راهنمای ساخت صفحه ویکی پدیا شرکت شما

راهنمای ساخت صفحه ویکی پدیا شرکت شما
فهرست مطالب

در دنیای اینترنت ایجاد صفحه در ویکی پدیا یکی از راه‌های معرفی اشخاص و برندها به حساب می‌آید . در واقع ساخت ویکی پدیا برای خودتان یا شرکتتان باعث می‌شود خود را در یک رسانه معتبر به میلیون‌ها کاربر معرفی کنید. در این مقاله ساخت صفحه در ویکی پدیا را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر شما هم کسی شبیه به من باشید، احتمالا ویکی پدیا را منبع خوبی برای نگاه به پشت صحنه سریال بازی تاج و تخت، یا کلکسیونی از مستندهای زندگی گورخرها بدانید. به طور خلاصه اگر بخواهم بگویم، شما احتمالا به ویکی پدیا به عنوان کانالی برای آگاهی نسبت به برند نگاه نمی‌کنید. ویکی پدیا وبسایتی است که به سادگی قابل شناسایی است. بنابراین معمولا اگر افراد بخواهند اطلاعات بیشتری درباره کسب و کار شما بدانند، صفحه ویکی پدیا شرکت شما جزو اولین صفحاتی است که روی آن کلیک می‌کنند.

اما اگر کمی بیشتر به این موضوع فکر کنید، ویکی پدیا یکی از بهترین منابع واسطه برای رنک شدن صفحه در گوگل است. معمولا وقتی شما یک عبارت کلیدی هدفمند را جستجو می‌کنید، برای دیدن عبارت جستجوی خود در صفحه ویکی پدیا، نیاز به اسکرول کردن زیادی ندارید. شما در این صفحه می‌توانید تولید محتوا انجام دهید.

 از اینجا بخوانید : چک لیست ۳۶ مرحله‌ای برای نوشتن مطلب بهینه شده

 ایجاد صفحه در ویکی پدیا - ساخت صفحه ویکی پدیا برای شرکت

اگر بخواهید آگاهی نسبت به برند خود را افزایش داده و کاری کنید که بیشتر در دنیای آنلاین دیده شوید، به این راهنما نگاهی بیاندازید تا بتوانید صفحه ویکی پدیا شرکت خود را بسازید.

۱.یک حساب کاربری بسازید.

به صفحه اصلی ویکی پدیا رفته و در قسمت بالا سمت راست صفحه، بر روی “ایجاد صفحه کاربری” کلیک کنید.

ساخت ویکی پدیا - ایجاد اکانت

اطلاعات ضروری شامل نام کاربری و پسورد را وارد و سپس روی “ساخت حساب کاربری” کلیک کنید.

۲.خود را به کاربر تایید شده به صورت خودکار، ارتقاء دهید

وقتی ابتدا وارد ویکی پدیا می‌شوید، پیام “به ارتقاء ویکی پدیا کمک کنید” را مشاهده می‌کنید.  همراه آن لینکی برای شروع ویرایش مقاله وجود دارد.

ساخت صفحه در ویکی پدیا - ایجاد صفحه ویکی پدیا شرکت

پیش از آنکه صفحه خود را بسازید، باید به کاربر تایید شده به صورت خودکار تبدیل شوید.

این راهنمای معمولی ویکی پدیا برای یک کاربر تایید شده خودکار است.

“با وجود این که الزامات دقیق برای نشان دادن وضعیت کاربر تایید شده خودکار، طبق هر شرایط متفاوت است، اغلب حساب‌های کاربری انگلیسی ویکی پدیا که بیش از چهار روز عمر داشته و حداقل ۱۰ ویرایش انجام داده‌اند (این ویرایش‌ها شامل حذف کردن نیز می‌شود)، به عنوان کاربران تایید شده خودکار شناخته می‌شوند.”

اینجا، باید تمرین صبر کنید. چند روز نخستی که حساب کاربری خود را باز می‌کنید، صرف ویرایش صفحات افراد دیگر بکنید. وقتی روی “ویرایش یک صفحه” کلیک می‌کنید، لینک‌هایی در بالا سمت راست هر پاراگراف با کلمه “ویرایش” ظاهر می‌شود، بنابراین این کار آنقدرها هم زمان بر نیست.

وقتی حساب شما، تایید خودکار شد، به سراغ گام بعدی بروید.

 از اینجا بخوانید : نوآوری‌های جدید برای توسعه برنامه تجاری خود با تبلیغات

۳.صفحه خود را بسازید.

حالا به چالش برانگیزترین قسمت رسیدیم؛ ساخت صفحه در ویکی پدیا برای شرکت شما.

ابتدا، به صفحه “نوشتن مقاله” در ویکی پدیا بروید. همینطور که به سمت پایین صفحه اسکرول می‌کنید، دکمه آبی را تماشا خواهید کرد که نوشته است ” ویزارد مقاله: راهی آسان برای ساخت مقالات.” روی این دکمه کلیک کنید (اگر تایید خودکار شده‌اید):

ساخت ویکی پدیا شرکت - صفحه خود را بسازید.

سپس، به ویزارد مقاله ویکی پدیا منتقل می‌شوید. در این مرحله، دو گزینه دارید؛ با کلیک روی “بعدی” شروع به ساختن صفحه خود کنید یا ابتدا صفحه خود را در جعبه شنی ویکی پدیا ویرایش کنید.

برای این آموزش، روی دکمه “بعدی” کلیک می‌کنیم:

صفحه ویکی پدیا شرکت - نوشتن مقاله

باید به خاطر داشته باشید، از آنجا که احتمالا هیچ صفحه ویکی پدیایی از قبل برای شرکت شما ساخته نشده است، می‌توانید تا جایی که می‌خواهید، اطلاعات جزئی و دقیق نسبت به خودتان ارائه کنید. به علاوه، بهتر است ساختار صفحه را به شکلی طراحی کنید که به سادگی قابل خواندن بوده و برخی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اطلاعات (مانند کاری که شرکت شما انجام می‌دهد) را در برگیرد.

برای مثال، ببینید هاب اسپات چگونه صفحه ویکی پدیا خود را ساختاردهی کرده است:

صفحه ویکی پدیا شرکت - ویکی پدیا هاب اسپات

صفحه با دو جمله آغاز می‌شود که نگاهی اجمالی به کاری که هاب اسپات انجام می‌دهد، انداخته است. در ادامه، فهرست مطالب را در سمت چپ و “فکت شیت” را در سمت راست مشاهده می‌کنید.

زیر فهرست مطالب، می‌توانید تاریخچه هاب اسپات را مشاهده کنید. بعد از آن نیز توضیحاتی درباره نرم افزار و خدمات هاب اسپات آمده است.

در صفحه ویکی پدیا هاب اسپات، اطلاعاتی که در قسمت بالایی ارائه شده است را احتمالا می‌توان کاربردی‌ترین اطلاعات برای بازدیدکنندگانی که پیش از این نام هاب اسپات را نشنیده‌اند، به حساب آورد. با انداختن نگاه کوچکی به صفحه می‌توان فهمید که مثلا هاب اسپات چکار می‌کند، چه مقدار درآمد دارد، واسطه‌هایی مانند فوربز چه نظری درباره آن دارند و موسسان هاب اسپات چه کسانی هستند.

با اینکه خوانندگان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات، به سمت پایین صفحه اسکرول کنند، نکته حائز اهمیت این است که ویکی پدیا اساسا به عنوان پلتفرمی برای افزایش آگاهی نسبت به برند استفاده می‌شود.

۴. ارجاع بدهید

ویکی پدیا کاملا یک دانش‌نامه است، بنابراین اعتبار و ارزش موضوعاتی که از آن صحبت می‌کنید را اثبات کنید. شما باید ارجاعاتی به چندین مقاله و منبع واسطه بدهید.

پیش از آنکه شروع به ساختن صفحه خود نمایید، ویکی پدیا شما را از این موضوع آگاه کرده و می گوید:” موضوع مقاله باید پیش از این در منابع قابل اعتماد و مستقل پوشش داده شده باشند. این منابع شامل ژورنال‌ها، کتاب‌ها، روزنامه‌ها، مجلات و وبسایت‌هایی است که معروف به بررسی واقعیت‌ها هستند. شبکه‌های اجتماعی، اخبار منتشر شده یا پروفایل‌های تخصصی چنین اعتباری ندارند.”

ساخت ویکی پدیا شرکت - لینک دهی به سایت اصلی

در نهایت، نکته قابل ذکر این است که ارجاعات به کسب و کار شما اعتبار بخشیده و به خواننده اجازه می‌دهد روی کمپانی شما، به عنوان یک کمپانی واقعی حساب کنند. به دنبال مقالات روزنامه ها یا مجلاتی که به کمپانی شما اشاره می‌کنند یا وبسایت‌های دیگری که به وبسایت شما به عنوان یک منبع بک لینک می‌دهند یا دایرکتوری‌هایی که به پروفایل کمپانی شما لینک می‌دهند باشید.

۵.صفحه را برای ارزیابی ثبت کنید

وقتی ساخت صفحه خود را به اتمام رساندید، آن را برای نظردهی و ارزیابی ثبت کنید. وقتی ویکی پدیا صفحه را به عنوان یک منبع معتبر شناسایی کرد، آن را به عنوان یک صفحه رسمی ویکی پدیا بارگزاری می کند.

۶.صفحه ویکی پدیای خود را به طور منظم به روز رسانی کنید

هنوز کار شما تمام نشده است! وقتی صفحه ویکی پدیایی که ساخته‌اید، شروع به افزایش رتبه برای نام کمپانی شما می‌کند، ضروری است که به طور منظم آن را به روز رسانی کنید تا مطمئن شوید به روزترین اطلاعات را براساس محصولات یا خدمات شما ارائه می‌کند.

به‌علاوه، با به روز رسانی منظم صفحه با توجه به توسعه کمپانی، شما می‌توانید شفافیت خود را حفظ کنید. چیزی که هم برای مشتریان و هم برای لیدها (مشتریان هدایت شونده) بسیار مفید خواهد بود.

این روزها، یک جستجوی سریع در گوگل می‌تواند به ما اطلاعات نامحدودی ارائه کند که این اطلاعات شامل پروفایل شبکه‌های اجتماعی، دایرکتوری‌ها و انتشار اخبار در موضوع مورد نظر است. با حصول اطمینان از داشتن صفحه ویکی پدیای به روز، می‌توانید موارد اساسی را پوشش داده و به بازدیدکنندگان، منبع قابل اعتمادی از اطلاعات مرتبط با کسب و کار یا برند خود بدهید.

 

همانطور که دیدید ایجاد صفحه ویکی پدیا به سادگی امکان پذیر است فقط کافیست حرفی برای گفتن داشته باشید تا دیگران بخواهند از شما بیشتر بدانند یا نویسندگان ویکی پدیا برای ساخت صفحه در ویکی پدیا برای شما اقدام کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
صفر تا صد نوشتن رپورتاژ آگهی و نکات آن
|
آشنایی با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی و اطلاع از جزئیات آن از ضروریات در حوزه دیجیتال مارکتینگ...
آشنایی با تقویم تولید محتوا و ابزارهای آن
|
تقویم تولید محتوا به زبان ساده جدولی است شامل برنامه‌ریزی روزانه برای تولید‌کنندگان محتوا و ساماندهی پروژه‌های...
6 مرحله چرخه عمر محتوا
|
هر محتوا بسان محصولی است که به مخاطب عرضه می‌شود. با این رویکرد می‌توان برای محتوا نیز...
دلیل برای اینکه محتوای بیشتر بهتر نیست
|
شوک محتوایی روشی بود که ما به یک باره محتوای بیشتر را برای سایت فراهم می‌آوردیم. مارک...
Search