آموزش تولید محتوا

سلام مجدد به دوستان نوین مارکتینگ. شما اکنون وارد دوره مقدماتی تولید محتوا شده‌اید. این دوره به 5 درس و 19 جلسه تقسیم شده است. اساس کار در این درس‌ها و جلسات این است که ابتدا شما کلیات یک درس را در اول دریافت می‌کنید سپس در جلساتی که در پی آن درس می‌آید یک به یک مباحث باز شده و برای شما شرح داده می‌شود من سعی می‌کنم برای هر جلسه یک تمرین هم در انتهای آن ارائه کنم. خوب است شما هم آن تمرین‌ها را تا جلسه بعد انجام دهید. می‌توانید پاسخ تمرین‌ها را در کامنت هر جلسه برای من بگذارید و من هم تا حد امکان آنها را پاسخ می‌دهم.

برای شروع چه باید کرد؟

شما در دوره مقدماتی تولید محتوا هستید و باید پایه‌های نوشتن را در خود تقویت کنید. البته چگونه نوشتن را، در دوره میانی می‌آموزید اما نوشتن را باید دوست داشته باشید تا به آن بپردازید؛ پس اولین شرط دوست داشتن نوشتن است. همه انواع محتواها به نوعی یک نوشته‌اند و در دوره مقدماتی تولید محتوا شما با انواع این نوشته‌ها آشنا می‌شوید.

اولین سوال من از شما این است که آیا می‌خواهید چیزی بگویید که کسی آن را بشنود؟ در همین اول کار شاید بگویید مگر می‌شود کسی بلند و واضح چیزی بگوید که مایل باشد دیگری، آن را نشنود. می‌گویم بله. حضرت سعدی در گلستان ماجرایی از قاری قرآنی می گوید که به شدت بد صدا بود. گفتند تو چند گرفته ای که قرآن بخوانی گفت کارما پولکی نیست برای رضای خدا می‌خوانم و جواب شنید که “گفت پس بهر خدا نخوان”

گر تو قرآن بدین نمط خوانی/ ببری رونق مسلمانی

گلستان باب چهارم در فواید خاموشی

قاری محترم با صدای شکوهمندش برای نشنیدن دیگران می‌خواند وگرنه اگر به فکر گوش دیگران بود، صدای خوشگل خود را سر نمی‌انداخت و زیبایی قرآن را زشت جلوه نمی‌داد. پس دومین چیزی که در کنار حرفی برای گفتن نیاز دارید فکر کردن به مخاطب است. این مخاطب شما کیست و چه می‌خواهد؟ در دوره مقدماتی تولید محتوا شما با چیستی محتوا آشنا می‌شوید و سپس به رابطه مخاطب و محتوا می‌پردازید. بگذارید برایتان کاملا بگویم با چه طرف هستید.

 درس‌ها و جلسات دوره مقدماتی تولید محتوا

درس 1: محتوا چیست

جلسه 1: محتوا چیست و چرا محتوا

جلسه 2: تأثیر تولید محتوا بر کسب و کارها

جلسه 3 : تأثیر محتوا بر سئو و رفتار کاربر

جلسه 4: فرق نویسنده و تولید کننده محتوا

جلسه 5: بازاریابی محتوا و تولید محتوا چه فرقی دارد

درس 2:  مخاطب کیست و چرا مهم است.

جلسه 1: مخاطب کیست؟

جلسه 2: چرا مخاطب در اینترنت مهم است.

جلسه 3: روش‌های شناخت مخاطب کدام است

درس 3 : انواع محتوا

جلسه 1: انواع محتوا به اعتبار رسانه

جلسه 2: شناخت انواع محتوا که می توان در اینترنت عرضه کرد.

جلسه 3: هر نوع محتوا چه تأثیر بر مخاطب دارد

جلسه 4: ویژگی‌های انواع محتوا

درس 4. دانایی و توانایی تولید محتوا

جلسه 1: دانش تولید محتوا

جلسه 2: شناخت زبان

جلسه 3: زبان معیار و دیگر رقیبانش

درس 5. شناخت روش های عرضه و ترویج  محتوا

جلسه 1: شناخت کانال‌های عرضه محتوا

جلسه 2: سئو محتوا چیست

جلسه 3: تبلیغات کلیکی چیست

جلسه 4: شبکه اجتماعی چیست

چرا باید درس‌های مقدماتی تولید محتوا بخوانید

این واقعیتی است که از همان اول می‌توانستم به سراغ دوره میانی و پیشرفته تولید محتوا بروم، اما این موضوع را دوست عزیزم یاسر حمزه لوی در سرم انداخت که از بیس و پایه اگر شروع کنیم، یک پکیج کاربردی خواهیم داشت. یکی از دلایلی که گفت این بود که ما مجبوریم در درس‌های میانی گاهی مواردی پایه‌ای و آغازین را بیان کنیم حال آن که دوره را از میانه شروع کرده‌ایم و باید به سرعت از روی آنها رد شویم چون جای آن نیست. پس برای آن که این بحث‌های تلف نشوند و از سویی دیگر کار ما هم کامل باشد این دوره را بخوانید من هم تنبلی را کنار گذاشته مانند یک معلم با حوصله تمام این موارد را برای شما شرح می‌دهم.

این سرفصل ها را ما با همکاری یک دیگر در نوین مارکتینگ تهیه کردیم و بیشتر به فکر آن بودیم که اگر کسی به ما پیوست و خواست با ما همکاری کند دوره آموزشی را برای یکی شدن با تیم کجا باید بگذراند. پس هدف ما از این کار، کار آفرینی است البته تیم محتوای ما الان کامل است ولی خدا را چه دیدید چند وقت بعد از روی همین نوشته‌ها آزمون سراسری هم برگزار کردیم. در این حد خودشیفته هستم.

در ادامه درس 1 از دوره مقدماتی را بخوانید با عنوان : محتوا چیست

0 0 vote
Article Rating

منبع:

اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x