۱۹ خرداد ۱۳۹۷
بازدید ها : 1034 بار
برچسب ها : ،
20 باور غلط سئو 2018 که باید آنها را ترک کنید

مقاله حاضر در این صفحه درباره ۲۰ باور غلط سئو ۲۰۱۸  است.سئو ۲۰۱۸ شاید در اساس با سال‌های قبل تفاوتی نداشته باشد اما مهم آن است که شما اشتباهات سال های قبل را در به روز رسانی سایت خود مرتکب نشوید.  اشتباهاتی که بسیاری از صفحات اینترنتی در  سال ۲۰۱۸ به آن دچارند. با مطالعه کامل این مقاله شما عوامل بسیار کلیدی برای برتری صفحه خود در سال ۲۰۱۸ به دست می‌آورید.

این مقاله ترجمه‌ای است از سایت هاب‌اسپات  با عنوان “SEO myths you should leave behind in 2018  ۲۰  “که سعی شده است به صورت یک مقاله کامل و باکم‌ترین تغییرات در اختیار شما قرار بگیرد. نوین مارکتینگ مقالات مرجع سئو وب سایت ، گوگل ادوردز، طراحی سایت و مارکتینگ را به صورت مداوم ترجمه می‌کند و منتشر می‌سازد.

این مقاله سوالاتی از این دست را  پاسخ می‌گوید :

 • آیا در سئو ۲۰۱۸ ما باید خود سایتمان را  به گوگل  معرفی کنیم ؟
 • نشر محتوا بهتر است یا لینک سازی بیشتر ؟
 • آیا رمز نگاری SSL  روی سئو ۲۰۱۸ سایت تأثیر دارد؟
 • بهره‌ای که از سئو می بریم چقدر اهمیت دارد ؟
 • آیا توضیحات متا بر رتبه‌بندی جستجو تاثیر زیادی دارد؟
 • تطابق کلمات کلید باید در چه حدی باشد ؟
 • سئو در سال ۲۰۱۸ چه پاپ آپی را مزاحم می داند؟
 • تأثیر الگوریتم رنک برین در سئوی ۲۰۱۸ چیست ؟
 • انباشتگی کلمات کلید  چه بلایی به سر سایت شما می آورد
 • تگ های هدینگ مانند H1 در محتوای شما چه نقشی ایفا می‌کند؟
 • صفحه اصلی خلوت بهتر است یا شلوغ و کدام یک در سئو ۲۰۱۸ بیشتر تأثیر می‌گذارد؟

و ده‌ها سوال از  این دست.

مهم ترین موضوعاتی که در این مقاله به آن اشاره شده است آنهایی هستند که سایت‌های فارسی زبان در سئو ۲۰۱۸ خود هنوز رعایت نمی‌کنند و از همین طریق ضربات بسیار زیادی را متحمل می‌شوند.

۱. سئو ۲۰۱۸ جایی برای کیفیت است نه کمیت

در طول این مقاله در بسیاری از فصل‌ها به این نکته اشاره شده است که از کمیت سایت خود بکاهید و بر کیفیت آن بیفزایید. این اصلی است که از ابتدای پیدایش مقوله سئو بارها و بارها گوگل و متخصصان غیر فارسی زبان سئو به آن اشاره کرده‌اند؛ بالا بردن کیفیت مقالات، صفحات فرود سایت، بالا بردن کیفیت لینک‌های ورودی به سایت و همین طور بالا بردن کیفیت  لینک‌های داخلی سایت؛ همه و همه در سئو ۲۰۱۸ به شدت مؤثر است. در سفارش‌هایی که نوین مارکتینگ برای سئوی سایت‌های ایرانی دریافت می‌کند بزرگترین چالش همین موضوع است زیرا صاحبان کسب و کارها به شدت بر روی کمیت سایت خود تأکید می‌کنند و این در حالی است که کیفیت سایت از هر چیز دیگری می‌تواند برای آنها مفیدتر باشد.

یکی از دلایلی که  در نوین مارکتینگ مقالاتی مانند ۲۰ باور اشتباه در سئو ۲۰۱۸ منتشر می‌شود همین فرهنگ سازی برای کیفی نگری به سایت‌هایی است که در زبان فارسی منتشر می‌شود. لطفا حتما مباحث کیفی این مقاله را بخوانید.

 از اینجا بخوانید : معرفی ابزار سرعت در گوگل سرچ کنسول

۲. صفحه خلوت یا صفحه شلوغ کدام یک بهتر است

این یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صفحات فارسی زبان شلوغی کلافه کننده آن‌هاست. در این مقاله در باور غلط ۱۰ به آن اشاره شده است. این حقیقتی است که صفحات وب فارسی زبان چه از نظر سئو ۲۰۱۸ چه در سال های قبل به شدت شلوغ‌اند. در هر گوشه‌ای از صفحات وب فارسی یک بنر در حال چشمک زدن است و یک جمله در حال خودنمایی. حال آن که در صفحات وب غیر فارسی زبان به ویژه صفحات بین‌المللی کاملا بر عکس این موضوع عمل می‌شود. محیط عظیمی مانند دراپ باکس برای ورود صفحه‌ای به شدت خلوت دارد.

سئو 2018

خلوت کردن صفحات اول وبسایت  شاید در نگاه اول به درآمد کسب و کارهایی که این صفحات برای آنها طراحی شده است، لطمه بزند. اما شما با این کار به انتخاب مخاطب خود احترام می‌گذارید. این حرکت البته سبب می‌شود که شما بر محصولی که از طریق وبسایت خود به دست بازدیدکننده می‌رسانید تمرکز کنید و به بهبود کیفیت محصول خود بپردازید. بازهم می‌بینید اینجا هم پای کیفیت به میان آمد؟! قبلا گفتم که سئو ۲۰۱۸ سئوی کیفیت است حالا باید بگویم وب ۲۰۱۸ وب کیفیت است.

۳. اهمیت کلیت سئوی ۲۰۱۸ بر نکات مهم جزئیات و کلیات

هدرهای سایت شما چگونه است؟ چند تا h2  در صفحه دارید؟ چگالی کلمات کلیدی چقدر است؛ چند لینک از صفحه به صفحات دیگر داده اید؛ انکرتکست لینک‌های شما چه اندازه است؟ این ها چقدر اهمیت دارند؟ چقدر مهم است که متن شما ۹۰۰ یا ۱۱۰۰ کلمه است. شاید برای نویسنده شما مهم باشد، زیرا در ازای هر یک کلمه بیشتر پول بیشتری از شما می‌گیرد اما برای سئو ۲۰۱۸ و گوگل در سال ۲۰۱۸ این موضوعات چندان مهم نیست. البته هنوز کاملا بی‌ا‌همیت نشده است اما در سئو ۲۰۱۸ این موضوعات اهمیت خود را آرام آرام از دست می‌دهند و از سوی دیگر موضوعاتی که کلیت متن را در بر می‌گیرند،  پر رنگ تر می‌شوند. این واقعیتی است که گوگل هر روز با هوش تر می‌شود و هر روز گول زدن گوگل سخت تر می شود. گول زدنی که با متنی در ظاهر زیبا با هدرها و انکرتکست‌ها و لینک‌های خوش قواره و در باطن  کش دار و بی‌محتوا و ملال آور صورت می‌پذیرد.

 از اینجا بخوانید : از این به بعد گزارش‌های گوگل سرچ کنسول را هم بخوانید

۴. فیچر اسنیپت در وب فارسی

در مقاله ۲۰ باور غلط سئو ۲۰۱۸ در قسمت ۱۶ بحثی مطرح می‌شود با عنوان کارکردهای فیچر اسنیپت یا پاسخ‌های ویژه. این بحث کمی احتیاج به توضیح دارد. در فارسی سایتی مشاهده نشده است که بتواند از فیچر اسنیپت یا پاسخ ویژه استفاده کند البته هنوز، سایتی دیده نشده است. این روش با ریچ اسنیپت فرق دارد. ریچ استیپت یا روش رأی دادن به محتوا همان ستاره‌هایی است که گاهی در پایین لینک فهرست شده در نتایج جستجو، دیده می‌شود است.

سئو 2018 - ریچ اسنیپت

ریچ استیپت به راحتی با قرار دادن یک کد در صفحه فراهم می‌آید و در سئو ۲۰۱۸مفید است. اما فیچر استیپت در برابر ریچ اسنیپت یک معجزه تمام عیار است فکر کنید به واسطه رعایت برخی نکات و قرار دادن یک سری کد در صفحه، خط یک گوگل را داشته باشید و تا ۶ نتیجه پایین‌تر هم  باز مطالب شما قرار بگیرد این اعجاب آور است! نوین مارکتینگ تحقیقات بسیار جدی برای قرار دادن فیچر اسنیپت در صفحاتی که طراحی می‌کند را آغاز کرده. البته هنوز این تحقیقات کامل نشده است و ما نمی توانیم به کسی قول دهیم که صفحه فارسی آنها با فیچر اسنیپت در گوگل نمایش داده می‌شود. اما می دانیم که به نتیجه می‌رسیم.

سئو 2018 -فیچر اسنیپت در وب فارسی

نوین مارکتیگ مرجع تخصصی سئو و ادوردز در ایران است از این رو جدیدترین مقالات را برای سئو ادوردز و مارکتینگ در بلاگ خود منتشر می کند. شما می توانید دیگر مقالات بلاگ نوین مارکتینگ را در این باره مطالعه کنید .

من در اینجا برخی از مباحث این مقاله را برای وب سایت‌های فارسی بازگو کردم. نظر شما چیست؟ با ما در میان بگذارید و کامنت بگذارید به خصوص اگر یک وب مستر حرفه‌‌ای هستید. منتظر نظرات شما هستیم.

 

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
11 دیدگاه
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
۱۰ شهریور , ۱۳۹۷ ۲:۵۷ ب٫ظ

ممنونم بابت مقالات همیشه بروزتون

علی‌مراد
Reply to  احمد مهری
۱۰ شهریور , ۱۳۹۷ ۴:۵۴ ب٫ظ

سلام
خیلی ممنون از لطفتان
اگر مایلید مقالات به روز تر ما را هم مطالعه بفرمایید با عنوان
پنالتی شدن در گوگل و راه‌های تشخیص و رفع مشکل سایت

۲۶ شهریور , ۱۳۹۷ ۱:۵۹ ب٫ظ

سلام مقاله تون خیلی عالی بود میشه لطفا چند تا سایت معرفی کنید برای لینک سازی فالو ؟؟

علی‌مراد
Reply to  سینا ریگی
۲۶ شهریور , ۱۳۹۷ ۲:۳۳ ب٫ظ

سلام سینا عزیز خیلی ممنون که به مقاله ما علاقه نشان دادی و برای ما کامنت گذاشتی. به نظر من بهترین راه ساختن لینک های فالو با کیفیت خرید رپرتاز آگهی از سایت های مهم و پرطرفدار است فقط قبل از آن که این کار را انجام دهید خروجی لینک صفحات را با ابزار هایی مانند ماز بسنجید. اگر هم برای این کار نیاز به مشاوره داشتید حتما با ما تماس بگیرید. اگر به موضوع لینک سازی علاقه مندی بد نیست مقاله : روش‌هایی برای بهبود لینک سازی ( link building ) را هم مطالعه کنی باز هم از توجهت… بیشتر »

Tebmedtourism Company
۱۲ دی , ۱۳۹۷ ۱:۲۵ ب٫ظ

بسیار عالی و متشکرم از توضیحات

علی‌مراد
Reply to  Tebmedtourism Company
۱۲ دی , ۱۳۹۷ ۱:۳۰ ب٫ظ

خیلی ممنون لطف دارید اگر دوست دارید سری هم به دپارتمان بهینه سازی سئو ما بزنید

ساروموزیک
۴ دی , ۱۳۹۸ ۵:۴۵ ب٫ظ

سلام این مقاله قدیمی هست یا جدید الانم اینجوریه؟!!!

علی‌مراد
Reply to  ساروموزیک
۸ دی , ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق٫ظ

سلام
برخی از مواردی که در این مقاله آمده هنوز هم ادامه دارد
اما اگر می خواهید درباره سئو ۲۰۱۹ بدانید این صفحه را بخوانید
https://novinmarketing.com/articles/page/14/
و اگر هم درباره سئو ۲۰۲۰ می‌خواهید بدانید کمی صبر کنید در حال آماده سازی پرونده ای جامع هستیم که برای عید نوروز منتشر می شود
با سپاس از توجه شما

chimenbooks
۳۰ دی , ۱۳۹۸ ۷:۵۲ ب٫ظ

با سلام و تشکر بابت مقاله مفید شما
اگر امکان داره لیستی از سایتهای خصوصا ایرانی که میشه ازشون برای کامنت مارکتینگ استفاده کردقرار بدید

احمد
۱۷ شهریور , ۱۳۹۹ ۹:۵۱ ق٫ظ

سلام . خییلی ممنون بابت مطالب خوبتون من که استفاده زیادی را از این مطالب کسب کردم

مینو تیموری
Reply to  احمد
۱۲ مهر , ۱۳۹۹ ۳:۳۸ ب٫ظ

خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده. اگر به مقالات تخصصی حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقمند هستید شما را به خواندن مقاله زیر دعوت می‌کنم.
معرفی ۴ ابزار قدرتمند در تبلیغات اینترنتی

Related Articles

مقالات مرتبط

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | بهینه سازی سایت SEO

الگوریتم تازگی محتوا گوگل چیست و چگونه کار می کند

وقتی درباره الگوریتم های گوگل فکر می کنیم، بیشتر الگوریتم های معروف آن مثل پنگوئن و پاندا ...

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ | بهینه سازی سایت SEO

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟

در هر روز بیش از 400 سایت جدید راه اندازی می شود و وارد رقابت در عرصه ...

۱ شهریور ۱۴۰۰ | بهینه سازی سایت SEO

الگوریتم رقص گوگل چگونه به افزایش رتبه سایت شما کمک می کند

مهمترین هدف گوگل رضایت کاربران از جستجو در آن است. از این رو گوگل چندین الگوریتم معرفی ...

۱۵ مرداد ۱۴۰۰ | بهینه سازی سایت SEO

کامنت مارکتینگ؛ ۶ تکنیک‌ کامنت مارکتینگ یا بازاریابی دیدگاه

هر کسی می‌تواند در  یک پست وبلاگ کامنت ثبت کند. اما این به معنای ساده بودن کامنت ...