درس ۳ از دوره مقدماتی تولید محتوا آشنایی با انواع محتوا

توسط علی‌مراد ۲۸ آذر ۹۷
انواع محتوا

سلام همراه عزیز نوین مارکتینگ امیدوارم حال شما خوب باشد. شما وارد درس سوم از دوره مقدماتی تولید محتوا شده اید. در درس‌های پیشین با ماهیت محتوا و مخاطب تولید محتوا آشنا شدید در این درس ما می‌خواهیم درباره انواع محتوا با شما صحبت کنیم. استفاده از انواع محتوا برای هر رسانه‌ای کاملا اجتناب ناپذیر است. در ابتدا باید انواع محتوا را در رسانه های مختلف بشناسید و سپس به سراغ رسانه‌های دیجیتال برویم و انواع محتوایی را که می‌توان در آنها به مخاطبان عرضه کرد را بررسی کنیم و در آخر درسی داریم با عنوان هر یک از انواع محتوا چه تأثیری بر مخاطب می‌‌گذارد. این درس چهار جلسه دارد و سعی می کنیم در آنها از تمام انواع محتوا یاد کنیم و آنها را بررسی کنیم.

جلسات درس 3 با عنوان انواع محتوا

جلسه  1. انواع محتوا به اعتبار رسانه

جلسه 2. شناخت انواع محتوا که می توان در اینترنت عرضه کرد

جلسه 3. هر نوع محتوا چه تأثیری بر مخاطب دارد

جلسه 4. ویژگی‌های انواع محتوا

شاید درست‌تر آن بود که جای جلسه 3 و 4 را با یک دیگر عوض می‌کردیم اما در جلسه چهار ما تأثیر محتوا بر سایت شما را می‌سنجیم و عملا این دو جلسه بسیار شبیه هم هستند.

خلاصه جلسات درس 3

  1. انواع محتوا به اعتبار رسانه: در این درس ما پایی فراتر از اینترنت و فضای مجازی قرار می‌دهیم و محتوا را در انواع رسانه های کاغذی تصویری و وبی می سنجیم و معرفی می کنیم عملا این درس به شما می آموزد که چرا محتوا راهی به سوی وب باز کرد و در آن به پادشاهی رسید. به نوعی می خواهیم به تاریخ محتوا نگاهی بیندازیم و ببینیم محتوا به عنوان مظروف چه تأثری بر ظرف خود یعنی رسانه گذاشته است و چگونه به تغییر شکل رسانه پرداخته است.
  2. شناخت انواع محتوا که می‌توان در اینترنت عرضه کرد: شاید باورتان نشود که اینترنت می‌تواند بیشتر انواع محتوا رسانه‌های تصویری و کاغذی را در خود جای دهد اما انواع محتوایی که در اینترنت عرضه می‌شود به این گروه محدود نمی‌شود. در این درس گستره عظیمی از انواع محتوا را به شما معرفی می‌کنم اما این که این محتواها چه تأثیری دارند را باید در دو جلسه بعد بخوانید. دسته بندی خاصی در این درس صورت می‌گیرد تا شما در میان سیل اطلاعات گم نشوید.
  3. هر محتوا بر مخاطب چه تأثیری دارد. این درس درسی کاربردی است سعی می کنم محتواهای تأثیر گذاری را معرفی کنم که در جای درست و در سایت درستی به آن پرداخته شده است. البته به یاد داشته باشید که این درس تا حدی هم به شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد موضوعی که شاید در درس‌های ما کمتر به آن پرداخته شود. در درس‌ها و جلسات آینده بیشتر به این بخش مهم دنیای وب سر می زنم و سعی می‌کنم محتوای مناسب این شبکه‌ها را بیشتر معرفی کنم ولی به یاد داشته باشید که پرداختن به شبکه‌های اجتماعی بخشی از دوره مارکتینگ است.
  4. در این درس به صورت خاص به برند و سایت شما می‌پردازم و محتوا را در وب سایت‌ها بررسی می‌کنم. این که محتوا بر محل عرضه خود چه تأثیری دارد. سایت را چگونه رشد می‌دهد و صد البته آنها چگونه می‌تواند برای یک سایت ضرر رسان هم باشد. بحثی است که باید با جدیت بسیار به آن پرداخت.

استفاده درست از محتوا گاهی از تولید درست آن مهم تر است. بذارید وارد جلسات شویم تا دریابیم چه کار باید انجام دهیم و چه کاری را نباید انجام داد.

در آخر باید فضای این درس را هم شبیه درس های دیگر بدانم. حتما براتان داستان می‌گویم، البته همین الان هم که دارم این مطلب را می‌نویسم نمی‌دانم چه داستانی اما داستان در خون من است و از آن اجتنابی ندارم.

اشتراک گذاری

عضویت در خبرنامه نوین مارکتینگ

با وارد کردن ایمیل خود به جمع خوانندگان ما بپیوندید.

علی‌مراد

من نویسنده‌ای توانا به فن SEO و SEM هستم. در وبسایت‌های بسیاری قلم زده‌ام و اکنون سردبیر بلاگ نوین مارکتینگم. تمام تلاشم بر آن است که مطالبی جذاب، خواندنی، مفید و روشمند به شما ارائه کنم.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم نمایش داده نخواهد شد. موارد ضروری با * مشخص شده اند.

11111 /home/novinmain/domains/novinmarketing.com/public_html/wp-content/themes/marketing/single.php