الگوریتم (Algorithm)

توسط علی‌مراد ۰۵ مهر ۹۷
دانشنامه

20الگوریتم (Algorithm) : به اختصار(Algo) . فرآیندی ریاضیاتی یا فرمولی است که تعدادی از توابع را اجرا می‌کند. برای مثال، یک الگوریتم تعریف می‌کند که کدام صفحات فهرست (ایندکس) شده در موتور جستجو، بهترین همخوانی را با عبارت جستجو شده دارند.

ابزار گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها و صفحات اینترنتی در فهرست جستجوی خود، الگوریتمهای گوناگونی هستند که هر کدام ویژگی خاصی از  یک صفحه را بررسی می‌کنند. هر کدام از این الگوریتم‌ها نامی خاص دارند. هر یک از الگوریتمهای گوگل در زمان هایی خاص و هر از چند گاهی به روزرسانی می‌شوند و گوگل این به‌روز رسانی‌ها را اعلام می‌کند. به‌روز رسانی‌های الگوریتمهای گوگل عملا به مثابه اعلام قوانین جدید سئو حساب می‌شود. با هر به‌روز رسانی احتمال دارد رتبه یک وبسایت افت یا بهبود یابد.

برخی از الگوریتمهای اصلی گوگل عبارت اند از :

مرغ مگس خوار(Hummingbird)

پاندا  (panda)

پنگوئن (penguin)

رنک برین (RankBrain) : درباره این الگوریتم مقاله مفصلی در نوین مارکتینگ منتشر شده است لطفا به مقاله:  سوالات متداول: همه چیز در مورد الگوریتم Google RankBrain رجوع کنید.

دزد دریایی (Pirate)

کافئین(caffeine)

و…

برای آن که سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود با دپارتمان بهینه سازی وب سایت نوین مارکتینگ تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

عضویت در خبرنامه نوین مارکتینگ

با وارد کردن ایمیل خود به جمع خوانندگان ما بپیوندید.

علی‌مراد

من نویسنده‌ای توانا به فن SEO و SEM هستم. در وبسایت‌های بسیاری قلم زده‌ام و اکنون سردبیر بلاگ نوین مارکتینگم. تمام تلاشم بر آن است که مطالبی جذاب، خواندنی، مفید و روشمند به شما ارائه کنم.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم نمایش داده نخواهد شد. موارد ضروری با * مشخص شده اند.

11111 /home/novinmain/domains/novinmarketing.com/public_html/wp-content/themes/marketing/single.php