درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

پاپ آپ چیست؛ اهمیت استفاده از پاپ آپ و معرفی انواع آن

پاپ آپ چیست؛ اهمیت استفاده از پاپ آپ و معرفی انواع آن
فهرست مطالب

پاپ آپ چیست ؟ شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام ورود به یک سایت ناگهان پنجره‌ای در بالا و یا در وسط صفحه باز می‌شود و با نشان دادن پیغامی کوتاه شما را به انجام کاری مانند وارد کردن ایمیل یا خرید آخرین کتاب الکترونیکی و یا شرکت در جشنواره دعوت می‌کند. در این مقاله به اهمیت استفاده از پاپ آپ و معرفی انواع آن می‌پردازیم.

به‌صورت کلی به هر نوع پنجره جدیدی که مانع تعامل کاربران با صفحه اصلی شده و از کاربر می‌خواهد کار خاصی را انجام دهد، پاپ آپ گفته می‌شود.

ما نیز در سایت نوین مارکتینگ برای دعوت کاربران به عضویت و استفاده از استراتژی های روز جذب مشتری از پاپ آپ استفاده کرده‌ایم. در واقع می‌توان گفت پاپاپ در طراحی سایت می‌تواند به عنوان یک عامل موثر برای دیجیتال مارکتینگ و افزایش فروش آنلاین عمل کند. 

پاپ آپ چیست - نوین مارکتینگ

از پاپ آپ عمدتا برای تبلیغ محصولات یا خدمات و افزایش میزان بازدید وب‌سایت، اطلاع‌رسانی‌ها و… استفاده می‌شود. زمانی که در اینترنت جستجو کنید: پاپ آپ چیست؟ اغلب با نام پنجره مزاحم از آن یاد می‌شود زیرا بدون اجازه کاربر نمایش‌ داده می‌شود و اگر کاربر نتواند از دست آن خلاص شود به سرعت سایت را ترک کرده و این موضوع نرخ پرش سایت را افزایش می‌دهد و می‌تواند تاثیر منفی بر روی سئو سایت شما داشته باشد.  بنابراین مهم است که انواع پاپ آپ را به درستی بشناسید. 

 از اینجا بخوانید : انواع پاپ آپ و اثر آن بر سئوی سایت

چرا باید از پاپ آپ استفاده کنیم؟

پاپ آپ چیست - چرا باید از پاپ آپ استفاده کنیم؟

دیده شدن

همانند تبلیغ در گوگل که به بیشتر دیده شدن شما کمک می‌کند، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پاپ آپ نیز قابلیت جلب توجه بالای آن است. به طور مثال برای پاپ آپ‌های بدو ورود، بازدیدکنندگان بالافاصله که وارد سایت شما می‌شوند، اولین چیزی که به چشمشان می‌خورد، پاپ آپ است. پاپ آپ بلافاصله توجه‌ها را بخود جلب می‌کند. طراحی بصری آن، بسیار در اثرگذاری پاپ آپ اهمیت دارد. پاپ آپ‌ها معمولا ۵۰ درصد از بنرها موفق‌تر عمل می‌کنند و مهم‌ترین مزیت استفاده از آنها، این است که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

پاپ اپ‌های سفارشی شده

 پاپ آپ‌ها کاملا قابل شخصی‌سازی هستند و برای استفاده از آنها لازم نیست، سبک و یا برند خود را زیر پا بگذارید. شما همچنین می‌توانید تجربه کاربری سایت خود (UX) را با توجه به آنچه که کاربران سایت شما باید ببینند و یا روی آن کلیک کنند، سفارشی سازی کنید.

بالا بردن نرخ کانورژن (تبدیل)

پاپ آپ به افزایش نرخ تبدیل سایت کمک بسیاری می‌کند. طبق مطالعاتی که انجام شده است پاپ آپ‌ها ۱۳ برابر بیشتر از بنرها منجر به کلیک کردن کاربر و یا عضویت آنها در سایت شده‌است. اضافه کردن پاپ آپ‌هایی که به‌خوبی طراحی شده‌اند بر روی سایت شما باعث افزایش دنبال‌کنندگان، نرخ عضویت و بازاریابی بهتر برای محصولات و یا خدمات شما می‌شود. برای مثال اگر شرکت شما در حال برگزاری رویدادی خاص است، با به اجرا درآوردن پاپ آپ بر روی سایت می‌توانید درباره این رویداد به کاربران اطلاع‌رسانی کنید و از آنها بخواهید برای شرکت در آن رویداد با کلیک بر روی پاپ‌آپ به بخش ثبت‌نام بروند. در این حالت به همه بازدیدکنندگان سایت فرصتی برابر برای مشارکت در رویدادها و اخبار سایت‌تان می‌دهید.

 از اینجا بخوانید :نرخ تبدیل چیست؟

بازخورد فوری کاربران

پاپ آپ‌ها روشی سریع و ساده برای ثبت بازخورد کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما هستند. به طور مثال اگر در صفحه سوالات متداول سایت، یک پاپ آپ قرار دهید، کاربران در صورتی که سوالی داشتته باشند و یا بخواهند ثبت نظر و شکایت کنند به راحتی می‌توانند، این کار را انجام دهند و با شما ارتباط برقرار کنند. با استفاده از این روش شما بدون درنگ می‌توانید در لحظه نظرات کاربران خود را دریافت کنید و نیازهای آنها را بسنجید و بتوانید مشکلاتی را که کاربران با آن روبرو شده‌‎اند، را به سرعت حل کنید.

افزایش تمرکز بر روی یک موضوع خاص

 با وجود منوهای طولانی و بنرهای رنگارنگی که در سراسر سایت به چشم می‌خورند و مطالبی که در قسمت‌های مختلف سایت شما پراکنده شده‌اند، جلب توجه کاربران به موضوعی خاص امری بسیار دشوار به نظر می‌رسد، با استفاده از پاپ آپ‌ها شما می‌توانید توجه کاربر را فقط به یک موضوع خاص جلب کنید و از این کار در جهت اهداف خود استفاده کنید،با انتخاب کال تو اکشن (CTA) مناسب که از کاربران به طور مشخصی بخواهد کار خاصی را انجام دهند، می‌توانند باعث موفقیت شما در اجرا کردن، پاپ آپ‌ها شود.

 از اینجا بخوانید : ۷ راهبرد تبلیغات پاپ آپ شدیداً تأثیرگذار

چطور بهترین عملکرد را در استفاده از پاپ آپ‌ها داشته باشید؟

پاپ آپ چیست - چطور بهترین عملکرد را در استفاده از پاپ آپ‌ها داشته باشید؟

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چطور باید مطمئن شوید که به درستی از پاپ آپ استفاده می‌کنید و باعث آزار بازدیدکنندگان نمی‌شوید؟

مطلبی مرتبط و ارزشمند ارائه دهید

شاید بزرگترین ایراد پاپ آپ‌ها این باشد که به جای اینکه توجه را به صفحه سایت جلب کنند، مانع دیده شدن صفحه سایت می‌شوند. وقتی این مسئله بیشتر مشکل‌ساز می‌شود که پاپ آپ یا ربطی به مطلب صفحه‌ای که کاربر در حال بازدید از آن است، ندارد و یا این پاپ آپ برای کاربر بی‌ارزش است و یا بازدیدکننده به آن علاقه‌ای ندارد.

برای تقویت تعامل با پاپ آپ و بهبود تجربه کاربران بر روی سایت، بهتر است این مشکل را رفع کنید و مسائلی را در پاپ آپ مطرح کنید که هم برای بازدیدکننده با ارزش باشد و هم با مطالب سایت هم‌خوانی داشته باشد.

به نحوه تعامل کاربران با سایت توجه کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام استفاده از پاپ آپ پیش می‌آید این است که آنها در زمان نامناسبی بر روی صفحه سایت ظاهر می‌شوند و باعث آزردگی کاربران می‌شوند. در مورد تعامل بازدیدکنندگان با هر کدام از صفحات سایت اطلاعات کسب کنید و برای راه‌اندازی پاپ آپ در هر کدام از این صفحات استراتژی داشته باشید.

به طور مثال در صفحاتی که مطالب طولانی درج شده‌اند، مسیر تعامل کاربران شما از بالای سایت به پایین است و میانه مطلب محل خوبی برای ظهور پاپ آپ است. اگر می‌خواهید توجه بازدیدکنندگان را جلب کنید هنگامی که کاربر تا نیمه صفحه را اسکرول کرده، زمان مناسبی برای ظاهر شدن پاپ آپ است.

اگر متوجه شدید که کاربران هنگام خرید محصولات مکث می‌کنند و به طور مثال ۳۰ ثانیه برای هر محصول زمان می‌گذارند. بهتر است بلافاصله پاپ آپ را فعال کنید و چند ثانیه زمان بدهید کاربر با صفحه تعامل برقرار کند.

از لحن مناسب استفاده کنید

اکثر پاپ آپ‌ها قالبی مشخص دارند و در آن می‌توانید از عنوان، متن و در برخی موارد از تصاویر استفاده کنید. به صورت کلی لازم نیست شما کار زیادی برای طراحی اولیه آن انجام دهید.

اما برای انتقال بهتر پیام باید از لحنی مشخص، قابل اجرا و دوستانه استفاده کنید.

لحن مشخص:

برای کاربر کامل مشخص کنید که اگر بر روی پاپ آپ کلیک کند چه اتفاقی خواهد افتاد. به طور مثال به آنها نگویید که به صفحه راهنما فرستاده خواهند شد بلکه بگویید به صفحه راهنمای ۱۰ صفحه‌ای خواهند رفت که نکته‌هایی اساسی در آن مطرح می‌شود.

قابل اجرا:

 به کاربران اطلاع دهید که از آنها توقع دارید چه کاری انجام دهند. به جای استفاده از عبارت‌هایی چون «کلیک کنید» از عباراتی استفاده کنید که باعث ترغیب کاربران برای کلیک کردن شود.

لحن دوستانه:

 به بازدیدکنندگان یادآوری کنید که این پاپ آپ توسط یک فرد ارسال شده‌است و از لحنی دوستانه و محاوره‌ای استفاده کنید. به طور مثال با جای جمله «وبلاگ ما را دنبال کنید» می‌توانید از جمله «ما دوست داریم، که هر وقت مقاله جدیدی منتشر کردیم به شما اطلاع بدیم» استفاده کنید.

تجربه موبایلی را تخریب نکنید

با توجه به صفحات کوچک موبایل استفاده از پاپ آپ‌هایی که در قالب سایت نسخه موبایل نمی‌گنجند، چندان هوشمندانه به نظر نمی‌رسد، این کار باعث کاهش نرخ مشارکت کاربران بر روی سایت خواهد شد.

انواع پاپ آپ

پاپ آپ چیست - انواع پاپ آپ

پاپ آپ‌ها را با توجه به معیارهای زیادی می‌توان دسته‌بندی کرد، از زمان یا مکان ظاهر شدن آنها گرفته تا پیامی که منتقل می‌کنند، می‎توانند باعث تعریف مجازی درباره گروه‌بندی پاپ‌ها شود. در ادامه انواع پاپ آپ را معرفی می‌کنیم.

۱- پاپ آپ ترک صفحه (خداحافظی)

این پاپ آپ زمانی فعال می‌شود که کاربر قصد ترک صفحه سایت و یا بستن آن را دارد، در استفاده از این نوع پاپ آپ، اختلالی در تجربه کاربری در استفاده از سایت بوجود نمی‌آید.

با توجه به اهداف شما می‌توانید در این پاپ آپ از کاربر آدرس ایمیلش را بخواهید و یا به او پیشنهاد کد تخفیف بدهد.  شما با توجه با مالک سایت باید درباره پیام نمایشی در این پاپ آپ تصمیم‌گیری کنید.

۲- پاپ آپ زمانی

اگر کاربر برای بیش از یک دقیقه در سایت غیرفعال بوده‌است، زمان مناسبی است که به او درباره مطالب ارزشمند سایت یادآوری کنید. با این حال اگر کاربر به صفحه دیگری رفته باشد، احتمالا استفاده از این پاپ بدون فایده خواهد بود. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید همزمان با باز شدن پاپ آپ یک صدای کلیک نیز روی سایت اجرا کنید. در استفاده از این صدا زیاده‌روی نکنید.

روشی دیگری که می‌توان از این نوع از پاپ آپ استفاده کرد این است که، برعکس حالت قبل درست زمانی که کاربر مدت زیادی را صرف سایت شما کرده‌است به او یک پیام پاپ آپ نمایش دهید. اگر در این صفحه به محصول و یا خدماتی که ممکن است مورد علاقه او باشد اشاره کنید، احتمال کلیک شدن بر روی این پاپ آپ را بالاتر می‌برید.

۳- پاپ آپ همراه با اسکرول

پاپ آپ چیست - پاپ آپ همراه با اسکرول

همانطور که از اسم این پاپ آپ مشخص است، در حین مطالعه مطلبی بر روی سایت و هنگام اسکرول کردن برای خواندن ادامه مطلب این پاپ آپ فعال می‌شود. به طور مثال اگر فردی در حال مطالعه مقاله‌ای به عنوان «چگونه به صورت آنلاین کسب درآمد کنیم» است و به قسمت «اهمیت BackLink» می‌رسد، می‌توانید از پاپ آپی با موضوع یک کتاب آنلاین با عنوان «۱۰۱ استراتژی برای تولید BackLink » استفاده کنید.

۴- پاپ آپ کلیکی

اگر به عنوان مدیر سایت بسیار محافظه‌کار هستید، می‌توانید از این نوع از پاپ آپ استفاده کنید. پاپ آپ‌های کلیکی تنها با کلیک کاربر بر روی یک لینک و یا دکمه مشخص فعال می‌شود.

از این پاپ آپ می‌توانید برای اهداف بسیاری از جمله پیشنهاد عضویت در سایت، عضویت در خبرنامه و اهداف مارکتینگ استفاده کنید.

۵- پاپ آپ شناور

بنرهای شناور تبلیغاتی روی سایت به عنوان پاپ آپ در نظر گرفته نمی‌شوند، اما اگر این بنرها در زمانی خاص و یا با رفتاری خاص از کاربر بر روی صفحه ظاهر می‌شوند، می‌توان آن را به عنوان پاپ آپ در نظر گرفته می‌شود.

برای تاثیر بیشتر بهتر است از این پاپ آپ‌ها به جای بنر استفاده کنید تا توجه کاربران بیشتری را جلب کنید.

۶- پاپ آپ تمام صفحه

این پاپ آپ‌ها به عنوان تهاجمی‌ترین پاپ آپ شناخته می‌شوند. همانطور که از اسمش پیداست این پاپ آپ کل صفحه را می‌پوشاند و توجه بازدیدکننده را به صورت کامل جلب می‌کند. برای استفاده از این پاپ آپ باید قصد انتقال پیام مهمی به کاربران داشته باشید. در استفاده از این پاپ آپ زیاده‌روی نکنید و تا حد امکان محتاط عمل کنید.

۷- لایت باکس

پاپ آپ چیست - لایت باکس

این نوع از پاپ آپ با عنوان پنجره‌ای کوچکتر بر روی صفحه‌ای که در حال مشاهده آن هستید، ظاهر می‌شود و در حالی که این صفحه روشن است صفحه اصلی سایت در پس زمینه به حالت تیره در می‌آید. لایت باکس یکی از پر‌مصرف‌ترین انواع پاپ آپ است.

انتخاب بهترین پاپ آپ به عواملی بسیاری چون اهداف شما، بازاریابی شما، طراحی سایت و هدف راه‌اندازی پاپ آپ بستگی دارد. کاربران در حالت پیش فرض علاقه‌ای به پاپ آپ ندارند پس باید تمام سعی‌تان را به کار بگیرید، تا توجه آنها را به خوبی جلب کنید و در جهت دستیابی به اهداف‌تان قدم بردارید.

تمام مزایا و معایب پاپ آپ را در نظر بگیرید و با دیدی باز و اهدافی روشن وارد عمل شوید. از آزمون و خطا هراسی نداشته باشید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
sem چیست
|
sem چیست؟ چه کاربردی داشته و چه مزایایی در اختیار شما می‌گذارد؟ در دنیای آنلاین امروز، حضور...
کسب درآمد از یوتیوب
|
امکان کسب درآمد از یوتیوب به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم انتشار و بازدید ویدیو، خیلی از افراد را...
کمپین روابط عمومی (کمپین PR)
|
همه صاحبان مشاغل باید در مورد تعریف یک کمپین روابط عمومی (Public Relations Campaign) اطلاعات داشته باشند،...
آمیخته بازاریابی Marketing Mix چیست؛ معرفی 7p ،4p و 4c
|
یکی از اولین مواردی که در بازاریابی مقدماتی بهتر است یاد بگیرید، آمیخته بازاریابی است که به...
Search