درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

جستجوی واکنشگرا فرمت جدید گوگل و یک خبر مهم برای دامنه IR

جستجوی واکنشگرا فرمت جدید گوگل و یک خبر مهم برای دامنه IR
فهرست مطالب

این مقاله از دو بخش تشکیل شده است در قسمت نخست درباره نوع جدید از تبلیغات در گوگل به اسم  جستجوی واکنشگرا سخن می‌گوییم و دیگری خبر مهمی برای کسب و کار های ایرانی است.  تیم تبلیغات در گوگل نوین مارکتینگ از حدود ۲۰ روز پیش توانسته است برخی از دامنه‌های ir را در سیستم گوگل ادوردز  جای دهد.

اما قبل از آن که به این موضوع جذاب بپردازیم ابتدا درباره جستجوی واکنشگرا چند خطی را مطالعه کنید.

جستجوی واکنشگرا فرمت جدید تبلیغات در گوگل است که نسخه بتای آن ارائه شده و به صورت داینامیک عناوین و توضیحات تبلیغ کننده را با یکدیگر ترکیب می‌کند و نتایج واقعی تری را نمایش می‌دهد.

با جستجوی واکنشگرا یک آگهی با چندین عنوان و توضیحات فراوان تنظیم می‌گردد. گوگل ترکیب های گوناگون این تبلیغ را تست می‌کند تا ترکیبی را بیابد که بیشترین احتمال را برای رسیدن آگهی دهنده به هدف خود دارد.

علاوه بر این جستجوی واکنشگرا نتایج بسیار واقعی‌تری نسبت به آگهی‌های متنی استاندارد ارائه می‌کند و این به خاطر  اضافه شدن امکان یادگیری ماشین در جستجوی واکنشگرا است.

جستجوی واکنشگرا گوگل در نسخه بتا در Adwords موجود است ولی هنوز برای تمامی آگهی دهندگان در دسترس نیست.

این فرمت بخشی از زنجیره‌ای است تا به مدل‌های یادگیری ماشین اجازه دهد کار بهینه سازی خلاقانه آگهی را انجام دهند.

جستجوی واکنشگرا - بهینه سازی خلاقانه آگهی

برخی از ابتکاراتی که پیش از این ارائه شده است عبارتند از : تبلیغات جستجوی پویا، پیشنهاد آگهی خودکار (که قبلا آگهی‌هایی بودند که توسط گوگل افزوده می‌شد) و تلاش‌های گوگل در طی سال‌های گذشته برای اینکه آگهی دهندگان از انجام دستی تست‌های A/B صرف نظر کنند و حداقل ۳ آگهی به ازای هر گروه آگهی بیافزایند.  جستجوی واکنشگرا همان مفهوم است که فقط مقداری خودکار سازی شده و البته این حرکتی به سمت بهینه سازی خودکار چرخش آگهی ها است.

بحث بر سر داشتن چندین انتخاب آگهی است. شما به عنوان سفارش دهنده جستجوی واکنشگرا اگر انتخاب‌های بیشتری برای کلمات کلیدی داشته باشید، تا آگهی خود را  به نمایش بگذارید گروه آگهی‌های شما فرصت رقابت ‌در مزایدات بیشتری را می‌یابد. این مورد نیازمند کنترل بیشتر بر روی آگهی‌هاست که می‌تواند به آگهی‌های اختصاص داده شده امکان کنترل تست بیشتری را بدهد. اما  جستجوهای واکنشگرا متنی فقط یک نشانه دارند آن هم این است که روزگار انجام دستی تست‌های A/B به سر آمده است.

یک انگیزه برای امتحان کردن نیاز دارید؟ گوگل به شما در فرمت تبلیغات جستجوی واکنشگرا کاراکترهای بیشتری نسبت به فرمت تبلیغات متنی توسعه یافته ارائه می‌دهد.

  • نمایش ۳ عنوان به جای دو عنوان
  • نمایش دو توضیح ۹۰ کاراکتری به جای یک توضیح ۸۰ کاراکتری

جستجوی واکنشگرا - تست‌های A/B

نوشتن ترکیب جستجوی واکنشگرا و پین کردن آن

آگهی دهندگان می‌توانند تا ۱۵ عنوان و ۴ توضیح را در یک جستجوی واکنشگرا تنظیم کنند. دیگر فیلدها همانند تبلیغات متنی توسعه یافته‌اند.

خطوط بیشتر و دستورات خودکارسازی دیگر بدین معنا هستند که شما نیاز دارید تا به ترکیب سناریوهای مختلف فکر کنید. گوگل پیشنهاد می‌کند ابتدا ۳ عنوان خود را به گونه‌ای بنویسید که به نظر برسد که در تبلیغ با هم هستند.

سعی کنید که عناوین را از یکدیگر متمایز کنید، امکانات مختلف، منافع، پیشنهادها، دکمه های فراخوانی به عمل یا CTA  و سایر موارد را شفاف کنید. اگر با جای دادن دکمه های  CTA در تبلیغات خود مشکل دارید حتما مقاله نوین مارکتینگ درباره دکمه های فراخوانی به عمل یا cta را بخوانید

بهترین کار برای جستجوی واکنشگرا متنی نوشتن عناوینی است که به کلمات کلیدی موجود در گروه تبلیغاتی مرتبط باشند و شامل حداقل یکی از کلمات کلیدی در گروه تبلیغاتی عناوین‌تان باشد.

جستجوی واکنشگرا - نوشتن ترکیب جستجوی واکنشگرا و پین کردن آن

امکانی برای پین کردن عناوین و توضیحات در یک موقعیت مشخص وجود دارد. این امکان می‌تواند به خصوص برای آگهی دهندگانی که در دسته بندی‌های حساسی که نیازمند رفع مسئولیت است مفید باشد. به یاد داشته باشید که اگر شما فقط یک عنوان یا توضیح را در یک موقعیت پین می‌کنید، این مورد تنها چیزی است که در آن نقطه اجازه نمایش دارد. این امکان وجود دارد که چند عنوان یا توضیح را در یک موقعیت پین کنید تا انعطاف پذیری بیشتری در تطابق پویا را تامین کند.

برای مشاهده معیارهای گزارش گیری در تبلیغات جستجوی واکنشگرا، یک فیلتر برای تبلیغات در ستون نوع تبلیغ ایجاد کنید و سپس گزارش را دانلود کنید یا با Report Editor آن را باز کنید.

با وجود اینکه این قابلیت در نسخه بتا  ارائه شده است، آگهی دهندگان فقط می‌توانند تبلیغ جستجوی واکنشگرا را به گروه تبلیغ خود بیافزایند. شما میتوانید جزئیات بیشتری را در صفحه پشتیبانی AdWords مشاهده کنید.

خبر دوم که این روز ها برای ما خیلی جذاب بوده است

Ir  در ادوردز

دامنه ir  بیشتر اوقات به روی ادوردز بسته بوده است. دلیل آن هم تحریم هایی بود است که گوگل برای ایران در نظر می گرفته است. اما حدود ۲۰ روز است که دامنه ir را می توان در حساب‌های گوگل ادوردز جای داد و برای آن تبلیغات کلیکی گوگل را به دست آورد.

البته هنوز برای ساختن یک حساب ادودرز اگر از ایران اقدام کنید احتمال دارد که تمام حساب شما مسدود شود و تمام پول شما از دست برود. پس اکیدا به شما توصیه می‌کنیم در این راه به شدت مراقب باشید.

اما باز شدن دامنه ir بر روی ادوردز تا چه حد می‌تواند برای کسب و کار‌های ایران مفید باشد؟ این واقعیتی است که دامنه ir با دامنه com یا دیگر دامنه های دیگر چندان تفاوتی ندارد اما در طولانی مدت برای سایت ها متوسط و بزرگ دامنه ir سئو بهتری داشته‌اند.

اصلی‌ترین دلیل این رضایت وبمستران از  ir هم این بوده که این دامنه نسبت به com محلی‌تر است. البته شاید به اندازه سایت های ir دامنه های دیگر در ایران وجود داشته باشد و انتخاب دامنه ir و دیگر دامنه ها موضوعی است که همیشه برسر آن دعوا وجود داشته است.

اما باز شدن دامنه ir در ادوردز تنها به بالا رفتن رقابت بین وب سایت ها می‌انجامد. به یاد داشته باشیم که وبسایت‌های تجاری بسیار بزرگی با دامنه ir در گوگل ثبت شده‌اند و این به آن معنا است که اگر مواردی مانند امتیاز کیفیت در سایت شما بالا نباشد، باید مقدار بیشتری برای هر کلیک هزینه کنید.

دپارتمان تبلیغات در گوگل نوین مارکتینگ از ابتدا باز شدن دامنه ir چندین تجربه موفق برای این دامنه داشته است و رقابت را که در این زمینه به وجود آمده را به شدت روبه رشد می‌بیند. تنها توصیه ای که در این زمان برای  شما صاحبان کسب و کار‌های ایرانی دارد از دست ندادن فرصت برای به دست آوردن تبلیغات کلیکی روی دامنه ir  است. امیدواریم در این راه همراهتان باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
sem چیست
|
sem چیست؟ چه کاربردی داشته و چه مزایایی در اختیار شما می‌گذارد؟ در دنیای آنلاین امروز، حضور...
google-my-business
|
وقتی صحبت از تبلیغات در گوگل می شود اکثر مردم به Goolge ADS فکر میکنند اما شما...
کسب و کار B2B - چرا تبلیغات گوگل گزینه مناسبی برای شرکت‌های B2B است؟
|
اگر می‌دانستید که روزانه شخصی فعالیت‌های شما را رصد می‌کند و درصد رشد و موفقیت شما اندازه...
مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز با ۸ روش کاربردی
|
آن بخش از سرمایه‌ای را که به عنوان بازاریابی اینترنتی برای تبلیغات در گوگل خرج می‌کنید چگونه...
Search