دسته بندی : گوگل ادز
20 آبان 1397
بازدید ها : 1286 بار
نحوه قرار گرفتن آگهی در Google Display

جاگذاری Google Display باید برای هر آگهی دهنده ای مهم باشد. تصور کنید شما پشت میزتان نشسته‌اید، امروز سه شنبه است. هوا کمی بارانی است و شما به بیرون از پنجره نگاه می‌کنید و در مورد تمامی مشتریان بالقوه‌ ایجاد شده با نمایش آگهی جدیدتان فکر می‌کنید. تلفن زنگ می‌خورد و شما خوشحالید. شما آماده‌اید تلفن را بردارید و هر سوالی که این مشتری جدید دارد را پاسخ دهید.

اما وی مشتری بالقوه نیست. مادر شماست. او آگهی جدید شما را دیده است! او  می‌داند که چیزی اشتباه است و مجبور شده با شما تماس بگیرد. “من در یک وب سایت به دنبال Anatidaephobia  می‌گشتم و به آگهی تو رسیدم! تو  می‌دانی که Anatidaephobia چیست؟

چطوری این اتفاق افتاده است؟ ما چه کاری می‌توانیم در مورد آن انجام دهیم؟ چطوری می‌توانیم آن را خاموش کنیم قبل از اینکه شخص دیگری هم این آگهی را ببیند؟ چرا مادر شما به دنبال Anatidaephobia  می‌‌گشت؟ آرام باشید، ما پاسخ برخی از این سوالات را  می‌دانیم.

 از اینجا بخوانید : گوگل ادز چیست و چگونه کار می‌کند؟

 Placements وبسایت‌های به خصوصی هستند که Google display ads در آنها نمایش داده می‌شود. اگرچه این گونه سایت‌ها جلوی نمایش آگهی شما را در جای اشتباه را می‌گیرد، قدرت بیشتری در پشت پتانسیل آنها نهفته است.

دو نوع جاگذاری موجود در شبکه نمایش وجود دارد. چگونگی کارکرد آنها به شرح زیر است:

 • جاگذاری خودکار

وقتی که از جاگذاری خودکار در Google display استفاده می‌کنید، گوگل بر مبنای سایت‌های مرتبط با کسب و کارتان جاگذاری مناسب برای آگهی‌تان را برآورد می‌کند.

 • جاگذاری مدیریت شده

جاگذاری مدیریت Google display شده به شما قدرت کنترل نسبتا بیشتری را  می‌دهد: شما بر مبنای تمایل مشتری و ارتباط آن به کسب و کارتان آگهی خود را جاگذاری  می‌کنید. جاگذاری مدیریت شده در انواع کمپین‌های زیر موجود است:

 • کمپین های Display Network Only
 • کمپین های Search Network with Display Select
 • کمپین های Video

 از اینجا بخوانید : CTR در گوگل ادوردز چیست و چگونه آن را افزایش دهیم؟

اصول Google Display Ad Placements

شبکه نمایش گوگل بیش از دو میلیون وبسایت را پوشش  می‌دهد و ۹۰ درصد از وب را در اختیار دارد و بنابراین جای اشتباه زیاد است و  می‌تواند هزینه بر هم باشد.

مقاله‌ای که می‌خوانید مکمل مقاله ” چطور از طریق گوگل ادسنس  پول در بیاورید ” است این مقاله را هم در نوین مارکتینگ بخوانید.

همانند بهینه سازی کلمات کلیدی برای کمپین‌های جستجو، بهینه سازی جاگذاری تبلیغتان  درGoogle display  هم می‌تواند افزایش در حجم تبدیل و کاهش در هزینه به ازای هر مشتری بالقوه را  به همراه داشته باشد.

نهایتا، جاگذاری باید فقط یک لایه تکی در هدف گذاری نمایش کمپین ها باشد. برای مثال، شما  می‌خواهید بخاطر داشته باشید که همان طور که هدف گذاری سطح کلمات کلیدی که بر روی آنها کار  می‌کنید مهم اند، هدف گذاری جاگذاری نیز از اهمیت برخوردار است.

همانگونه که  می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید (یک مثال کلاسیک دیگر از آرشیو جاگذاری اشتباه تبلیغ)،

Google Display - اصول Google Display Ad Placementsاین شرکت اشتباهی در انتخاب کلمه کلیدی coffee و جاگذاری آن در یک سایت خبری نموده است. این امر طبیعتا یک هدف خوب تعریف شده است اگر سایت خبری فقط یک مقاله در مورد خطرات نوشیدن قهوه منتشر کرده باشد.

وقتی که Google Display Ad Placements را بهینه سازی می‌کنید این لایه‌های دیگر را نیز به خاطر داشته باشید:

نمایش کلمات کلیدی

 • مانند کلمات کلیدی جستجو، اینها عبارات مرتبطی با محصول یا خدمت شما هستند. با نمایش تبلیغ به هر حال، آنها برای اهداف متنی استفاده می‌گردند.

موضوعات

 • موضوعات برای هدف قرار دادن سایت‌ها با محتوایی که با یک موضوع خاص تعریف شده توسط شما مطابق دارد استفاده می‌شود. برای مثال، اگر شما عبارت Home and Garden را به عنوان موضوع انتخاب می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که تبلیغ شما در لیستی از سایت‌های خانه و باغ نمایش داده شود.

مخاطبین

 • مخاطبین تبلیغاتتان را برای لیستی از افراد بخصوص بجای سایت‌های خاص نمایش می‌دهند. این مورد به عنوان لیست‌های بازاریابی مجدد، مخاطبین وابسته و غیره تعریف می‌گردد.

ما در مقاله ” بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ گوگل چگونه کار می‌کند؟ ” مفصل درباره این موضوع صحبت کرده‌ایم مطالعه این مقاله در نوین مارکتینگ به شما در درک بهتر بازاریابی مجدد گوگل کمک می‌کند.

جمعیت شناسی

 • به جمعیت شناسی هدفتان فکر کنید. آیا افراد ۱۸ ساله بیشتر در سایت‌های خبری می‌روند یا به وبلاگ‌ها مراجعه  می‌کنند؟ آیا زنان یا مردان بیشتر یک صفحه را در سایت مشاهده می‌کنند؟

دستگاه

 • آیا مشتریان شما بیشتر سایت شما را در موبایل مشاهده می‌کنند یا در دستکتاپ؟ آیا بهینه سازی سایت شما برای مشاهده در موبایل انجام شده است؟ هر دستگاهی دارای چه نرخ تبدیلی است؟

Google Display - مخاطبان موبایلی

تعیین مکان نمایش تبلیغ با استفاده از جاگذاری مدیریت شده

گوگل در قرار دادن محتوای مناسب برای افراد مناسب فوق العاده است. به عبارتی گوگل همانند آنچه موتورهای جستجو طراحی شده اند ایجاد گردیده است.

این موضوع گفته شد که هیچکس نمی‌داند که مشتریان شما بهتر از شما این کار را انجام  می‌دهند. با جاگذاری خودکار، اگر گوگل سایتی که خوب بازدید کننده را به مشتریان شما تبدیل نشده است را هدفگذاری کند،  می‌تواند برای شما و برای نمایش کمپین‌ها Google Display  هزینه بر باشد. متاسفانه، تعیین جاگذاری مدیریت شده با استفاده از رابط کاربری جدید Google Ads که از طراح نمایش استفاده  می‌کند سخت‌تر از همیشه است.

در اینجا چگونگی یافتن بهترین مکان برای کسب و کارتان را بیان  می‌کنیم:

به جاگذاری فعلیتان  (اگر دارید) نگاه کنید.

ببینید چه چیزی در لیست فعلیتان خوب عمل  می‌کند. از آنجا، در مورد مخاطبین هدفتان فکر کنید.

 • به چه میزان آنها روزشان را صرف می‌کنند؟
 • چه سایتهایی را معمولا در سر کار یا هنگام ناهار مشاهده می‌کنند؟

تحقیقاتی بر روی اینکه چگونه وبسایت های متفاوت به طور کلی تبدیل به مشتری بالقوه  می‌شوند انجام دهید.

برای مثال، WordStream مطالعه ای بر روی Breitbart انجام داد و نتایج خود را در جایی که دسترسی ضعیفی داشت قرار داد.

محتوایی که جاگذاری  می‌کنید را بررسی کنید

وقتی که یک جاگذاری انجام  می‌دهید، عموما ایده خوب این است که برخی از کلمات کلیدی برتر را در نوار جستجوی بالای سایت تایپ کنید و مشاهده کنید که چه نوع مقالاتی نمایش داده می‌شوند.

به میزان ترافیک وبسایتتان توجه کنید

اگر هدف شما این است که سایتتان به جایگاه مناسبی برسد، اثرگذاری کمتری را در مقابل بازدیدکنندگان بیشتر دریافت خواهید کرد.

آیا یک اپلیکیشن برای کسب و کار من وجود دارد؟

یک اپلیکیشن برای هر چیزی وجود دارد! متاسفانه، داده های زیادی به کمک تبلیغات وجود ندارد. تقریبا نیمی از تمامی تبلیغات داخل اپلیکیشن ها (۴۷ درصد) به صورت تصادفی هستند. این شاید به دلیل این است که مردم با صفحات نمایش کوچکتر کار  می‌کنند و در برخی موارد کودکان ممکن است بخاطر این کار سرزنش شوند.

متاسفانه، وقتی که یک تبلیغ در یک اپلیکیشن باز  می‌شود اغلب علامت بستن خیلی کوچک است که به راحتی بتوان تبلیغ را بدون اینکه به طور تصادفی بر روی آن کلیک کرد بست. گاهی اوقات بسته نشدن تبلیغ بارها رخ  می‌دهد. البته اخیرا گوگل تغییراتی در استثناهای خود در اپلیکیشن های موبایل داده است.

Google Display - تبلیغات اپلیکیشن

بهینه سازی جاگذاری مدیریت شده تان

حال که شما لیست مناسبی برای جاگذاری Google Display ‌مدیریت شده در اختیار دارید، باید آنها را بهینه سازی نماییم. اینجا مکانی است که باید نگاهی به مواردی که جواب می‌دهند و جواب نمی‌دهند بیاندازیم. این وظیفه باید اغلب اجرا شود تا اطمینان حاصل کنیم شما همراه با تغییرات بازار هستید. همانند کلمات کلیدی، جاگذاری می‌تواند (و باید) اگر موثر نیستند استثنا گردد.

در ادامه به برخی از آیتم هایی که باید به آنها توجه شود اشاره شده است:

آیا عمل تبدیل در یک سایت به خوبی انجام  می‌شود؟

اگر بله بنابراین:

 • به اثر مثبت تنظیم پیشنهادات توجه کنید
 • به دنبال سایت‌های دیگری که محتوای مشابه دارند و اهداف جدیدی را اضافه کرده اند بگردید

آیا تبدیل در یک سایت بخصوص ضعیف عمل کرده است؟

اگر بله بنابراین:

 • تحقیقی برای برخی از کلمات کلیدی برتر در سایت انجام دهید، اگر مقاله‌ای را می‌بینید که به طور منفی برند یا خدمات شما را بیان می‌کند آن صفحه را استثنا کنید
 • به ترافیک سایت نگاه کنید. آیا ترافیک به اندازه کافی هست که از اهداف کمپین شما پشتیبانی کند؟
 • به اثر منفی تنظیم پیشنهادات توجه کنید
 • به استثنا شدن جاگذاری و تغییر مجدد بودجه توجه کنید

تبریک! شما به شکل موثری تمامی موارد ناخواسته در وب را حذف نمودید! به خودتان با یک فنجان قهوه و یا توجه به مادرتان جایزه بدهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Articles

مقالات مرتبط

2 شهریور 1400 | گوگل ادز

تبلیغات رایگان در گوگل با Google My Business

وقتی صحبت از تبلیغات در گوگل می شود اکثر مردم به Goolge ADS فکر میکنند اما شما ...

17 شهریور 1399 | گوگل ادز

چرا تبلیغات گوگل گزینه مناسبی برای شرکت‌های B2B است؟

اگر می‌دانستید که روزانه شخصی فعالیت‌های شما را رصد می‌کند و درصد رشد و موفقیت شما اندازه ...

11 شهریور 1399 | گوگل ادز

مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز با ۸ روش کاربردی

آن بخش از سرمایه‌ای را که به عنوان بازاریابی اینترنتی برای تبلیغات در گوگل خرج می‌کنید چگونه ...

5 شهریور 1399 | گوگل ادز

اهمیت استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای کسب‌و‌کارها

با وجود پیشرفت‌های چشمگیری که در عرصه دیجیتال مارکتینگ اتفاق افتاده است اما در سال ۲۰۲۰ میلادی ...