درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

با ۱۱ به‌روزرسانی گوگل ادز در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

به‌روز رسانی گوگل ادز
فهرست مطالب

موضوع بحث امروز ما ۱۱ به‌روز رسانی گوگل ادز در سالی است که گذشت. از حذف برخی از قابلیت‌ها تا معرفی ویژگی‌های جدید، همه در به‌روز رسانی‌های تبلیغات در گوگل موجود بود. پ در این مقاله به بررسی به‌روزرسانی گوگل ادز در سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم.

۱. حذف میانگین جایگاه نمایش

گوگل در به‌روز رسانی گوگل ادز در ماه فوریه اولین بمب خبری خود را منفجر کرد: قابلیت میانگین جایگاه نمایش یا Average position در گزارش‌های گوگل ادز حذف شد.

 از پایان سپتامبر این ویژگی کاملا از دسترس خارج شد و ما یک عامل مهم در گزارش‌هایمان را از دست دادیم این مثلا به‌روز رسانی گوگل ادز  یکی از شاخص‌های اساسی در بررسی کارایی هزینه پرداختی برای تبلیغات  را از ما گرفت.

میزان هزینه در کنار امتیاز کیفی، رتبه تبلیغ شما را تعیین می‌کنند، درست است؟ و رتبه تبلیغات شما نیز به نوبه خود محل نمایش تبلیغات شما در میان تبلیغات موجود در صفحه نتایج جستجو را تعیین خواهد کرد. این مورد بیانگر جایگاه نمایش تبلیغ است.

نکته اساسی این است: جایگاه نمایش تبلیغ، رتبه تبلیغ شما را نشان می‌دهد، نه محل آن را. فقط به این دلیل که شما بهترین هزینه را پرداخت کرده‌اید (در مزایده بهترین جایگاه تبلیغاتی برنده شده‌اید)، به این مفهوم نخواهد بود که تبلیغ شما در بالاترین بخش صفحه نتایج موتور جستجو یا همان سرپ‌ها نمایش داده می‌شود. بلکه ممکن است در زیر نتایج ارگانیک به نمایش درآید. بدیهی است که میانگین جایگاه نمایش نمی‌تواند تمام واقعیت را به شما نشان دهد.

در نتیجه گوگل تصمیم گرفت که این شاخص را با شاخص‌هایی جدید و دقیق‌تر جایگزین کند که در پایان سال ۲۰۱۸ رونمایی کرده بود: بالاترین میزان نمایش، بالاترین میزان اشتراک گذاری و غیره. واکنش‌های کارشناسان تبلیغات کلیکی به این به این به‌روز رسانی گوگل ادز بسیار متنوع بود، اما همگی بر این موضوع اجماع نظر دارند که: هرچه راهکارهای خودکار پیشرفته‌تر می‌شوند، کارایی راهبردهای مبتنی بر خرید جایگاه دستی کمتر و کمتر می‌شود.

۲. تکامل بهینه‌ساز انطباق عبارت و انطباق کلی phrase match & broad match modifier

بمب دوم گوگل: در انتهای ماه جولای، گوگل از ویژگی جدیدی در ابزار بهینه‌ساز انطباق عبارت و انطباق کلی رونمایی کرد، بهبودی که بر اساس آن، این ابزار قادر به چشم‌پوشی از مواردی با معنی بسیار مشابه مثل مترادف‌ها و ترجمه‌ها بود. پیش از رونمایی از این ویژگی، تنها موارد فعال، انطباق عبارت و انطباق کلی کلمه کلیدی بودند، که شامل صیغه جمع و اشتباهات تایپی باشند.

اگر با مفهوم انطباق عبارت و انطباق کلی آشنایی چندانی ندارید، این نکات به شما در درک مفهوم آن کمک می‌کند:

انطباق عبارت، عبارت جستجو شده‌ای که با کلمه کلیدی استفاده شما دقیقاً منطبق باشد را نشان می‌دهد. برای مثال «آرایشگاه زنانه» با عبارت‌های جستجو شده‌ «آرایشگاه زنانه در بوستون» و «بهترین آرایشگاه زنانه» منطبق است.

انطباق کلی، تنها به بررسی تطابق یکی از کلمات عبارت جستجو شده با کلمه کلیدی شما می‌پردازد. برای مثال هر دو کلمه کلیدی آرایشگاه و زنانه قابل تطابق با عباراتی نظیر «آرایشگاه برای زنان» و «بهترین آرایشگاه مخصوص بانوان در بوستون» است.

پیش از این به‌روزرسانی، تبلیغات هدفمند با انطباق عبارت، تنها مواردی مثل «آرایشگاه‌های زنانه» و «آرایشگاه زنانه» (با اشکال تایپی) را با «آرایشگاه زنانه» منطبق می‌دانستند. پس از این به‌روز رسانی، برای همین کلمه کلیدی مواردی مثل «اصلاح موی بانوان» و «آرایشگاه مخصوص بانوان» هم قابل انطباق هستند، چرا؟ زیرا هر دو معنی مشابهی با کلمه کلیدی مورد نظر دارند. همین ویژگی در ابزار بهینه‌ساز انطباق نام تجاری (برند) هم اجرا شده است.

دفاع گوگل درباره این به‌روز رسانی گوگل ادز قصد کاربر در جستجوی یک عبارت، از نوع و شیوه نوشتن آن اهمیت بیشتری دارد. به علاوه، پیش‌بینی تک تک گونه‌های نوشتاری یک مفهوم برای هدفگذاری در تبلیغات عملاً غیرممکن است. تا زمانی که گزارش عبارت‌های جستجو شده را از نزدیک بررسی کنید، کلمات کلیدی منفی مناسب را به خوبی اضافه کنید و متن تبلیغاتی خوبی را به کار بگیرید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

 از اینجا بخوانید : ۵ توصیه برای مدیریت بودجه گوگل ادز در سال ۲۰۲۰

۳. مخاطبان جدید برای تبلیغات جستجو را با به‌روز رسانی گوگل به دست آورید

پس از بررسی دو بمب خبری گوگل، نوبت به بررسی موردی می‌رسد که از دو مورد قبلی اهمیت کمتری دارد اما ارائه آن‌ها، خبر خوبی برای کاربران است. گوگل در میانه ماه اکتبر اعلام کرد: شبکه جستجو قادر به تبلیغات برای مخاطبان نزدیک به خرید، و رویدادهای فصلی برای مخاطبان درون بازار خواهد بود.

مخاطبان نزدیک به خرید یعنی چه؟

کسانی که با تبلیغات نمایشی display ads آشنایی دارند می‌دانند که مخاطبان نزدیک به خریدAffinity audiences  گروهی از مشتریان هستند که علاقه خود به یک موضوع خاص را پیش از این نشان داده‌اند. بعد از این به‌روز رسانی گوگل ادز حالا گوگل می‌تواند با بررسی فاکتورهایی نظیر تاریخچه جستجو و تکرار بازدید از صفحات وب می‌تواند فهرستی از این دسته مخاطبان تهیه می‌کند.

به‌روز رسانی گوگل ادز - مخاطبان نزدیک به خرید یعنی چه؟با بررسی کلمات کلیدی بر مبنای مخاطبان نزدیک به خرید قادر خواهید بود که کارزارهای تبلیغات جستجوی خود را بر مشتریانی متمرکز کنید که واقعاً قصد خرید دارند. برای مثال، فرض کنیم که شما شرکتی دارید که در آن محصولات آرایشی کاملاً طبیعی را به فروش می‌رسانید. به طور معمول مشتریان اصلی شما کسانی هستند که کلمات کلیدی هدفی مثل «لوازم آرایشی طبیعی» را جستجو می‌کنند. با استفاده از این ویژگی می‌توانید با استفاده از مخاطبان نزدیک به خرید مربوط به بخش زیبایی و سلامت، میزان بازگشت سرمایه خود را برای این کلمات کلیدی را افزایش دهید. جالب است، نه؟

رویدادهای فصلی برای مخاطبان درون بازار

در چند سال گذشته، چند ابزار جدید به کاربران در بهبود تبلیغات جستجو برای مخاطبان درون بازار ​in-market audiences کمک می‌کردند. با استفاده از تبلیغات برای مخاطبان درون بازار، شما می‌توانید تبلیغات خود را فقط برای کسانی به نمایش بگذارید که درباره محصولات یا خدماتی مشابه با پیشنهادات شما جستجو کرده‌اند.

اگر من یک ماه درباره «سدان هوندای دست دوم» جستجو کنم و از وبسایت‌هایی مثل car.com را بازدید کنم، طبیعی است که گوگل من را در دسته خودرو و وسایل نقلیه فهرست مخاطبان درون بازار قرار دهد. در نتیجه خودرو فروشان و شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند به راحتی با مشتریانی مثل من، که به وضوح به دنبال خرید خودرو یا چیزی مرتبط با آن هستند، دسترسی پیدا کنند.

همچنین در زمان‌هایی مثل تعطیلات سال نو هم با استفاده از بخش رویدادهای فصلی می‌توانید با مشتریانی در ارتباط باشید که در جستجوی خدمات یا محصولاتی هستند که کارایی ویژه‌ای در این زمان دارند. از آنجا که شما متوجه می‌شوید گروهی از مشتریان به دنبال محصولات یا خدماتی مشابه شما هستند، به راحتی می‌توانید پیام تبلیغاتی خود را به شکلی نوین به مشتریان خود برسانید.

۴. ابزار توسعه مخاطبان طولانی مدت

حالا که درباره مخاطبان صحبت کردیم، اشاره به هیجان انگیزترین مورد رونمایی شده در Google Marketing Live 2019 نیز خالی از لطف نیست: ابزار توسعه مخاطبان. ابزار توسعه مخاطبان گوگل نیز مشابه ابزار مخاطبان ظاهری فیسبوک به شما اجازه می‌دهد که کارزار نمایشی خود را در دسترس مشتریان جدیدی که رفتاری مشابه با مشتریان فعلی شما داشته‌اند قرار دهید و بازدیدها، کلیک‌ها و نرخ تبدیل خود را بدون تغییر بودجه افزایش دهید.

اما اگر تا به اینجای کار قانع نشده‌اید، گزینه جایگزین را مد نظر قرار دهید: افزایش هزینه در جهت تبلیغ برای مخاطبان فعلی و امیدواری به فروش بیشتر. هرچند این راهبرد ممکن است گاهی منجر به نتایج خوبی شود، اما همواره پاسخگو نیست. از طرفی با اینکه ما اعتماد کورکورانه به یادگیری ماشینی را توصیه نمی‌کنیم، اما ابزار مخاطبان ظاهری فیسبوک تا به اینجای کار نشان داده است که جواب می‌دهد و البته خوب هم جواب می‌دهد. اگر باز هم قانع نشده‌اید، دستِ کم می‌توانید هر از گاهی، از ابزار توسعه مخاطبان استفاده کنید.

۵. حذف امکان تحویل سریع

اگرچه من نمی‌خواهم این به‌روز رسانی گوگل ادز را به عنوان یکی دیگر از بمب‌های خبری گوگل در سال گذشته نامگذاری کنم، اما بدون شک دومین حذف امکانات مهم سال ۲۰۱۹، همین مورد بوده است. در ماه آگوست، گوگل اعلام کرد که از هفتم اکتبر، تحویل سریع دیگر برای کارزارهای جستجو و فروش در دسترس نخواهد بود. البته این قابلیت برای کارزارهای نمایشی و ویدئویی هنوز در دسترس است. از آن تاریخ، تبلیغ دهندگان بخش جستجو و فروش راهی جز استفاده از روش تحویل استاندارد ندارند.

  • تحویل استاندارد Standard delivery: گوگل تبلیغات شما را تمام مدت روز (یا بر اساس جدول زمان‌بندی شده توسط شما) نمایش می‌دهد.
  • تحویل سریع Accelerated delivery: گوگل تبلیغات شما را در هر مزایده تبلیغاتی که در آن روز روی می‌دهد و با بودجه شما سازگار است نمایش می‌دهد.

منطق گوگل برای حذف این قابلیت (که البته من هم با آن موافق هستم) این بوده است: برای کسب و کارهای کوچک و متوسط که بودجه محدودی دارند، استفاده از روش تحویل سریع مقرون به‌صرفه نیست. زیرا هزینه مزایده‌های نمایش تبلیغات در طول روز متغیر هستند و برای کسب و کارهای با بودجه کم بهتر است که از روش تحویل استاندارد استفاده کنند تا میزان هزینه آن‌ها در کم‌ترین سطح باقی بماند.

اما بدون توجه به بودجه، استفاده از روش تحویل سریع راهکار مناسبی است. مثلاً اگر امتیاز کیفی شما برای یک کلمه کلیدی کمی پایین باشد، با بهره‌گیری از روش تحویل سریع می‌‌توانید که بر رقبا غلبه کرده و تبلیغ خود را به نمایش بگذارید. اگر شرایط شما اینگونه بوده و حالا جای خالی این روش در کارزار شما احساس می‌شود، می‌توانید از امکان سرمایه‌گذاری مثبت برای بهبود شرایط خود در ساعات ابتدایی روز استفاده کنید.

 از اینجا بخوانید : استراتژی‌ های هوشمندانه برای رشد اپلیکیشن کسب‌ و کار شما با تبلیغات

۶. معرفی افزونه‌های تبلیغاتی فرم هدایت مشتری

اعداد و ارقام دروغ نمی‌گویند: به لطف نمایشگرهای کوچک و صبر کم کاربران (در کنار سایر موارد موجود)، قانع کردن کاربران تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها به خرید کار آسانی نیست.

به‌روز رسانی گوگل ادز - افزونه‌های تبلیغاتی فرم هدایت مشتریخبر خوب برای کسانی که به دنبال تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار هستند این است که: گوگل در تلاشی برای کمک به افزایش نرخ تبدیل کاربران موبایلی در تبلیغات جستجو، افزونه‌ای جدید برای فرم هدایت مشتری منتشر کرده است. با استفاده از یک افزونه تبلیغاتی فرم هدایت مشتری که البته هنوز برای کاربران رایانه‌های شخصی در دسترس نیست، شما می‌توانید اطلاعات تماس مشتریان بالقوه خود را بدون درخواست خروج از صفحه نتایج جستجو از آن‌ها دریافت کنید. به طور خلاصه: کار فروش را از همین‌جا شروع کنید.

با اجازه دادن به کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت برای پر کردن فرم‌ها بدون ورود به سایت (احتمالاً کند) شما، افزونه تبلیغاتی فرم هدایت خریدار به شما اجازه می‌دهد که نرخ تبدیل خود را به شکل محسوسی افزایش دهید. بهتر از همه: اگر کاربری در حین مشاهده تبلیغات شما وارد حساب کاربری گوگل خود شده باشد، با کلیک بر روی افزونه به صفحه‌ای با میزبانی گوگل خواهد رفت که بخش‌های اصلی فرم موجود در آن با استفاده از اطلاعات حساب کاربری او تکمیل شده است. تا زمانی که این مقاله نوشته شده است، نسخه آزمایشی این ابزار برای تبلیغ دهندگان بخش جستجو در دسترس است.

۷.معرفی تبدیل سطح کارزار

بیاید یک بار دیگر به رویداد Google Marketing Live بازگردیم. با اینکه کنفرانس امسال پر از نوآوری‌های مرتبط با پرداخت هزینه هوشمند بود که گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی به بهینه‌سازی هزینه‌ها در جهت رسیدن به اهداف کارزار کمک می‌کرد، اما به نظر من، یکی از این به‌روز رسانی‌های گوگل ادز نسبت به بقیه سطح بالاتری داشت: تبدیل سطح کارزار یا campaign-level conversions

بدون شک شما هم می‌دانید که پیگری نرخ تبدیل یکی از موضوعات اساسی در موفق شدن یک حساب کاربری گوگل ادز بوده و هست. با راه اندازی پیگیری نرخ تبدیل، شما به گوگل اجازه می‌دهید، بررسی کند، کدام عملکرد کاربر ارزش بیشتری برای کسب و کار شما دارد. هر چه حساب کاربری شما فعال و فعال‌تر می‌شود و گوگل داده‌های نرخ تبدیل بیشتری را ثبت می‌کند، الگوریتم گوگل بهتر می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف مورد نظر برای بالا بردن نرخ تبدیل کمک کند.

باز هم تکرار می‌کنم: الگوریتم در رسیدن شما به اهداف مورد نظر حساب کاربری بهتر کمک می‌کند. پیش از رویداد Google Marketing Live هیچ راهی برای تشخیص اینکه کدام هدف خاص برای یک کارزار ارزشمندتر است وجود نداشت. فرض کنیم که شما یک کارزار تبلیغات جستجوی جدیدی با هدف افزایش کاربران نسخه آزمایشی رایگان خود ایجاد می‌کنید. اگر کاربری روی تبلیغ شما کلیک کند اما وارد مسیری به جز عضویت در نسخه آزمایش رایگان (مثلاً عضویت در خبرنامه) بشود، کاری که کاربر انجام می‌دهد یک تبدیل محسوب می‌شود، گرچه این تبدیل آن چیزی نیست که کارزار شما برایش ساخته شده است.

حالا و با استفاده از ابزار تبدیل سطح کارزار شما قادر هستید که به گوگل اطلاع دهید که «کارزار مورد نظر شما فقط برای عضویت در نسخه آزمایشی کاربرد دارد. این تنها تبدیلی است که گوگل باید پیگیری و بهینه سازی کند. اهداف دیگر که در حساب کاربری شما موجود هستند برای این کارزار اهمیتی ندارد.»

این یک روش خودکار شدن امور است که من می‌پسندم.

۸.ابزار ساخت تبلیغات بامپر برای همه

حالا که هنوز درباره موارد معرفی شده در رویداد Google Marketing Live صحبت می‌کنیم، بد نیست نگاهی هم داشته باشیم به ابزار ساخت بامپر Bumper که در این کنفرانس رونمایی شد. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد که ویدئوهایی با زمان کمتر از ۹۰ ثانیه را به مجموعه‌ای از تبلیغات که قابل استفاده در تبلیغات یوتیوب هستند تبدیل کنند.

اگر عبارت «تبلیغات بامپر» برای شما ناآشنا است، با خواندن ادامه متن حتماً آن‌ها را به یاد خواهید آورد: تبلیغات ۶ ثانیه‌ای که پیش از نمایش ویدئو در یوتیوب نشان داده می‌شود. بنا بر آماری که گوگل در کنفرانس امسال منتشر کرده است، مجموعه‌ای از سه تبلیغ بامپر، بازدیدی بیشتر از تبلیغاتی ۳۰ ثانیه‌ای خواهد داشت.

مشکل چیست؟ کسب و کارهای کوچک منابع لازم برای ساخت ویدئوهای جذاب و حرفه‌ای را ندارند. حتی اگر امکانات لازم را هم داشته باشید، معمولاً ویدئوهای ساخته شده توسط شما یک یا دو دقیقه طول دارند. در نتیجه شما به ابزاری نیاز دارید که تبلیغات شما را به تبلیغی منطقی و زیبا برای تبلیغات بامپر تبدیل کنید.

این کار تا به حال غیرممکن بود، اما با معرفی ابزار ساخت تبلیغ بامپر که برای همه تبلیغ دهندگان در دسترس است، حالا می‌توانید به راحتی تبلیغات خود را به این مدل تبلیغاتی تبدیل کنید. فقط کافی است زمانی که هر یک از افراد این روزها در یوتیوب می‌گذرانند را به خاطر بیاورید، چطور می‌توانید این فرصت را از دست بدهید؟ این به‌روز رسانی گوگل ادز می‌تواند برای شما پنجره جدید را برای تبلیغات باز کند که بسیار ارزشمند است .

۹.تصاویر تولیدی کاربران در نقد محصولات

من کارشناس خرده فروشی نیستم اما می‌دانم یکی از مهم‌ترین دلایل اینکه کاربران هنوز دوست دارند از مغازه‌ها خرید کنند این است که: می‌توانند از نزدیک محصول را لمس کرده و محصولات مختلف را مقایسه کنند. وقتی من به یک مغازه لباس فروشی می‌روم و یک شلوار را امتحان می‌کنم، به راحتی می‌توانم خودم را در آن شلوار در محیط‌های مختلف تجسم کنم، با دوستانم در یک رستوران، در حال قدم زدن در خیابان و گوش دادن موسیقی و مواردی مثل این. مغازه‌ها با اجازه دادن به مشتریان برای امتحان کردن اجناس و بررسی آن‌ها، برتری قابل توجهی نسبت به فروشگاه‌های آنلاین دارند.

به همین دلیل است که گوگل ویژگی نمایش تصاویر تولیدی کاربران که توسط مشتریان خوشحال و وفادار شما گرفته شده را به قابلیت‌های خود افزوده است. اگر شما از بخش فروش گوگل برای فروش محصولات خود به مشتریانی در امریکا استفاده می‌کنید، می‌توانید با ثبت نام در برنامه رتبه بندی محصولات، بخشی برای نقد و بررسی محصول خود بسازید. با استفاده از اسکیمای جدید ​<reviewer_images> هم قادر خواهید بود که تصاویر تهیه شده توسط کاربران را مستقیماً در مرکز تجارت گوگل بارگذاری (آپلود) کنید.

اگر برای شما سؤال شده است که چگونه تصاویر محصولات خود را از مشتریان خوشحال دریافت کنید، پاسخ من به شما این است که: از آن‌ها بخواهید. با یک سامانه ارسال پست الکترونیک خودکار می‌توانید با هرکسی که محصولتان را از فروشگاه آنلاین شما خریده ارتباط برقرار کنید و از او مؤدبانه بخواهید نقدی کامل و البته همراه با تصویر از محصول برای شما بفرستد. برای تشویق بیشتر مشتریان هم می‌توانید از مواردی مثل کد تخفیف استفاده کنید. به این ترتیب شما مجموعه‌ای بزرگ از تصاویر را به دست می‌آورید.

۱۰.ویدئوها در تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا

بدون شک در دهه گذشته تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا به دلیل پویایی و جذابیت بصری خاصی که به واسطه نمایش بهینه آن بر مبنای محتوای صفحه و اندازه نمایشگر توسط گوگل داشته‌اند، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. برای کسانی که با این تبلیغات آشنا نیستند هم بگویم که روش کار آن‌ها به این صورت است: شما متنی را می‌نویسید و در بخش بصری گوگل جستجو می‌کنید؛ الگوریتم گوگل بررسی می‌کند که کدام متن و تصویر به جستجوی شما نزدیک‌تر است.

تا پیش از بهار سال گذشته میلادی، «بخش بصری» فقط شامل تصاویر و تصاویر متحرک GIF بود. از ماه مارس به بعد تبلیغ دهندگان در یوتیوب می‌توانند از محتوای ویدئویی هم در تبلیغات نمایشی واکنش‌گرای خود استفاده کنند. در ادامه سه دلیل آورده‌ام که چرا استفاده از این به‌روز رسانی گوگل ادز ایده‌ای خارق‌العاده است:

  1. بازدید بیشتر: گوگل تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا را به تبلیغات بنری استاندارد ترجیح می‌دهد.
  2. کلیک بیشتر: تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا خصوصاً مواردی که محتوای ویدئویی دارند، جذاب‌تر از تبلیغات بنری استاندارد هستند.
  3. دسترسی‌پذیری بیشتر: بر خلاف تبلیغات بنری استاندارد که نیاز به زمان، منابع و کارشناسانی برای بهینه سازی مداوم دارد، تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا نیمه خودکار هستند.
  4. گالری تبلیغات

آخرین به‌روز رسانی گوگل ادز که قطعاً کم اهمیت‌تر از سایر موارد نیست، گالری تبلیغات است. گونه جدیدی از تبلیغات موبایلی که در رویداد Google Marketing Live رونمایی شد و حالا نسخه آزمایشی آن برای برخی از تبلیغ دهندگان در دسترس است. این‌ها مثال‌هایی از کاربردهای این قابلیت برای کاربران است که گوگل در روز رونمایی به آن‌ها اشاره کرده است:

به‌روز رسانی گوگل ادز - ویدئوها در تبلیغات نمایشی واکنش‌گراهمانطور که مشاهده کردید، یک گالری تبلیغاتی که در بالای صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده می‌شود شامل گردونه‌ای از ۸ تصویر تبلیغاتی منحصر بفرد است. در بالای این گردونه (تصاویر چرخان) عنوانی قابل کلیک وجود دارد و نشانی اینترنتی نیز نمایش داده شده است، در پایین هر تصویر هم توضیح مختصری درباره آن نوشته شده است. وقتی دسترسی شما به گالری تبلیغات فراهم شود، می‌توانید سه عنوان را برای هر تبلیغ تنظیم کنید تا از ادغام آن‌ها با تصاویر برای دسترسی به بیشترین نرخ کلیک بهره ببرید.

آزمایش‌های ابتدایی گوگل نشان می‌دهد که گالری تبلیغات ۲۵ درصد تعامل کاربران (شامل کلیک و مشاهده سایر تصاویر) را نسبت به تبلیغات متنی استاندارد افزایش می‌دهد. نظر من این است: گرچه کلمات به تنهایی می‌توانند نظر کاربران را جلب کنند اما تلفیق کلمات و تصاویر کارایی بهتری دارند. برای درک بهتر منظور من می‌توانید تبلیغ زیر (درباره سفارش غذا) را مشاهده و بررسی کنید.

به‌روز رسانی گوگل ادز - تبلیغات نمایشی واکنش‌گرایک تبلیغ بد؟ اصلاً! با این وجود می‌توانید این سؤال را از خود بپرسید: اگر در فروشگاهی به دنبال خرید یک غذای سرد باشید، کدام را سفارش می‌دهید، تبلیغ تصویری یا تبلیغ فقط متنی؟ به نظر من تبلیغی که تصاویر جالبی دارد از غذا باشد همواره برنده خواهد شد و نظر مشتریان را به خود جلب می‌کند. از طرفی: مغز انسان تصاویر را ۶۰ هزار بار سریع‌تر از متن پردازش می‌کند و به همین دلیل مشتریان هم سریع‌تر به تبلیغات بصری جذب می‌شوند.

توصیه من؟ هرچه زودتر از گالری تبلیغات در کارزارهای خود استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
sem چیست
|
sem چیست؟ چه کاربردی داشته و چه مزایایی در اختیار شما می‌گذارد؟ در دنیای آنلاین امروز، حضور...
google-my-business
|
وقتی صحبت از تبلیغات در گوگل می شود اکثر مردم به Goolge ADS فکر میکنند اما شما...
کسب و کار B2B - چرا تبلیغات گوگل گزینه مناسبی برای شرکت‌های B2B است؟
|
اگر می‌دانستید که روزانه شخصی فعالیت‌های شما را رصد می‌کند و درصد رشد و موفقیت شما اندازه...
مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز با ۸ روش کاربردی
|
آن بخش از سرمایه‌ای را که به عنوان بازاریابی اینترنتی برای تبلیغات در گوگل خرج می‌کنید چگونه...
Search