درآمد خود از یوتیوب را با ما نقد کنید!
Search
Close this search box.

۰۲۱-۲۲۳۱۹۱۶۵

تبلیغات در شبکه نمایش گوگل

گوگل راهکارها و سرویس‌های زیادی را به صاحبان کسب‌وکار ارائه می‌دهد تا از طریق آن‌ها خدمات و محصولات خود را تبلیغ کنند. تبلیغات گوگل انواع مختلفی دارد که هر یک می‌توانند با اهداف و شرایط خاصی برای تبلیغات به کار گرفته شوند.اگر به دنبال راه پربازدهی برای تبلیغ کسب‌وکارتان هستید یا در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنید، استفاده از شبکه تبلیغاتی گوگل می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای جذب مشتری بیشتر باشد.

محبوبیت

مرجعی برای کاربران

میزان بالای محتوای تولید شده

آشنایی با تبلیغات در شبکه نمایش گوگل

Getting to know the ads on the Google Disply Network

شبکه نمایش گوگل یا Google Display Network با دسترسی به بیش از دو میلیون وب سایت و نود درصد از کاربران، بستر فوق العاده‌ای برای تبلیغات بوده و به شما کمک می‌کند نتیجه قابل قبولی را دریافت کنید.این وب سایت‌ها از جمله یوتیوب و جیمیل و… می‌توانند تبلیغات شما را به طیف وسیعی از کاربران نشان داده و با هدفگیری مخاطبان، کاربرانی با اطلاعات و علایق و اهداف خاص را انتخاب و تبلیغات خود را به آن‌ها نشان دهید؛ افرادی که با احتمال بیشتری از شما خرید می‌کنند.

تفاوت تبلیغات در شبکه نمایش با تبلیغات در شبکه جستجوی گوگل

تبلیغات در شبکه نمایش گوگل یا Google Display Network بر خلاف تبلیغات در شبکه جستجو یا Google ads، متنی نبوده و بیشتر بر تصویر متکی است. در واقع بخش عمده‌ای از اطلاعاتی که در مغز ما پردازش می‌شود از طریق دریافت تصاویر است؛ بنابراین تبلیغات تصویری می‌توانند اثرگذاری خیلی خوبی روی مخاطب داشته باشند.تفاوت عمده تبلیغ در شبکه نمایش گوگل با تبلیغ در شبکه جستجوی گوگل، این است که در شبکه جستجو، آگهی شما بر اساس کلمات کلیدی که کاربر سرچ می‌کند به او نمایش داده می‌شود، اما در تبلیغات شبکه نمایش، آگهی شما در وب سایت‌های مختلف به کاربران هدفمند نمایش داده می‌شود. به عبارتی دیگر ممکن است کاربری در ابتدای مسیر خرید باشد و در زمان انتخاب سایت با تبلیغ شما مواجه شود.

بیشترین بازدهی از تبلیغات در شبکه نمایش گوگل

The highest return on advertising

یکی از مهم‌ترین امتیازاتی که تبلیغات Google Display Network به کاربران ارائه می‌دهد، هدف گیری مخاطبان است. این موضوع به شما کمک می‌کند هزینه را به شکل بهینه‌تری مصرف کرده و تبلیغات را به کاربران مناسب و با بازدهی بالا نمایش دهید. شما می‌توانید مخاطب را با توجه به موارد زیر مورد هدف قرار دهید:

علایق کاربر

گزینه‌های مختلفی وجود دارند که شما با انتخاب آن‌ها می‌توانید تعیین کنید که گوگل شما را با توجه به آن‌ها به کاربران نمایش دهد. مثلا با انتخاب موضوع سفر، گوگل تبلیغ را به مخاطبانی نشان می‌دهد که سایت‌های سفر و گردشگری یا عبارات مرتبط را سرچ کرده و با برندها و محصولات مربوط به آن در ارتباط بوده‌اند.

ویژگی‌های کاربر

در این مرحله می‌توانید مخاطبانی که با کاربران هدف شما همخوانی بیشتری دارند را انتخاب کنید. همانطور که می‌دانید اطلاعات بسیاری از کاربران توسط گوگل ذخیره می‌شود و شما در زمان اجرای تبلیغات در شبکه نمایش گوگل، می‌توانید ویژگی‌هایی مانند سن، جنسیت، وضعیت تاهل، موقعیت جغرافیایی، دستگاه مورد استفاده (موبایل، کامپیوتر) و… را مد نظر قرار داده و انتخاب کنید.با انتخاب ویژگی‌های خاص، می‌توانید آگهی را به مناسب‌ترین و مرتبط‌ترین کاربران نمایش دهید.

فعالیت کاربر

گوگل اطلاعات متعددی از کاربران را در اختیار دارد؛ از جمله اینکه اکثریت بازدید آن‌ها از چه صفحاتی انجام می‌شود و چه فعالیت‌ها و علایقی دارند.

این اطلاعات در زمان بازاریابی مجدد بتوانید به مشتریان بالقوه دسترسی داشته باشید. در واقع افرادی که قبلا یک بار به سایت شما سر زده یا خریدی را انجام داده‌اند، پتانسیل بالاتری برای تبدیل شدن به مشتری دارند. این استراتژی معمولا بازدهی خوبی برای کسب‌وکارها دارد.

شما می‌توانید با یک آگهی مناسب، این مخاطبین را به چرخه خرید برگردانید.

مزایای تبلیغات در شبکه نمایش گوگل

تبلیغات در شبکه نمایش گوگل امکانات و مزایای زیادی در اختیار شما می‌گذارد که از شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

امکان گزارش گیری

تبلیغات در شبکه نمایش گوگل، امکان گزارش گیری را در اختیار شما می‌گذارد تا در صورت عم رضایت از نتیجه، بتوانید استراتژی خود را تغییر دهید.

هدف‌گیری دقیق مخاطبان

از بهترین امکانات تبلیغات Google Display Network، امکان انتخاب مخاطبان بر اساس سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، ویژگی‌های شغلی و علایق اطلاعاتی که خود به دست آورده است، در اختیار شما قرار می‌دهد.

افزایش آگاهی از برند

شناسایی مخاطبان و داشتن اطلاعات مختلف از آن‌ها تاثیر بالایی در شخصی‌سازی تبلیغات شما دارد.با این روش، شما می‌توانید در پروسه افزایش توجه کاربران به پیام‌هایتان، موفق‌تر عمل کنید.

تنوع تبلیغات

در شبکه تبلیغاتی گوگل علاوه بر استفاده از متن یا تصویر، می‌توانید از ویدیوهای تبلیغاتی نیز استفاده کنید.

قیمت شبکه تبلیغاتی گوگل

The price of the Google advertising network

هزینه این تبلیغات بسته به امتیازاتی که در اختیار کاربران می‌گذارد، متفاوت است و نمی‌توان هزینه ثابتی برای آن تعریف کرد. به طور کلی، با توجه به حوزه فعالتی، نوع تبلیغات، تعداد مخاطبان و دیگر موارد اینچنینی این هزینه متغیر است.شرکت نوین مارکتینگ به عنوان پارتنر رسمی گوگل تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از دانش و مهارت کارشناسان توانمند و با تجربه، شما را در زمینه تبلیغات Google Display Network و تمامی جزئیات مربوط به آن راهنمایی کند. این شرکت بیشتر از ده سال سابقه کار در زمینه بازاریابی دیجیتال داشته و تا به حال کمپین‌های متعدد و موفقی را در گوگل به سرانجام رسانده است.

شما می‌توانید از مشاوره کارشناسان این شرکت استفاده کرده و در نهایت مناسب‌ترین پکیج شبکه تبلیغاتی گوگل را از نوین مارکتینگ تهیه کنید.

چرا تبلیغات در شبکه نمایشی گوگل را با نوین مارکتینگ تجربه کنیم؟

Why With Novin Markting

نوین مارکتینگ به عنوان آژانس بازاریابی دیجیتال با سابقه و اعتبار طولانی و کارشناسان مجرب، بستری را فراهم کرده که این خدمات را با بهترین کیفیت به شما عزیزان ارائه دهد.

مشاوره رایگان در مورد تبلیغ در گوگل

ما برای شما رازهای جذب مشتری و وفادارسازی آن‌ها را فاش خواهیم کرد. با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ادوردز نوین مارکتینگ از متدهای روز بهینه سازی نرخ تبدیل برای افزایش مشتریان واقعی بهره‌مند شوید. برای سفارش کلیک گوگل مشخصات خود را ثبت کنید.

جاگذاری Google Display باید برای هر آگهی دهنده ای مهم باشد. تصور کنید شما پشت میزتان نشسته‌اید، امروز سه شنبه است. هوا کمی بارانی است و شما به بیرون از پنجره نگاه می‌کنید و در مورد تمامی مشتریان بالقوه‌ ایجاد شده با نمایش آگهی جدیدتان فکر می‌کنید. تلفن زنگ می‌خورد و شما خوشحالید. شما آماده‌اید تلفن را بردارید و هر سوالی که این مشتری جدید دارد را پاسخ دهید.

اما وی مشتری بالقوه نیست. مادر شماست. او آگهی جدید شما را دیده است! او  می‌داند که چیزی اشتباه است و مجبور شده با شما تماس بگیرد. “من در یک وب سایت به دنبال Anatidaephobia  می‌گشتم و به آگهی تو رسیدم! تو  می‌دانی که Anatidaephobia چیست؟

چطوری این اتفاق افتاده است؟ ما چه کاری می‌توانیم در مورد آن انجام دهیم؟ چطوری می‌توانیم آن را خاموش کنیم قبل از اینکه شخص دیگری هم این آگهی را ببیند؟ چرا مادر شما به دنبال Anatidaephobia  می‌‌گشت؟ آرام باشید، ما پاسخ برخی از این سوالات را  می‌دانیم.

 از اینجا بخوانید : گوگل ادز چیست و چگونه کار می‌کند؟

Google Display - جاگذاری Google DisplayGoogle Ad Display Placement چیست؟

 Placements وبسایت‌های به خصوصی هستند که Google display ads در آنها نمایش داده می‌شود. اگرچه این گونه سایت‌ها جلوی نمایش آگهی شما را در جای اشتباه را می‌گیرد، قدرت بیشتری در پشت پتانسیل آنها نهفته است.

دو نوع جاگذاری موجود در شبکه نمایش وجود دارد. چگونگی کارکرد آنها به شرح زیر است:

وقتی که از جاگذاری خودکار در Google display استفاده می‌کنید، گوگل بر مبنای سایت‌های مرتبط با کسب و کارتان جاگذاری مناسب برای آگهی‌تان را برآورد می‌کند.

جاگذاری مدیریت Google display شده به شما قدرت کنترل نسبتا بیشتری را  می‌دهد: شما بر مبنای تمایل مشتری و ارتباط آن به کسب و کارتان آگهی خود را جاگذاری  می‌کنید. جاگذاری مدیریت شده در انواع کمپین‌های زیر موجود است:

 از اینجا بخوانید : CTR در گوگل ادوردز چیست و چگونه آن را افزایش دهیم؟

اصول Google Display Ad Placements

شبکه نمایش گوگل بیش از دو میلیون وبسایت را پوشش  می‌دهد و ۹۰ درصد از وب را در اختیار دارد و بنابراین جای اشتباه زیاد است و  می‌تواند هزینه بر هم باشد.

مقاله‌ای که می‌خوانید مکمل مقاله ” چطور از طریق گوگل ادسنس  پول در بیاورید ” است این مقاله را هم در نوین مارکتینگ بخوانید.

همانند بهینه سازی کلمات کلیدی برای کمپین‌های جستجو، بهینه سازی جاگذاری تبلیغتان  درGoogle display  هم می‌تواند افزایش در حجم تبدیل و کاهش در هزینه به ازای هر مشتری بالقوه را  به همراه داشته باشد.

نهایتا، جاگذاری باید فقط یک لایه تکی در هدف گذاری نمایش کمپین ها باشد. برای مثال، شما  می‌خواهید بخاطر داشته باشید که همان طور که هدف گذاری سطح کلمات کلیدی که بر روی آنها کار  می‌کنید مهم اند، هدف گذاری جاگذاری نیز از اهمیت برخوردار است.

همانگونه که  می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید (یک مثال کلاسیک دیگر از آرشیو جاگذاری اشتباه تبلیغ)،

Google Display - اصول Google Display Ad Placementsاین شرکت اشتباهی در انتخاب کلمه کلیدی coffee و جاگذاری آن در یک سایت خبری نموده است. این امر طبیعتا یک هدف خوب تعریف شده است اگر سایت خبری فقط یک مقاله در مورد خطرات نوشیدن قهوه منتشر کرده باشد.

وقتی که Google Display Ad Placements را بهینه سازی می‌کنید این لایه‌های دیگر را نیز به خاطر داشته باشید:

نمایش کلمات کلیدی

موضوعات

مخاطبین

ما در مقاله ” بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ گوگل چگونه کار می‌کند؟ ” مفصل درباره این موضوع صحبت کرده‌ایم مطالعه این مقاله در نوین مارکتینگ به شما در درک بهتر بازاریابی مجدد گوگل کمک می‌کند.

جمعیت شناسی

دستگاه

Google Display - مخاطبان موبایلی

تعیین مکان نمایش تبلیغ با استفاده از جاگذاری مدیریت شده

گوگل در قرار دادن محتوای مناسب برای افراد مناسب فوق العاده است. به عبارتی گوگل همانند آنچه موتورهای جستجو طراحی شده اند ایجاد گردیده است.

این موضوع گفته شد که هیچکس نمی‌داند که مشتریان شما بهتر از شما این کار را انجام  می‌دهند. با جاگذاری خودکار، اگر گوگل سایتی که خوب بازدید کننده را به مشتریان شما تبدیل نشده است را هدفگذاری کند،  می‌تواند برای شما و برای نمایش کمپین‌ها Google Display  هزینه بر باشد. متاسفانه، تعیین جاگذاری مدیریت شده با استفاده از رابط کاربری جدید Google Ads که از طراح نمایش استفاده  می‌کند سخت‌تر از همیشه است.

در اینجا چگونگی یافتن بهترین مکان برای کسب و کارتان را بیان  می‌کنیم:

به جاگذاری فعلیتان  (اگر دارید) نگاه کنید.

ببینید چه چیزی در لیست فعلیتان خوب عمل  می‌کند. از آنجا، در مورد مخاطبین هدفتان فکر کنید.

تحقیقاتی بر روی اینکه چگونه وبسایت های متفاوت به طور کلی تبدیل به مشتری بالقوه  می‌شوند انجام دهید.

برای مثال، WordStream مطالعه ای بر روی Breitbart انجام داد و نتایج خود را در جایی که دسترسی ضعیفی داشت قرار داد.

محتوایی که جاگذاری  می‌کنید را بررسی کنید

وقتی که یک جاگذاری انجام  می‌دهید، عموما ایده خوب این است که برخی از کلمات کلیدی برتر را در نوار جستجوی بالای سایت تایپ کنید و مشاهده کنید که چه نوع مقالاتی نمایش داده می‌شوند.

به میزان ترافیک وبسایتتان توجه کنید

اگر هدف شما این است که سایتتان به جایگاه مناسبی برسد، اثرگذاری کمتری را در مقابل بازدیدکنندگان بیشتر دریافت خواهید کرد.

آیا یک اپلیکیشن برای کسب و کار من وجود دارد؟

یک اپلیکیشن برای هر چیزی وجود دارد! متاسفانه، داده های زیادی به کمک تبلیغات وجود ندارد. تقریبا نیمی از تمامی تبلیغات داخل اپلیکیشن ها (۴۷ درصد) به صورت تصادفی هستند. این شاید به دلیل این است که مردم با صفحات نمایش کوچکتر کار  می‌کنند و در برخی موارد کودکان ممکن است بخاطر این کار سرزنش شوند.

متاسفانه، وقتی که یک تبلیغ در یک اپلیکیشن باز  می‌شود اغلب علامت بستن خیلی کوچک است که به راحتی بتوان تبلیغ را بدون اینکه به طور تصادفی بر روی آن کلیک کرد بست. گاهی اوقات بسته نشدن تبلیغ بارها رخ  می‌دهد. البته اخیرا گوگل تغییراتی در استثناهای خود در اپلیکیشن های موبایل داده است.

Google Display - تبلیغات اپلیکیشن

بهینه سازی جاگذاری مدیریت شده تان

حال که شما لیست مناسبی برای جاگذاری Google Display ‌مدیریت شده در اختیار دارید، باید آنها را بهینه سازی نماییم. اینجا مکانی است که باید نگاهی به مواردی که جواب می‌دهند و جواب نمی‌دهند بیاندازیم. این وظیفه باید اغلب اجرا شود تا اطمینان حاصل کنیم شما همراه با تغییرات بازار هستید. همانند کلمات کلیدی، جاگذاری می‌تواند (و باید) اگر موثر نیستند استثنا گردد.

در ادامه به برخی از آیتم هایی که باید به آنها توجه شود اشاره شده است:

آیا عمل تبدیل در یک سایت به خوبی انجام  می‌شود؟

اگر بله بنابراین:

آیا تبدیل در یک سایت بخصوص ضعیف عمل کرده است؟

اگر بله بنابراین:

تبریک! شما به شکل موثری تمامی موارد ناخواسته در وب را حذف نمودید! به خودتان با یک فنجان قهوه و یا توجه به مادرتان جایزه بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search