۲۰ باور غلط سئو ۲۰۱۸ که باید آنها را ترک کنید

دسته بندی : SEO
۱۹ خرداد ۱۳۹۷
بازدید ها : 390 بار
سئو 2018

مقاله حاضر در این صفحه درباره باورهای اشتباه رایج  در سئو ۲۰۱۸  ایست که با یک فایل PDF در اختیار شما قرار می‌گیرد. در متن پیشرو شما با خلاصه‌ای از فایل pdf  آشنا می‌شود. همین طور برخی از مهم ترین نکاتی که در مقاله PDF آمده است را نیز مطالعه می‌کنید.

سئو ۲۰۱۸ شاید در اساس با سال‌های قبل تفاوتی نداشته باشد اما مهم آن است که شما اشتباهات سال های قبل را در به روز رسانی سایت خود مرتکب نشوید.  اشتباهاتی که بسیاری از صفحات اینترنتی در  سال ۲۰۱۸ به آن دچارند. با مطالعه کامل این مقاله شما عوامل بسیار کلیدی برای برتری صفحه خود در سال ۲۰۱۸ به دست می‌آورید.

این مقاله ترجمه‌ای است از سایت هاب‌اسپات  با عنوان “SEO myths you should leave behind in 2018  ۲۰  “که سعی شده است به صورت یک فایل کامل و باکم‌ترین تغییرات در اختیار شما قرار بگیرد. نوین مارکتینگ مقالات مرجع سئو وب سایت ، گوگل ادوردز، طراحی سایت و مارکتینگ را به صورت مداوم ترجمه می‌کند و منتشر می‌سازد.

این مقاله سوالاتی از این دست را  پاسخ می‌گوید :

 • آیا در سئو ۲۰۱۸ ما باید خود سایتمان را  به گوگل  معرفی کنیم ؟
 • نشر محتوا بهتر است یا لینک سازی بیشتر ؟
 • آیا رمز نگاری SSL  روی سئو ۲۰۱۸ سایت تأثیر دارد؟
 • بهره‌ای که از سئو می بریم چقدر اهمیت دارد ؟
 • آیا توضیحات متا بر رتبه‌بندی جستجو تاثیر زیادی دارد؟
 • تطابق کلمات کلید باید در چه حدی باشد ؟
 • سئو در سال ۲۰۱۸ چه پاپ آپی را مزاحم می داند؟
 • تأثیر الگوریتم رنک برین در سئوی ۲۰۱۸ چیست ؟
 • انباشتگی کلمات کلید  چه بلایی به سر سایت شما می آورد
 • تگ های هدینگ مانند H1 در محتوای شما چه نقشی ایفا می‌کند؟
 • صفحه اصلی خلوت بهتر است یا شلوغ و کدام یک در سئو ۲۰۱۸ بیشتر تأثیر می‌گذارد؟

و ده‌ها سوال از  این دست.

مهم ترین موضوعاتی که در این مقاله به آن اشاره شده است آنهایی هستند که سایت‌های فارسی زبان در سئو ۲۰۱۸ خود هنوز رعایت نمی‌کنند و از همین طریق ضربات بسیار زیادی را متحمل می‌شوند. در این نوشته که حکم مقدمه بر فایل PDF را دارد من سعی می‌کنم برخی از مهم ترین عوامل ضررسان به سایت‌های ایرانی را که در مقاله اصلی به آن اشاره شده است، را برای شما بازگو کنم.

۱. سئو ۲۰۱۸ جایی برای کیفیت است نه کمیت

در طول این مقاله در بسیاری از فصل‌ها به این نکته اشاره شده است که از کمیت سایت خود بکاهید و بر کیفیت آن بیفزایید. این اصلی است که از ابتدای پیدایش مقوله سئو بارها و بارها گوگل و متخصصان غیر فارسی زبان سئو به آن اشاره کرده‌اند؛ بالا بردن کیفیت مقالات، صفحات فرود سایت، بالا بردن کیفیت لینک‌های ورودی به سایت و همین طور بالا بردن کیفیت  لینک‌های داخلی سایت؛ همه و همه در سئو ۲۰۱۸ به شدت مؤثر است. در سفارش‌هایی که نوین مارکتینگ برای سئوی سایت‌های ایرانی دریافت می‌کند بزرگترین چالش همین موضوع است زیرا صاحبان کسب و کارها به شدت بر روی کمیت سایت خود تأکید می‌کنند و این در حالی است که کیفیت سایت از هر چیز دیگری می‌تواند برای آنها مفیدتر باشد.

یکی از دلایلی که  در نوین مارکتینگ مقالاتی مانند ۲۰ باور اشتباه در سئو ۲۰۱۸ منتشر می‌شود همین فرهنگ سازی برای کیفی نگری به سایت‌هایی است که در زبان فارسی منتشر می‌شود. لطفا حتما مباحث کیفی این مقاله را بخوانید.

 از اینجا بخوانید : معرفی ابزار سرعت در گوگل سرچ کنسول

۲. صفحه خلوت یا صفحه شلوغ کدام یک بهتر است

این یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صفحات فارسی زبان شلوغی کلافه کننده آن‌هاست. در این مقاله در باور غلط ۱۰ به آن اشاره شده است. این حقیقتی است که صفحات وب فارسی زبان چه از نظر سئو ۲۰۱۸ چه در سال های قبل به شدت شلوغ‌اند. در هر گوشه‌ای از صفحات وب فارسی یک بنر در حال چشمک زدن است و یک جمله در حال خودنمایی. حال آن که در صفحات وب غیر فارسی زبان به ویژه صفحات بین‌المللی کاملا بر عکس این موضوع عمل می‌شود. محیط عظیمی مانند دراپ باکس برای ورود صفحه‌ای به شدت خلوت دارد.

سئو 2018

خلوت کردن صفحات اول وبسایت  شاید در نگاه اول به درآمد کسب و کارهایی که این صفحات برای آنها طراحی شده است، لطمه بزند. اما شما با این کار به انتخاب مخاطب خود احترام می‌گذارید. این حرکت البته سبب می‌شود که شما بر محصولی که از طریق وبسایت خود به دست بازدیدکننده می‌رسانید تمرکز کنید و به بهبود کیفیت محصول خود بپردازید. بازهم می‌بینید اینجا هم پای کیفیت به میان آمد؟! قبلا گفتم که سئو ۲۰۱۸ سئوی کیفیت است حالا باید بگویم وب ۲۰۱۸ وب کیفیت است.

۳. اهمیت کلیت سئوی ۲۰۱۸ بر نکات مهم جزئیات و کلیات

هدرهای سایت شما چگونه است؟ چند تا h2  در صفحه دارید؟ چگالی کلمات کلید چقدر است؛ چند لینک از صفحه به صفحات دیگر داده اید؛ انکرتکست لینک‌های شما چه اندازه است؟ این ها چقدر اهمیت دارند؟ چقدر مهم است که متن شما ۹۰۰ یا ۱۱۰۰ کلمه است. شاید برای نویسنده شما مهم باشد، زیرا در ازای هر یک کلمه بیشتر پول بیشتری از شما می‌گیرد اما برای سئو ۲۰۱۸ و گوگل در سال ۲۰۱۸ این موضوعات چندان مهم نیست. البته هنوز کاملا بی‌ا‌همیت نشده است اما در سئو ۲۰۱۸ این موضوعات اهمیت خود را آرام آرام از دست می‌دهند و از سوی دیگر موضوعاتی که کلیت متن را در بر می‌گیرند،  پر رنگ تر می‌شوند. این واقعیتی است که گوگل هر روز با هوش تر می‌شود و هر روز گول زدن گوگل سخت تر می شود. گول زدنی که با متنی در ظاهر زیبا با هدرها و انکرتکست‌ها و لینک‌های خوش قواره و در باطن  کش دار و بی‌محتوا و ملال آور صورت می‌پذیرد.

 از اینجا بخوانید : از این به بعد گزارش‌های گوگل سرچ کنسول را هم بخوانید

۴. فیچر اسنیپت در وب فارسی

در مقاله ۲۰ باور غلط سئو ۲۰۱۸ در قسمت ۱۶ بحثی مطرح می‌شود با عنوان کارکردهای فیچر اسنیپت یا پاسخ‌های ویژه. این بحث کمی احتیاج به توضیح دارد. در فارسی سایتی مشاهده نشده است که بتواند از فیچر اسنیپت یا پاسخ ویژه استفاده کند البته هنوز، سایتی دیده نشده است. این روش با ریچ اسنیپت فرق دارد. ریچ استیپت یا روش رأی دادن به محتوا همان ستاره‌هایی است که گاهی در پایین لینک فهرست شده در نتایج جستجو، دیده می‌شود است.سئو 2018

 

ریچ استیپت به راحتی با قرار دادن یک کد در صفحه فراهم می‌آید و در سئو ۲۰۱۸مفید است. اما فیچر استیپت در برابر ریچ اسنیپت یک معجزه تمام عیار است فکر کنید به واسطه رعایت برخی نکات و قرار دادن یک سری کد در صفحه، خط یک گوگل را داشته باشید و تا ۶ نتیجه پایین‌تر هم  باز مطالب شما قرار بگیرد این اعجاب آور است! نوین مارکتینگ تحقیقات بسیار جدی برای قرار دادن فیچر اسنیپت در صفحاتی که طراحی می‌کند را آغاز کرده. البته هنوز این تحقیقات کامل نشده است و ما نمی توانیم به کسی قول دهیم که صفحه فارسی آنها با فیچر اسنیپت در گوگل نمایش داده می‌شود. اما می دانیم که به نتیجه می‌رسیم.

سئو 2018

نوین مارکتیگ مرجع تخصصی سئو و ادوردز در ایران است از این رو جدیدترین مقالات را برای سئو ادوردز و مارکتینگ در بلاگ خود منتشر می کند. شما می توانید دیگر مقالات بلاگ نوین مارکتینگ را در این باره مطالعه کنید .

من در اینجا برخی از مباحث این مقاله را برای وب سایت‌های فارسی بازگو کردم. نظر شما چیست؟ با ما در میان بگذارید و کامنت بگذارید به خصوص اگر یک وب مستر حرفه‌‌ای هستید. منتظر نظرات شما هستیم.

 

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
11 Comments
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
احمد مهری
۱۰ شهریور , ۱۳۹۷ ۲:۵۷ ب٫ظ

ممنونم بابت مقالات همیشه بروزتون

علی‌مراد
علی‌مراد
۱۰ شهریور , ۱۳۹۷ ۴:۵۴ ب٫ظ

سلام
خیلی ممنون از لطفتان
اگر مایلید مقالات به روز تر ما را هم مطالعه بفرمایید با عنوان
پنالتی شدن در گوگل و راه‌های تشخیص و رفع مشکل سایت

سینا ریگی
۲۶ شهریور , ۱۳۹۷ ۱:۵۹ ب٫ظ

سلام مقاله تون خیلی عالی بود میشه لطفا چند تا سایت معرفی کنید برای لینک سازی فالو ؟؟

علی‌مراد
علی‌مراد
۲۶ شهریور , ۱۳۹۷ ۲:۳۳ ب٫ظ

سلام سینا عزیز خیلی ممنون که به مقاله ما علاقه نشان دادی و برای ما کامنت گذاشتی. به نظر من بهترین راه ساختن لینک های فالو با کیفیت خرید رپرتاز آگهی از سایت های مهم و پرطرفدار است فقط قبل از آن که این کار را انجام دهید خروجی لینک صفحات را با ابزار هایی مانند ماز بسنجید. اگر هم برای این کار نیاز به مشاوره داشتید حتما با ما تماس بگیرید. اگر به موضوع لینک سازی علاقه مندی بد نیست مقاله : روش‌هایی برای بهبود لینک سازی ( link building ) را هم مطالعه کنی باز هم از توجهت… بیشتر »

Tebmedtourism Company
Tebmedtourism Company
۱۲ دی , ۱۳۹۷ ۱:۲۵ ب٫ظ

بسیار عالی و متشکرم از توضیحات

علی‌مراد
علی‌مراد
۱۲ دی , ۱۳۹۷ ۱:۳۰ ب٫ظ

خیلی ممنون لطف دارید اگر دوست دارید سری هم به دپارتمان بهینه سازی سئو ما بزنید

ساروموزیک
ساروموزیک
۴ دی , ۱۳۹۸ ۵:۴۵ ب٫ظ

سلام این مقاله قدیمی هست یا جدید الانم اینجوریه؟!!!

علی‌مراد
علی‌مراد
۸ دی , ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق٫ظ

سلام
برخی از مواردی که در این مقاله آمده هنوز هم ادامه دارد
اما اگر می خواهید درباره سئو ۲۰۱۹ بدانید این صفحه را بخوانید
https://novinmarketing.com/articles/page/14/
و اگر هم درباره سئو ۲۰۲۰ می‌خواهید بدانید کمی صبر کنید در حال آماده سازی پرونده ای جامع هستیم که برای عید نوروز منتشر می شود
با سپاس از توجه شما

chimenbooks
chimenbooks
۳۰ دی , ۱۳۹۸ ۷:۵۲ ب٫ظ

با سلام و تشکر بابت مقاله مفید شما
اگر امکان داره لیستی از سایتهای خصوصا ایرانی که میشه ازشون برای کامنت مارکتینگ استفاده کردقرار بدید

احمد
احمد
۱۷ شهریور , ۱۳۹۹ ۹:۵۱ ق٫ظ

سلام . خییلی ممنون بابت مطالب خوبتون من که استفاده زیادی را از این مطالب کسب کردم

مینو تیموری
مدیر
۱۲ مهر , ۱۳۹۹ ۳:۳۸ ب٫ظ
Reply to  احمد

خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده. اگر به مقالات تخصصی حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقمند هستید شما را به خواندن مقاله زیر دعوت می‌کنم.
معرفی ۴ ابزار قدرتمند در تبلیغات اینترنتی

Related Articles

مقالات مرتبط

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

۱ شهریور ۱۳۹۹ | SEO

آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

 در مقاله راه اندازی conversion tracking در گوگل ادز به اهمیت ردیابی کاربران سایت اشاره کردیم و ...

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | SEO

سئو داخلی یا On page seo

سئو داخلی یا همان Onpage به تمام معیارهایی اشاره دارد که می‌توانند مستقیما در سئو وب سایت ...

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | SEO

سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو فنی سایت

سئو تکنیکال یا سئو فنی یک سایت به بهینه سازی سایت و سرور اشاره دارد که به ...