تبلیغات مایکروسافت

چندی پیش خبر‌هایی رسید که بخش تبلیغات مایکروسافت آژانس بزرگ تبلیغاتی ورایزون را خرید. حال یاهو نیز که به نوعی استفاده کننده از قراردادهای وریزون است دیگر از مایکروسافت و موتور بینگ تبلیغ می‌گیرد. همین ادغام‌ها سبب شده است در 6 ماه اول سال 2019 گوگل رشدی کمتر از مایکروسافت در تبلیغات خود تجربه کند. خبر امروز را به نقل از آژانس تبلیغاتی مرکل (Merkle) می‌ظخوانید.

متن خبر: انتقال بخش رسانه‌ای وریزون به مایکروسافت کمک کرده است که تبلیغات تجاری مایکروسافت در فصل گذشته رشد بیشتری را نسبت به گوگل تجربه کند.

به گزارش آژانس مرکل ، رشد میزان هزینه‌ صرف شده در تبلیغات موتور جستجوی گوگل کاهش یافته است، این در حالی است که میزان هزینه‌ پرداختی برای نمایش تبلیغات دسکتاپ مایکروسافت در فصل دوم امسال، به بیشترین میزان خود در سه سال اخیر رسیده است.

جهش حاصل از بخش رسانه‌ای وریزون. به گزارش مرکل، بخش عمده‌ای از تبلیغات مایکروسافت ناشی از قرارداد آن‌ها با بخش رسانه‌ای وریزون برای مدیریت همه‌ تبلیغات آن‌ها در موتورهای جستجویی نظیر یاهو است. این موضوع به معنی شکستی برای گوگل است، زیرا گوگل از سال 2016 مسئول تبلیغات در یاهو هم بوده است. استفاده از تبلیغات مایکروسافت (با نام سابق تبلیغات بینگ) در ماه ژانویه اعلام شد و راه اندازی آن به طور رسمی در ماه مارس به انجام رسید.

هزینه‌ پرداختی امریکایی‌ها برای تبلیغات در مایکروسافت نسبت به سال گذشته 54 درصد رشد داشته است. به طور کلی هم نرخ پرداخت شده برای تبلیغات مایکروسافت در سراسر جهان نسبت به نرخ پرداختی سالانه تبلیغات بینگ و یاهو 8 درصد افزایش داشته است و به رشد منفی آن‌ها در دو فصل قبلی پایان داده است.

رشد آهسته‌تر تبلیغات در گوگل. هزینه پرداختی به گوگل برای تبلیغات رشدی 38 درصدی را تجربه کرده است، این میزان نسبت به رشد 41 درصدی فصل اول سال 2019، کاهش یافته است. به گفته مرکل: «جدا شدن یاهو از تبلیغات گوگل و استفاده از محصولات تبلیغاتی بینگ در پایان فصل اول سال 2019، تاثیر خودش را نشان داده است.»

رشد ثابت و 14 درصدی هزینه پرداختی برای تبلیغات جستجویی. در میان فهرست مشتریان مرکل که بسیاری از خرده فروشان بزرگ را در خود جای داده است، شرکت‌های امریکایی هزینه پرداختی برای تبلیغات خود در سال 2019 را نسبت به مدت مشابه در سال قبل 14 درصد افزایش داده‌اند. تبلیغات مایکروسافت رشد سال به سال 16 درصدی و تبلیغات گوگل نیز رشد سال به سال 15 درصد داشته‌اند. حجم کلیک گوگل 10 درصد و هزینه به ازای کلیک نیز نسبت به سال گذشته 4.5 درصد رشد داشته است.

اهمیت این موضوع در چیست. این آمارها نگاهی سطح بالا به داده‌های منتشر شده در گزارش بازاریابی دیجیتال مرکل بوده و بیانگر رشد آرام‌تر موتورهای جستجو‌ هستند. (مایکروسافت گزارش کرده است که درآمد تبلیغاتیش رشد کمتری داشته است. گوگل نیز به زودی درآمد فصل دوم سال 2019 را اعلام خواهد کرد.) با این حال در برخی از زمینه‌ها، تبلیغات رشد کرده‌اند، رشد بخش تبلیغات مایکروسافت نمونه‌ای از این موارد است.

گزارش مرکل نشان می‌دهد که نرخ کلیک بازاریابی مجدد در تبلیغات موتور جستجو در فصول اخیر کاهش یافته و به پایین‌ترین میزان خود در دو سال گذشته رسیده است. این کاهش با ارائه ITP 2.0 شرکت اپل همزمان هستند. با این حال مخاطبانی که روی تبلیغات جدید کلیک کرده‌اند نسبت به فصل گذشته رشدی 8 درصدی داشته‌اند. انطباق مشتریان نیز نسبت به فصل قبل نرخ ثابت 2 درصدی داشته است.

پایان خبر.

آخرین اخبار حوزه تبلیغات آنلاین را از نونین مارکتینگ پیگیری کنید

منبع:

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک گذاری  
اطلاع از
Related Articles

مقالات مرتبط