درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

بازیابی لینک های شکسته با دو ابزار قدرتمند

بازیابی لینک های شکسته با دو ابزار قدرتمند
فهرست مطالب

لینک های معیوب نام دیگر لینک های شکسته است و عملا این دو واژه با هم برابرند ما یک راهنمای کامل برای این کار در نوین مارکتینگ منتشر کرده‌‌ایم با عنوان: یک راهنمای ساده اما کامل درباره لینک شکسته حتما این مقاله را در کنار  مقاله حاضر بخوانید.

 ساختن لینک یک سرمایه گذاری است، بنابراین اجازه ندهید که تلاش‌های شما با لینک های معیوب به هدر رود! در این مقاله ما دو راه پیشنهاد داده‌ایم تا با استفاده از آنها  لینک‌های معیوب که خطای ۴۰۴ نشان می دهند را بازیابی کنید.

بر خلاف بهترین تلاش‌های شما برای جلوگیری از وقوع آنها، احتمالا برخی از خطاهای ۴۰۴ وجود دارند که بر روی صفحات قدیمی در وبسایت شما نمایش داده می‌شوند. یا شاید فقط یکی به طور تصادفی نشانی اینترنتی وبسایت شما را به اشتباه در لینک تایپ کرده است.

برای بهینه سازی وب سایت خود حتما با دپارتمان بهینه سازی سایت نوین مارکتینگ تماس بگیرید ما بهترین مشاوره را به شما میدهیم.

مطمئنا، وجود خطاهای ۴۰۴ برای موتورهای جستجو چیز خوبی نیستند، اما آنها همچنین لینک‌های ورودی بالقوه ای هستند که اکنون معیوب شده و کارآیی خود را از دست داده‌اند. آیا می‌توان این لینک‌های معیوب را بازیابی کرد؟ من دو روش ارائه خواهم داد که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید.

برای دریافت مشاوره سئو با تیم نوین مارکتینگ در تماس باشید

بازیابی لینک های شکسته با استفاده از گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول رایگان است که آن را به یک گزینه محبوب برای دریافت اطلاعات در مورد یک وب سایت بدل کرده. با این حال، راس جونز، دانشمند ارشد در زمینه جستجو در Moz، یک پست در مورد قابلیت اطمینان داده های  گوگل سرچ کنسول نوشت که ما را به فکر فرو برد، بسیاری از داده ها در گوگل سرچ کنسول ، به ویژه در زمینه لینک‌ها، همیشه خیلی دقیق نیست. این به دلیل سرعت سایت Google است که صفحات مختلفی را که ممکن است لینک داشته باشند نشان می‌دهد.

علاوه بر این، همان‌طور که جونز در مقاله خود اشاره می‌کند، کنسول جستجوی گوگل فقط نمونه ای از لینک هایی را ارائه می دهد که Google برای نمایه گذاری سایت شما انتخاب کرده است. با این حال، اگر می خواهید شروع کنید، گوگل سرچ کنسول یک راه رایگان برای شروع اصلاح این لینک ها را فراهم می کند.

با

Crawl> Crawl Errors Report

شروع کنید. من دوست دارم لینک ها را احیا کنم و ببینم چه چیزی جذابی در مورد آنها وجود دارد. در اینجا یکی از مواردی است که در پست های وبلاگ ما آورده شده است را می بینید:

 لینک های شکسته - ارور 404اگر بر روی ورودی کلیک کنید، می توانید مطالب بیشتری در مورد خطای ۴۰۴ و جایی که از آن لینک شده است را بدست بیاورید:

 لینک های شکسته - سرچ کنسولهمان‌طور که می‌بینید، این لینک‌ های معیوب از یک وب سایت دیگر می‌آید. من همچنین می‌دانم که این لینک احتمالا از قبل وجود داشته است، چرا که گوگل تعیین کرد این یک خطای ۴۰۴ در ۲۵ دسامبر، ۲۰۱۶ بوده است- در گذشته ای نه چندان دور، با توجه به این موضوع که پست وبلاگ ما از سال ۲۰۱۵ وجود داشت. از URL می‌توان فهمید که این احتمالا به دلیل خطای تایپی تصادفی به هنگام ساخت لینک بوجود آمده است.

من متوجه شدم که این پست هنوز در وبلاگ وجود دارد و هنوز هم توسط گوگل نمایه گذاری شده است.

با این حال، URL به اشتباه در صفحه وب لینک شده است. ما می توانیم این را رفع کنیم و شاید خودمان یک لینک ورودی دریافت کنیم. وبسایت من در محیط وردپرس در لینوکس نوشته شده است، بنابراین، وقتی که نیاز باشد از فایل .htaccess برای هدایت ۳۰۱ استفاده می‌کنم. در این مورد، خط زیر را به فایل htaccess خود اضافه می کنم:

Redirect 301 /blog/how-linkedin-ads-auction-works-the-hidden-relevance-score-component/embed/ https://www.marketing-mojo.com/blog/how-linkedin-ads-auction-works-the-hidden-relevance-score-component/

حالا این خطای ۴۰۴ به پست صحیح در وبلاگ هدایت خواهد شد. ما نه تنها به کسانی که از این لینک استفاده می‌کنند تا اطلاعاتی که واقعا می‌خواستند را بیابند کمک کردیم، بلکه یک بک لینک ورودی را در این روند به دست آوردیم.

بازیابی لینک های شکسته با Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از ابزارهای عالی SEO است قبل از هر چیز در مقاله نوین مارکتینگ با عنوان: معرفی ابزارهای Ahrefs که برای سئوی حرفه‌ای به آن نیاز دارید  به درستی بشناسید این ابزار و جزئیات اطلاعاتی دقیق تری را نسبت به گوگل کنسول سرچ دارد. جونز در مقاله خود این مقاله را همراه با ابزارهای متعددی که داده‌های بک لینک ورودی بیشتری نسبت به کنسول جستجوی گوگل دارند، ارائه می دهد:

Ahrefs یک گزارش ویژه تحت عنوان “Backlinks Broken” دارد که در آن شما می‌توانید لینک‌های بالقوه را برای بازیابی پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید فیلترهایی را برای نشان دادن لینک‌های پشتیبان ” dofollow” تنظیم کنید که تنها با متمرکز کردن تلاش‌های خود بر روی لینک‌هایی که بیشترین امکان کمک به رتبه بندیتان را دارند می‌توانید رتبه را بهبود ببخشید. در اینجا یک لینک پیدا کردم که یک خطای ۴۰۴ تولید می‌کرد:

 لینک های شکسته - ابزار moz

پس از بررسی های بیشتر، مشخص شد که من یک ریدایرکت ۳۰۱ در مسیر وب سایت قدیمی خود داشته بعد از لینک بازاریابی منابع Mojo، فضایی (۲۰٪) وجود خواهد داشت. متأسفیم. این تغییر مسیر برای این لینک ورودی قدیمی است.

خوشبختانه، این به راحتی در فایل .htaccess تعمیر می‌شود. بنابراین من به فایل htaccess . برای رفع مشکل می‌روم، و تغییر مسیر ۳۰۱ را به صورت زیر ویرایش می کنم:

Redirect 301 /resources/%20 https://www.marketing-mojo.com/resources/

اکنون می توانیم این لینک dofollow را بازیابی کنیم.

این یک روش ساده ، اما موثر است – و چیزی است که بر روی آن کنترل دارید. ساخت لینک یک سرمایه گذاری است و زمان زیادی برای انجام آن به طور کامل و موثر مورد نیاز است. بنابراین خطاهای ۴۰۴ و لینک های معیوب را کشف کنید و لینک های آن را تا حد امکان نگه دارید. برای آنها سخت تلاش کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
sem چیست
|
sem چیست؟ چه کاربردی داشته و چه مزایایی در اختیار شما می‌گذارد؟ در دنیای آنلاین امروز، حضور...
بهبود رتبه سایت
بهبود رتبه سایت چگونه انجام می‌شود؟ بهترین روش های بهبود رتبه سایت در گوگل کدامند؟ در دنیای...
google-freshness
|
وقتی درباره الگوریتم های گوگل فکر می کنیم، بیشتر الگوریتم های معروف آن مثل پنگوئن و پاندا...
Google-sandbox-Algorithm
|
در هر روز بیش از ۴۰۰ سایت جدید راه اندازی می شود و وارد رقابت در عرصه...
Search