درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

دانش تولید محتوا

دانش تولید محتوا
فهرست مطالب

 در این مقاله همان طور که در مقاله قبل توضیح دادیم می‌خواهیم درباره دانایی و توانایی‌های تولید محتوا صحبت کنیم. دانش تولید محتوا و دانش‌های زبانی و دانش‌هایی مربوط به تولید محتوا در اینترنت اصلی‌ترین چیز‌هایی است که در این دوره ما به آن نیاز داریم در درس‌های دوره میانی دانش‌های زبانی را توضیح می‌دهیم.

سعی می‌کنیم به صورت کامل آنها را برای شما باز کنیم. البته زبان از آن دسته موضوعاتی است که اگر می‌خواهید آن را بشناسید باید وارد علم زبان شناسی شده آن را تا مقطع دکترا ادامه دهید تا شاید کمی از آن را بشناسید. اما این که از چه توانایی‌های زبانی باید بهره ببرید که محتوای شما خوب و دوست داشتنی و خواندنی باشد کار ماست.

 از اینجا بخوانید : راهنمای برند سازی آنلاین و کسب اعتبار: بخش اول وبلاگ نویسی

دانش تولید محتوا از کاغذ تا وب

دانش تولید محتوا - دانش تولید محتوا از کاغذ تا وب

به یاد داشته باشید محتوا در مطبوعات بسیار طولانی‌تر از وب است و نویسنده مطبوعات عادت دارد فارغ از آن که مخاطبش چه قدر وقت و حوصله دارد، بنویسد. اما در وب  محتوا از ۲۸۰ حرف، در توییتر، شروع می‌شود حداکثر آن به ۵۰۰۰ کلمه می‌رسد. مقالات طولانی را باید در اینترنت به صورت کتاب الکترونیک و PDF منتشر کرد. اینترنت جای روده درازی نیست. مردم دیگر وقت ندارند و حوصله آنها کم است.

پس اولین درس زبانی شما این است: خلاصه بنویسید

 هر چقدر کمتر برای تولید محتوایتان واژه مصرف کنید محتوای شما مرغوب‌تر است.

اگر محتوای شما داستانی باشد برای آن باید چند کلمه مصرف کنید؟ بگذارید از کوتاه‌ترین داستان دنیا برای شما بگویم.

یک داستان به شدت کوتاه

ارنست همینگوی را خیلی‌ها می شناسند او یکی از بزرگترین داستان نویسان قرن گذشته بود نمی‌دانم روزی شرطی با کسی می بندد که با ۶ کلمه یک داستان بگوید. بله فقط ۶ کلمه، و می‌گوید. آن داستان این بود:

” For Sale: Baby Shoes, Never Worn”

ترجمه:

فروشی: کفش بچه هرگز پوشیده نشده

این جمله شبیه یک سری جملات است که درغرب در جلو مغازه‌های خرده فروشی روی تابلوهای اعلانات نصب می‌شد. این تابلو‌ها کار راهنمای همشهری را برای مردم آن زمان انجام می‌داد. این جمله علاوه بر ظاهر عجیبش، مقدار زیادی نا‌گفته دارد. چه کسی آن را روی دیوار اعلانات مغازه نوشته. شاید مادری بچه مرده بوده، که حالا می‌خواهد لوازم آن بچه را بفروشد که او را از یاد ببرد . دیدید داستانی از ناگفته‌ها به دور ۶ کلمه تشکیل شد.

دانش تولید محتوا - ارنست همینگوی

ارنست همینگوی

زبان معیار را انتخاب کنید

زبان شما چه باید باشد. من به همه شما زبان معیار را توصیه می‌کنم. زبانی که دانشگاهیان و مردم باسواد آن را می‌فهمند و با آن می‌نویسند. زبانی که هیچ لهجه‌ای در آن وجود ندارد و همین طور در هیچ گروهی مانند بازاریان، رانندگان، زرگران و …  با آن سخن نمی‌گویند.

دانش تولید محتوا و ظرف مکان

دانش تولید محتوا تنها به چگونه نوشتن و صحیح نوشتن محدود نمی‌شود شما باید محتوای خود را با مکانی که محتوا را در آن نشر می‌دهید هم سازگار کنید.  دارم از خدمات سئو سخن به میان می‌آورم. سئو راهی است که محتوا را به موتور‌های جستجو معرفی می‌کند. پس شما باید محتوای خود را نه فقط برای مخاطب بلکه برای موتور‌های جستجو هم بنویسید. این کار سبب می‌شود اصولی خاص را در متن خود رعایت کنید.

در  بخش سئو on page  بیشتر درباره این موضوع حرف می‌زنیم. اما در این بخش بگذارید موضوع که پیوندی مهم میان “سئو در صفحه یا همان on page” با محتوا و دانش تولید محتوا برقرار می‌کند صحبت کنم.

دانش تولید محتوا در کلمات خلاصه می‌شود

دانش تولید محتوا - دانش تولید محتوا در کلمات خلاصه می‌شود

مبحث استفاده از کلمات کلیدی شاید مهارت‌طلب‌ترین قسمتی باشد که میان دانش تولید محتوا با سئو وجود دارد. این که ما کلمه‌ای را انتخاب کنیم که مهم‌ترین کلمه متن ماست و آن را بین نیم تا دو نیم درصد، در متنمان تکرار کنیم، خود یکی از مهم‌ترین کارهای است که زبان سئو را به هم پیوند می‌زند.

کلمه کلیدی جان کلام دانش تولید محتوای شماست، اما تمام کار به همین موضوع ختم نمی‌شود. شبکه و خوشه‌های کلمه کلیدی باید به گونه‌ای انتخاب شود که در زبان شما خللی به وجود نیاید و در عین حال در موتورهای جستجو سرچ شود. مشکل وقتی پیش می‌آید که مثلا شما زبان معیار  را برای خود انتخاب کرده‌اید و کلمه پر سرچ شما در دایره واژگانی غیر معیار به سر می برد مثلا درباره قفل فرمان بخواهید بنویسید که و “قفل فرمون ” پر سرچ باشد.

دانش تولید محتوا را من می توانم تا حد زیادی به شما منتقل کنم اما این مشکل را با مهارت تولید محتوا باید حل کنید. یعنی نویسنده ماهر می‌تواند بی آن که سبک نوشتاریش به هم بخورد مثلا در یک داستان از زبان یک راننده تاکسی درباره قفل فرمون می‌نویسد و به راحتی قفل فرمون را معرفی می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
صفر تا صد نوشتن رپورتاژ آگهی و نکات آن
|
آشنایی با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی و اطلاع از جزئیات آن از ضروریات در حوزه دیجیتال مارکتینگ...
آشنایی با تقویم تولید محتوا و ابزارهای آن
|
تقویم تولید محتوا به زبان ساده جدولی است شامل برنامه‌ریزی روزانه برای تولید‌کنندگان محتوا و ساماندهی پروژه‌های...
6 مرحله چرخه عمر محتوا
|
هر محتوا بسان محصولی است که به مخاطب عرضه می‌شود. با این رویکرد می‌توان برای محتوا نیز...
دلیل برای اینکه محتوای بیشتر بهتر نیست
|
شوک محتوایی روشی بود که ما به یک باره محتوای بیشتر را برای سایت فراهم می‌آوردیم. مارک...
Search