داده‌های ساختاریافته و بودن در نتایج غنی شده تضمینی

دسته بندی : SEO
۲۳ مهر ۱۳۹۸
بازدید ها : 481 بار
برچسب ها : ،
نتایج غنی شده

با جان مولر و صحبت‌هایش در نوین مارکتینگ قبلا آشنا شده‌اید یکی از کارمندان کارکشته بخش سرچ کنسول گوگل. این بار او درباره داده‌های ساختار یافته  structured datas صحبت کرده است. این داده‌ها  با کد‌های اسکیما Schema موجود در سایت Schema.org ساخته می‌شوند و کارشان نشان دادن برخی دیتا‌های مناسب برای نتایج ریچ یا غنی شده به کراولر‌ها بود است. در خبری که اوایل این ماه در نوین مارکتینگ آورده بودم با عنوان: Breadcrumbs بردکرامب ، امکان جدید در کنسول جستجوی گوگل . اشاره کردیم که بخش جدیدی که گوگل به کنسول جستجوی خود اضافه کرده است نه فقط برای نوار بردکرامب، بلکه برای نمایش تمام نتایج غنی شده به کار گرفته می‌شوند.

برای دریافت مشاوره سئو با تیم نوین مارکتینگ تماس بگیرید

اکنون هم جان مولر در پاسخ به یک سوال در این باره، این گونه گفته است.

سوال از این قرار بوده:

آیا ما باید از اسکیماهای مندرج در سایت توسعه دهندگان گوگل استفاده کنیم (منظور دو بخش including required/recommended properties) یا می‌توانیم از اسکیماهای مندرج در سایت schema.org نیز استفاده کنیم.

در پاسخ به این سوال مولر اینگونه پاسخ داده است. داده‌های ساختار یافته که در سایت‌های دیگر قرار دارند، کاملا خوب‌اند. اما داده‌های ساختار یافته که در سایت توسعه دهندگان گوگل آمده است، آنهایی است که گوگل از آنها پشتیبانی می‌کند. در حالی که تعداد بسیار زیادی از این دسته از داده‌ها در دسترس وب مسترها قرار دارند.

با این گفته مولر، اگر هدف شما این است که در نتایج غنی شده دیده شوید پس حتما باید از الزامات رسمی گوگل در ایران باره پیروی کنید.

البته به یاد داشته باشید که این نتایج در ایران بسیار محدود نشان داده می‌شوند، اما با اهمیت یافتن آنها احتمال گسترش آنها در سرچ فارسی نیز بسیار زیاد است.

در سرچ فارسی از چند سال پیش ریچ اسنیپت‌ها نمایش داده می‌شد ستاره‌های رأی دهی که هم در سایت شما نشان داده می‌شد و هم در سرپ گوگل. طبق تحقیقات ما اخیرا نوعی از اسکیما‌های سوالات متداول، FAQ نیز در نتایج فارسی دیده می‌شود و شما با استفاده از این اسکیما می‌توانید خط‌های بیشتری را در صفحه اول گوگل به خود اختصاص دهید.

اما این نتایج غنی شده با نمونه‌های کامل آن که در سرپ انگلیسی نمایش داده می‌شود، تفاوت‌های بسیار معنی داری دارد. شما اگر در صفحه اول نمایش داده شوید در هر خطی که باشید می‌توانید امید داشته باشید که اسکیمای سولات متداول درست عمل کند و سوالات متداول شما هم دیده شود. اما در نوع اصلی آن در سرپ انگلیسی، سایتی که شاید رتبه پایینی داشته باشد به صدر رسیده و جواب یک سوال از آن انتخاب می‌شود.

البته نمی‌توان انکار کرد که در نسخه‌ حال حاضر سوالات متداول، که در فارسی عمل می‌کند و دیده می‌شود. نیز وجود این کدهای اسکیما می‌تواند در رشد رتبه سایت مؤثر باشد.

توصیه اکید ما به شما، این است که مطالب خود را با تمام اسکیما‌های مورد تأیید گوگل همراه کنید. زیرا بعید نیست که این ویژگی در ایران به صورت کامل فعال شود.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۰ دی ۱۳۹۹ | SEO

الگوریتم پاندا🐼۱۴نکته برای جلوگیری از جریمه گوگل پاندا

در واقع الگوریتم گوگل پاندا یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل است که در فوریه 2011 ارائه شد ...

۳ دی ۱۳۹۹ | SEO

مشاوره سئو برای بهبود رتبه‌‌ها| ۳ نمونه واقعی مشاوره سئو نوین مارکتینگ

می‌توان گفت مشاوره سئو در واقع مجموعه تکنیک های بهینه سازی سایت است که یک متخصص سئو ...

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

۱ شهریور ۱۳۹۹ | SEO

آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

 در مقاله راه اندازی conversion tracking در گوگل ادز به اهمیت ردیابی کاربران سایت اشاره کردیم و ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید