۵ مرحله برای بهبود عملکرد رسانه با استفاده از گوگل آنالیتیکس

دسته بندی : SEO
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
بازدید ها : 722 بار
گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز می‌تواند به بازاریابان برای کسب بینش عمیق‌تری نسبت به کسب و کار کمک کند که با انجام فعالیت‌هایی دقیق‌تر، نتایج اقتصادی بهتری دریافت کنند.

در صورتی که می‌خواهید از خدمات سئو یا بهینه سازی سایت استفاده کنید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشتریان امروزی توقع دریافت پیام مناسب در بهترین زمان را دارند. واکنش بازاریابان چگونه است؟ بازاریابان با به دست آوردن تجربه به سمت تحلیل و تبلیغات یکپارچه روی آوردند.

در ادامه می‌خواهیم راهنمایی در مورد مرتبط کردن Google Analytics و Google Ads ارائه دهیم. این راهنما برخی از اقدامات عملی را که شما و تیمتان می‌توانید برای ارائه تبلیغ مناسب در زمان مناسب و بهبود سئو انجام دهید، را معرفی می‌کند.

 از اینجا بخوانید : آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

اگر شما هم برای کسب و کار خود یک وب سایت راه‌اندازی کرده‌اید، احتمالا از امکانات Google Analytics استفاده کردید. امروزه نزدیک به ۴۰ میلیون وب‌سایت از Google Analytics استفاده می‌کنند که البته آمار آن همه روزه افزایش پیدا می‌کند. اما همچنان با چنین آماری، بسیاری از افراد هنوز در به دست آوردن تحلیل‌ها دارای نقاط ضعف هستند. به همین دلیل برای استراتژی‌های کمپین خود دچار مشکل می‌شوند.

مرحله ۱: برای حساب‌های کاربری خود، لینک قرار دهید

ارتباط Google Analytics و Google Ads، جمع‌آوری اینسایت و تبلیغات را در کنار هم قرار می‌دهد. به گونه‌ای که می‌توانید به راحتی اقدام به ایجاد کمپین‌هایی کنید که با معیارهای دقیق سایت و داده‌های تبدیل به آنها اطلاع داده می‌شوند. ارتباط حساب‌های شما فقط به چند مرحله آسان نیاز دارد.

مرحله ۲: قابلیت‌های Device Cross را فعال کنید

با این قابلیت شما می‌توانید فعالیت‌های کاربران را ردیابی کنید. برای به دست آوردن این اطلاعات لازم است گوگل سیگنال را فعال کنید. با فعال کردن گوگل سگتال از امکانات جدید تبلیغات می‌توانید استفاده کنید.

قابلیت‌های Cross Device در گوگل آنالیتیکس به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از رفتار مشتری در دستگاه‌های مختلف داشته باشید. در نتیجه شما می‌توانید استراتژی خود را بهبود دهید. فعال کردن سیگنال‌های Google قابلیت‌های Cross Device را در دسترس شما قرار می‌دهد. به جای تحلیل‌های تصادفی، می‌توانید آمار دقیق‌تری از رفتار کاربر به دست آورید.

برای دریافت مشاوره سئو با تیم نوین مارکتینگ تماس بگیرید

مرحله سوم: یک Audience  در Analytics ایجاد کنید و با Google Ads به اشتراک بگذارید

وقتی در Analytics یک Audience ایجاد می‌کنید و سپس آن را با Google Ads به اشتراک می‌گذارید ، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی ایجاد کنید که به طور خاص متناسب با بخش‌های خاصی از Audience شما باشد. به عنوان مثال، می‌توانید Audience از همه مشتری‌های بازگشت خود ایجاد کنید، سپس یک کمپین Google Ads مخصوصاً برای این Audience ایجاد کنید.

 مخاطبان نقش مهمی در طراحی استراتژی کمپین‌های تبلیغاتی دارند. برای استفاده از گزارش‌های Audience باید آن را تنظیم کنید. این کار در چند مرحله انجام می‌شود:

  • اگر تابحال این قسمت را تنظیم نکرده‌اید، قسمت گزارشگیری demographic را فعال کنید.
  • Audience ها را در Google Analytics ایجاد کنید.
  • Audience ها را با حساب Google Analytics به اشتراک بگذارید.
  • Audience های شما با داده‌ها جمع می‌شوند. (توجه داشته باشید ، ۲۴ ساعت کامل طول می‌کشد ، بنابراین اگر قبلاً شاهد آن نیستید که نگران نباشید)

مرحله ۴: اهداف را ایجاد و وارد کنید

اهداف در Google Analytics می‌تواند متریک سایت مورد نظر شما را نشان دهد. مانند زمان صرف شده در سایت شما، یک اقدام خاص در سایت یا تبدیل است. وارد کردن این اهداف در Google Ads به شما امکان می‌دهد تا مستقیماً در Google Ads به اینسایت تبدیل ارزشمند و معیارهای اینگیجمنت سایت دسترسی پیدا کنید.

 از اینجا بخوانید : آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

مرحله ۵ : گزارش‌ها را تهیه و مشاهده کنید.

هنگامی که Google Analytics و Google Ads را مرتبط می‌کنید، مستقیماً در حساب Analytics خود به انواع گزارشات مربوط به کمپین‌های Google Ads خود دسترسی پیدا می‌کنید. اینسایت مهم عملکرد کمپین را برای شما فراهم می‌کند که می‌تواند برای بهبود استراتژی بازاریابی شما استفاده شود.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۰ دی ۱۳۹۹ | SEO

الگوریتم پاندا🐼۱۴نکته برای جلوگیری از جریمه گوگل پاندا

در واقع الگوریتم گوگل پاندا یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل است که در فوریه 2011 ارائه شد ...

۳ دی ۱۳۹۹ | SEO

مشاوره سئو برای بهبود رتبه‌‌ها| ۳ نمونه واقعی مشاوره سئو نوین مارکتینگ

می‌توان گفت مشاوره سئو در واقع مجموعه تکنیک های بهینه سازی سایت است که یک متخصص سئو ...

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

۱ شهریور ۱۳۹۹ | SEO

آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

 در مقاله راه اندازی conversion tracking در گوگل ادز به اهمیت ردیابی کاربران سایت اشاره کردیم و ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید