درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

دسته بندی مقالات

آیا برای سایت خود به بازدید کننده بیشتری احتیاج دارید ؟

نگارش محتوای موبایل چگونه خوانندگان را درگیر می‌کند؟

نگارش محتوای موبایل
فهرست مطالب

با همه هیجان پیش‌رو در مورد به‌روزرسانی نتایج جستجوی متناسب با موبایل گوگل، بازاریابان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها را نادیده می‌گیرند: کپی رایتینگ.

افرادی که بیش از حد بر روی استفاده از تلفن همراه تمرکز می‌کنند، به کپی رایتینگ موبایل مدت کوتاهی توجه می‌کنند. بازاریابان محتوا باید اهمیت محتوای موبایل را درک کنند و بتوانند محتوایی را تولید کنند که خوانندگان موبایل از آن لذت ببرند.
کپی رایت موبایل. این مهم است.
مجله Smashing، مهم‌ترین نکته را بیان می‌کند که: «اگر طراحی وب‌ سایت پاسخگو تنها استراتژی شماست، شما ممکن است کاربران زیادی را از دست بدهید». سرمایه‌گذار Smashing این نکته را بیان می‌کند که برنامه‌نویسی، یک بخش جدایی‌ناپذیر از معامله است. من هم موافقم.
من می‌خواهم صحبت او را در یک مبحث جدید ادامه بدهم.
چگونه یک کپی بهینه سازی شده برای نگارش محتوای موبایل را ایجاد می‌کنید؟ در ادامه به ۶ روش مهم و اساسی به منظور تولید محتوای بهتر برای موبایل اشاره شده است.

برای نگارش محتوای سایت خود و بهینه سازی نمایش آن در موبایل با دپارتمان تولید محتوا نوین مارکتینگ تماس بگیرید. همکاران ما به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

۱. حذف الگوهای قدیمی

زمان آن رسیده است که الگوهای قدیمی را فراموش کنیم. خواندن مطالب از روی موبایل با خواندن مطالب از روی صفحه کامپیوتر کاملاً متفاوت است. در ادامه به مواردی ذکر شده است که باید حتماً از ذهن خود خارج کنید.

مثلث طلایی

«مثلث طلایی» یک الگوی دیداری است که در این الگو، کاربران وب‌سایت به صورت عمده فقط قسمت بالا و سمت چپ وب‌سایت یک صفحه نتایج موتور جستجو را مشاهده می‌کنند.(در فارسی بالا سمت راست) این قاعده از مطالعات ردیابی چشم مشتق شده است که در آن بخش اعظمی از حرکت سریع چشم یک منطقه مثلثی را پوشش می‌دهد.

نگارش محتوای موبایل - مثلث طلایی

الگوی شبیه F

تحقیقات جِیکوب نیلسون در مورد مثلث طلایی باعث مطرح شدن موضوع «الگوی شبیه F» برای نگاه کردن به محتوای وب‌سایت شد. این موضوع هم یکی دیگر از مسائل مهم است که برای نگارش محتوای موبایل ضروری است.
الگوی مطالعه شبیه F بیان می‌کند که کاربران به ترتیب قسمت بالا، چپ به راست، پایین، چپ به راست و پایین‌تر صفحه را نگاه می‌کنند. تمام. در این بخش از مطالعات دیداری، شکل F را تشکیل می‌دهد.

نگارش محتوای موبایل - الگوی شبیه F

 

این الگو دیگر مناسب عصر خوانندگان موبایل نیست. در موبایل دیگر فضای کافی برای حرکت افقی و عمودی چشم وجود ندارد.

با توجه به مطالعات ردیابی چشم از Briggsby، خوانندگان در عوض به مرکز صفحه نمایش بیشتر توجه می‌کنند. به همین دلیل نگارش محتوای موبایل در وسط صفحه به قدر زیادی مهم است.

نگارش محتوای موبایل - مطالعات ردیابی چشم

همان‌طور که تصویر نشان می‌دهد، کاربران تقریباً ۶۸ درصد از زمان و توجه خود را به مرکز و نیمه بالایی صفحه موبایل متمرکز می‌کنند و ۸۶ درصد از کاربران توجه خود را به بخش دو سوم بالایی متمرکز می‌کنند. هر چیزی پایین‌تر از این بخش‌ها در حالت کلی کمتر اهمیت دارد.
به جای باور به اعتقادات قدیمی و بی‌ارزش نحوه‌ مطالعه وب‌سایت، ما احتیاج داریم که دیدگاه خود را بهبود ببخشیم تا بتوانیم محتوای بهتری را برای خوانندگان موبایل ایجاد کنیم.

۲. مردم تصاویر را بهتر از متن می‌بینند

مطالعات ردیابی چشم نشان می‌دهد که کاربران تلفن همراه بیشتر به تصاویر نگاه می‌کنند. نگارش محتوای موبایل - مردم تصاویر را بهتر از متن می‌بینند

این تصویر بیانگر این است که چشم کاربر به جای مطالب، بیشتر به سمت تصاویر کشیده می‌شود. قصد، عبارت جستجو، محتوا، ارتباط و مکان، هیچ‌کدام به این موضوع که چشم انسان به سمت تصاویر کشیده می‌شود ربطی ندارند. بنابراین نگارش محتوای موبایل بهتر است بیشتر به سمت محتوای تصویری برود.
راه‌حل چیست؟ عکس کمتری استفاده کنید. تصاویر، فضای باارزش صفحه را از بین می‌برند. اگر تصویر باعث گسترش موضوع مورد نیاز شما نمی‌شود، از آن برای نسخه موبایل استفاده نکنید.

 از اینجا بخوانید : ۱۵ تغییر مهم طراحی سایت ها در سال ۲۰۱۸

۳. از کلمات، عبارات، جملات و نکات غیر ضروری استفاده نکنید

دانشمند مشهور فرانسوی، بلیس پاسکال نوشته است: «من این کار را طولانی‌تر از حد معمول انجام دادم، زیرا زمان کافی برای خلاصه‌تر نوشتن آن نداشته‌ام».
نکته این سخن؟ مختصر نوشتن، زمان و انرژی زیادی را می‌طلبد.
برای نگارش محتوای موبایل، مختصر نوشتن امری ضروری است. در این حالت، ضرورت انجام این کار بیشتر به دلیل اندازه صفحه نمایش است. هدف شما این است که به کاربر اطلاعات زیادی را بر روی صفحه نمایش ارائه دهید، بدون اینکه احتیاج باشد تا کاربر بر روی صفحه موبایل کلیک کند یا صفحه را بالا و پایین کند. هر چقدر که بتوانید موضوع را مختصر بیان کنید، بهتر است.
من این پیشنهاد را نمی‌کنم که محتوای کوتاه‌تری بنویسید. محتوای طولانی هنوز هم کاربرد دارد و کاربران موبایل از آن استفاده می‌کنند.
متاسفانه، به بعضی از کپی رایترهای موبایل گفته شده است که مطلب کوتاه‌تر بنویسند. این مشاوره اشتباه است. مطالب طولانی هنوز هم مناسب هستند. به جای محدود کردن مطلب مورد نظر، نحوه‌ نگارش محتوای موبایل خود را سریع‌تر کنید.
مطالب خود را به همان اندازه که لازم است طولانی یا کوتاه بنویسید. خودتان را محدود به ایده‌های از قبل تعیین شده راجع به اندازه‌ صحیح مطالب بارگذاری شده در موبایل نکنید. در عوض، مقاله خود را از مطالب غیر ضروری حذف کنید.

۴. عنوان‌های کوتاه و قوی بنویسید

عناوین شما احتیاجی ندارند تا بخش اعظمی از صفحه را به خود اختصاص بدهند. کوتاه و مختصر همیشه بهترین است. چرا؟ عناوین طولانی دیگر ارزشی ندارند.

نگارش محتوای موبایل - عنوان‌های کوتاه و قوی بنویسید

عناوین کوتاه به راحتی در یک نگاه دیده می‌شوند.

نگارش محتوای موبایل- استفاده از عناوین کوتاه
قطعاً بخش زیادی از مسئولیت انجام این کار به طراح وابسته است. طراحان موبایل باید آگاه باشند که احتیاجی به نوشتن عناوین طولانی در موبایل ندارند. با انجام این کار، به کاربران کمک می‌کنید تا عناوین مهم را مطالعه کنند.

 از اینجا بخوانید : ایندکس اول موبایل چه معنایی دارد

۵. قدرتمندترین محتوای خود را زودتر آپلود کنید

در هنگام نمایش مطالب بر روی صفحه کامپیوتر، شما فضاهای زیادی را در اختیار دارید. در برخی از طراحی‌های وب‌سایت، شما می‌توانید ۴ تا ۵ پاراگراف را به صورت همزمان داشته باشید. احتیاجی به بالا و پایین کردن صفحه نیست. در موبایل همه‌چیز فشرده‌تر است. به همین دلیل، نگارش محتوای موبایل را با چند خط بسیار جالب و مهم شروع کنید.
در این مقاله CMI، من مطلب را با چند جمله مهم شروع کرده‌ام که بلافاصله توجه خواننده را جلب می‌کند. این جملات در حالت کلی خلاصه‌ای از کل مطلب را بیان می‌کنند و یک برداشت کلی را ارائه می‌دهند. مهم‌تر از همه، جمله اول همیشه انتطارات را بالا می‌برد و توجه را جلب می‌کند.

نگارش محتوای موبایل - قدرتمندترین محتوای خود را زودتر آپلود کنید
هر کاری که انجام می‌دهید، مقاله خود را خسته کننده شروع نکنید. چیزی که خوانندگان موبایل در ابتدای صفحه می‌بینند، همان چیزی است که آن‌ها را وسوسه می‌کند تا مطلب را ادامه بدهند. پس نگارش محتوای موبایل را هیجان‌انگیز شروع کنید.

۶. از پاراگراف‌های کوتاه استفاده کنید

خوانندگان معمولاً در بین پاراگراف‌های طولانی گم می‌شوند.
در حالت مفهومی، خواننده معمولاً یک پاراگراف را به عنوان یک متن کامل در نظر می‌گیرد. اگر ایده یک پاراگراف طولانی باشد، در نتیجه خواننده خسته می‌شود و از صفحه خارج می‌شود.
پاراگراف‌ها همچنین باعث می‌شوند تا چشم‌ها در مقاله به صورت یک ریتم قابل پیش‌بینی و سازگار حرکت کنند. مجموعه‌ای از پاراگراف‌های کوتاه، تقریباً شبیه قطعات کوتاه در آهنگ عمل می‌کنند. خواننده به صورت مداوم و هماهنگ از یک پاراگراف به پاراگراف بعدی حرکت می‌کند.
U.S. News بیان می‌کند که: «خواندن پاراگراف‌های طولانی در موبایل نیازمند تمرکز بالا است. دقیقاً همان چیزی است که افرادی که از موبایل استفاده می‌کنند، فاقد آن هستند». راه حل؟ پاراگراف‌های کوتاه بنویسید.
پاراگراف‌های طولانی دقیقاً مانند سرعت‌گیر در جریان مطالعه مقاله عمل می‌کنند. این موضوع کاملاً در موبایل صادق است. یک پاراگراف پنج جمله‌ای کوتاه ممکن است که در صفحه کامپیوتر اصلا خسته‌کننده به نظر نرسد، اما همین پاراگراف در موبایل به یک دیوار از متن تبدیل می‌شود.
در ادامه یک مثال عالی از نویسنده‌ای ذکر شده است که از پاراگراف‌های کوتاه برای بیان مطلب خود استفاده کرده است. این روش برای موبایل عالی است.

نگارش محتوای موبایل- از پاراگراف‌های کوتاه استفاده کنید

راز و رمز ایجاد نگارش محتوای موبایل چیست؟

کمتر ننویسید. بهتر بنویسید.
خوانندگان موبایل هنوز هم مقاله مطالعه می‌کنند. در اصل، ممکن است که مطالب بیشتری هم با موبایل خود بخوانند. زمان آن فرا رسیده است که متوجه شوید انقلاب موبایل نه تنها بر روی نمایشگرها تاثیر می‌گذارد، بلکه نیاز به ترفندهای پاسخگو دارد. این انقلاب نیازمند تغییر در جهت هنر نگارش محتوای موبایل از لحاظ متنی و تصویری است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مقالات مرتبط
Related Articles
EWWW-Image-Optimizer
|
در بین فایل هایی که در یک سایت استفاده می شود تصاویر بیشترین حجم را دارند و...
SSL چیست؛ با SSL مانع نفور هکرها شوید
|
اولین اقدام ضروری  بعد از طراحی سایت فعالسازی SSL است. SSL و گواهینامه‌های دیجیتال یک عنصر اساسی...
بهینه سازی نرخ تبدیل لندینگ پیج -
|
بسیاری از شرکت‌ها برای خدمات جدید خود یا برای کمپین‌های تبلیغاتی خود برای طراحی صفحه لندینگ جدید...
منظور از ساب دامین و ساب فولدر چیست و آنها چگونه بر سئو تاثیر می‌گذارند؟
|
در صورتی که تصمیم به راه‌اندازی سایت داشته باشید و آن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده باشد،...
Search