با ادغام تبلیغات یاهو و با بخش تبلیغات مایکروسافت ، گوگل از این دو عقب افتاده است

دسته بندی : گوگل ادز
۱۳ مرداد ۱۳۹۸
بازدید ها : 313 بار
زمان مطالعه : 1 دقیقه
تبلیغات مایکروسافت

چندی پیش خبر‌هایی رسید که بخش تبلیغات مایکروسافت آژانس بزرگ تبلیغاتی ورایزون را خرید. حال یاهو نیز که به نوعی استفاده کننده از قراردادهای وریزون است دیگر از مایکروسافت و موتور بینگ تبلیغ می‌گیرد. همین ادغام‌ها سبب شده است در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۹ گوگل رشدی کمتر از مایکروسافت در تبلیغات خود تجربه کند. خبر امروز را به نقل از آژانس تبلیغاتی مرکل (Merkle) می‌ظخوانید.

متن خبر: انتقال بخش رسانه‌ای وریزون به مایکروسافت کمک کرده است که تبلیغات تجاری مایکروسافت در فصل گذشته رشد بیشتری را نسبت به گوگل تجربه کند.

به گزارش آژانس مرکل ، رشد میزان هزینه‌ صرف شده در تبلیغات موتور جستجوی گوگل کاهش یافته است، این در حالی است که میزان هزینه‌ پرداختی برای نمایش تبلیغات دسکتاپ مایکروسافت در فصل دوم امسال، به بیشترین میزان خود در سه سال اخیر رسیده است.

جهش حاصل از بخش رسانه‌ای وریزون. به گزارش مرکل، بخش عمده‌ای از تبلیغات مایکروسافت ناشی از قرارداد آن‌ها با بخش رسانه‌ای وریزون برای مدیریت همه‌ تبلیغات آن‌ها در موتورهای جستجویی نظیر یاهو است. این موضوع به معنی شکستی برای گوگل است، زیرا گوگل از سال ۲۰۱۶ مسئول تبلیغات در یاهو هم بوده است. استفاده از تبلیغات مایکروسافت (با نام سابق تبلیغات بینگ) در ماه ژانویه اعلام شد و راه اندازی آن به طور رسمی در ماه مارس به انجام رسید.

هزینه‌ پرداختی امریکایی‌ها برای تبلیغات در مایکروسافت نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است. به طور کلی هم نرخ پرداخت شده برای تبلیغات مایکروسافت در سراسر جهان نسبت به نرخ پرداختی سالانه تبلیغات بینگ و یاهو ۸ درصد افزایش داشته است و به رشد منفی آن‌ها در دو فصل قبلی پایان داده است.

 از اینجا بخوانید : نگاهی به بهترین پلتفرم های تبلیغات آنلاین جهان

رشد آهسته‌تر تبلیغات در گوگل. هزینه پرداختی به گوگل برای تبلیغات رشدی ۳۸ درصدی را تجربه کرده است، این میزان نسبت به رشد ۴۱ درصدی فصل اول سال ۲۰۱۹، کاهش یافته است. به گفته مرکل: «جدا شدن یاهو از تبلیغات گوگل و استفاده از محصولات تبلیغاتی بینگ در پایان فصل اول سال ۲۰۱۹، تاثیر خودش را نشان داده است.»

رشد ثابت و ۱۴ درصدی هزینه پرداختی برای تبلیغات جستجویی. در میان فهرست مشتریان مرکل که بسیاری از خرده فروشان بزرگ را در خود جای داده است، شرکت‌های امریکایی هزینه پرداختی برای تبلیغات خود در سال ۲۰۱۹ را نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۴ درصد افزایش داده‌اند. تبلیغات مایکروسافت رشد سال به سال ۱۶ درصدی و تبلیغات گوگل نیز رشد سال به سال ۱۵ درصد داشته‌اند. حجم کلیک گوگل ۱۰ درصد و هزینه به ازای کلیک نیز نسبت به سال گذشته ۴.۵ درصد رشد داشته است.

اهمیت این موضوع در چیست. این آمارها نگاهی سطح بالا به داده‌های منتشر شده در گزارش بازاریابی دیجیتال مرکل بوده و بیانگر رشد آرام‌تر موتورهای جستجو‌ هستند. (مایکروسافت گزارش کرده است که درآمد تبلیغاتیش رشد کمتری داشته است. گوگل نیز به زودی درآمد فصل دوم سال ۲۰۱۹ را اعلام خواهد کرد.) با این حال در برخی از زمینه‌ها، تبلیغات رشد کرده‌اند، رشد بخش تبلیغات مایکروسافت نمونه‌ای از این موارد است.

گزارش مرکل نشان می‌دهد که نرخ کلیک بازاریابی مجدد در تبلیغات موتور جستجو در فصول اخیر کاهش یافته و به پایین‌ترین میزان خود در دو سال گذشته رسیده است. این کاهش با ارائه ITP 2.0 شرکت اپل همزمان هستند. با این حال مخاطبانی که روی تبلیغات جدید کلیک کرده‌اند نسبت به فصل گذشته رشدی ۸ درصدی داشته‌اند. انطباق مشتریان نیز نسبت به فصل قبل نرخ ثابت ۲ درصدی داشته است.

پایان خبر.

آخرین اخبار حوزه تبلیغات آنلاین را از نونین مارکتینگ پیگیری کنید

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | گوگل ادز

چرا تبلیغات گوگل گزینه مناسبی برای شرکت‌های B2B است؟

اگر می‌دانستید که روزانه  شخصی فعالیت‌های شما را رصد می‌کند و درصد رشد و موفقیت شما اندازه ...

۱۱ شهریور ۱۳۹۹ | گوگل ادز

مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز با ۸ روش کاربردی

آن بخش از سرمایه‌ای را که به عنوان بازاریابی اینترنتی برای تبلیغات در گوگل خرج می‌کنید چگونه ...

۵ شهریور ۱۳۹۹ | گوگل ادز

اهمیت استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای کسب‌و‌کارها

با وجود پیشرفت‌های چشمگیری که در عرصه دیجیتال مارکتینگ اتفاق افتاده است اما در سال ۲۰۲۰ میلادی ...

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید