درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

۲۰ آمار مهم از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

20 آمار مهم از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار
فهرست مطالب

اگر مدتی است که بازاریاب بوده‌اید، احتمالا حقایق اساسی درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌دانید: صرفه اقتصادی دارد و روشی است برای تعامل با مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه. تمامی این موارد بسیار عالی هستند اما شاید با خود فکر کنید داده‌ها درباره استفاده از شبکه های اجتماعی چه می‌گویند.

جدا از همه این‌ها، وقتی به بودجه محدود خود فکر می‌کنید، باید مطمئن باشید که هر تلاشی که در زمینه بازاریابی انجام می‌دهید، سود و منفعتی دارد که آن را توجیه می‌کند.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای اغلب کسب و کارها عالی است و اینجا نیز اعداد و ارقامی داریم که آن را ثابت می کند. در ادامه مزایای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را بر اساس آمار بررسی می‌کنیم.

 از اینجا بخوانید : ویژگی های یک پروفایل کامل در اینستاگرام

تعامل با مشتری

بازاریابی شبکه های اجتماعی - تعامل با مشتری

۱. اگر از یوتیوب برای بازاریابی نسل هزاره استفاده می کنید، خوش شانس هستید: احتمالا می توانید ۹۱% آنها را جذب کنید.(Pew Research,2019)

۲. ۹۰% از مصرف کنندگان بیشتر احتمال دارد که با پست‌هایی ارتباط برقرار کنند که شخصیت شرکت را نشان می دهند.(Sprout Social, 2018)

۳. ۷۱% از مصرف کنندگان با تعامل مثبت با برند در شبکه‌های اجتماعی احتمال دارد برند شما را به خانواده و دوستانشان پیشنهاد کنند (LyfeMarketing, 2018).

بازاریابی مناسب

۴. ۸۹٪ از بازاریابان باور دارند شبکه های اجتماعی برای استراتژی کلی آنها در شبکه های اجتماعی اهمیت بسزایی دارند. (Buffer, 2019)

۵. ۶۶٪ از بازاریابان بودجه شبکه های اجتماعی خود را امسال افزایش داده اند. (Buffer, 2019)

۶. سه روش برتری که بازاریابان به آن وسیله ROI بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی خود را اندازه گیری می‌کنند، تعامل، ترافیک و لیدها هستند. (Buffer, 2019)

۷. ۷۷٪ از بازاریاب‌ها از آنالیتیک شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا عملکرد کمپین خود را اندازه گیری کنند (Sprout Social, 2018)

۸. ۷۳٪ از بازاریابان گزارش کرده‌اند که بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار آنها موثر و مفید بوده است(Buffer, 2019)

۹.تخمین زده می‌شود که مصرف کنندگان بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار را در سایت های تجارت الکترونیک تا پایان سال ۲۰۱۹ صرف می‌کنند؛ چیزی که بخشی از آن در فیسبوک، اینستاگرام و اسنپ چت انجام شده است . (eMarketer, 2019)

 از اینجا بخوانید : راهنمای استفاده از هشتگ در اینستاگرام

کشف محصولات

۱۰. ۶۰٪ از مردم می گویند محصولات جدیدی را در اینستاگرام کشف کرده اند. (Instagram, 2019)

۱۱ ۶۶٪ از شرکت‌ها از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا محصولات جدیدی را به مصرف کنندگان ارائه کنند (Duke University, 2019)

۱۲.بیش از نیمی (۵۴%) از  جستجو کنندگان محصولات از شبکه های اجتماعی برای جستجوی محصولات جدید استفاده می‌کنند. (GlobalWebIndex, 2018)

برندسازی

بازاریابی شبکه های اجتماعی - برندسازی

۱۳.بیش از ۲۰۰ میلیون نفر حداقل یک صفحه تجاری اینستاگرام را هر روز بازدید می کند. (Instagram, 2019)

۱۴.۷۴% از مصرف کنندگان، ویدئوهای محصولات یک برند خاص را در شبکه های اجتماعی خود منتشر می کنند. (Sprout Social, 2018)

۱۵. تعامل با مصرف کنندگان و ارائه خدمات مشتری، یک مزیت بزرگ است. سه دلیل برتری که مردم با برندها در شبکه های اجتماعی تعامل دارند، این است که می توانند سوال بپرسند، مشکل خود با محصول را توضیح دهند و یا آن را ستایش کنند. (Sprout Social, 2018)

۱۶مصرف کنندگان می گویند پیام دادن آنلاین به کسب و کارها در صفحات شبکه های اجتماعی باعث می شود نسبت به برند اعتماد بیشتری داشته باشند. (Facebook, 2019)

۱۷. شبکه های اجتماعی، جایی عالی برای پیدا کردن مشتریان جدید هستند. چرا که افرادی که مشتری نیستند، سه برابر بیشتر احتمال دارد ترافیک برند را افزایش دهند. (Adobe State of Digital, 2018)

 از اینجا بخوانید : چگونه آخرین بازدید اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

افزایش فروش

۱۸. گزارشی از Curalate نشان داد که ۷۶% از مصرف کنندگان محصولی خریده‌اند که در پست‌های شبکه های اجتماعی دیده بودند. (Curalate, ۲۰۱۷)

۱۹.گزارش statista نشان داد که ۵۲% از پاسخ دهندگان نظرسنجی تمایل به خرید محصولی داشتند که آن را در فیسبوک پیدا کرده بودند. (Statista, 2017)

۲۰.۴۴%  از مصرف کنندگان محصولی را که در پست شبکه اجتماعی همان برند دیده بودند را خریداری کرده اند. (Curalate, 2017)

سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی نیاز به بودجه کلانی ندارد و کافی است فقط به مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی توجه کرده و به سمت آینده قدم بردارید.

بازار آنلاین همیشه در حال رشد است و این اعداد نشان می دهند اگر شما فعالیت آنلاین ندارید، مزایای تجارت الکترونیک، خدمات مشتریان و جهانی شدن برند را از دست خواهید داد.

اینها تنها چند آمار درباره مزایای شبکه های اجتماعی  است، اما اگر نیاز دارید بیش از این متقاعد شوید، باز هم می توانیم مطالب بیشتری به شما ارائه کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
کسب درآمد از یوتیوب
|
امکان کسب درآمد از یوتیوب به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم انتشار و بازدید ویدیو، خیلی از افراد را...
10 نکته برای نوشتن کپشن اینستاگرام جذاب
بازاریابی در اینستاگرام (اینستاگرام مارکتینگ) بیشتر بر استفاده از عوامل بصری متکی است. کیفیت عکس‌های شما عامل...
۶ استراتژی برای کسب و کار اینستاگرامی
|
امروزه بیشتر از هر زمان دیگر اینستاگرام برای کسب و کارها پول‌ساز است و همین امر باعث...
خرید فالوور اینستاگرام ممنوع
|
برای فعالان اینستاگرام خرید فالوور فیک یک حرکت غیرحرفه‌ای به منظور خودنمایی بیشتر محسوب می‌شود. افراد با...
Search