شبکه های اجتماعی در سال 2019

نتایج وضعیت گزارش سالانه شبکه های اجتماعی منتشر شده توسط Buffer مشخص کرده است که تمرکز بازاریابان بر روی شبکه های اجتماعی در سال 2019  چگونه خواهد بود.

بخشی از آمار  و اطلاعات این مقاله ترجمه شده از وب سایت سرچ انجین ژورنال است که لینک آن در بخش منابع می‌آید.

من بر روی اطلاعات مرتبط با بزرگترین فرصت های بازاریابان بررسی بیشتری انجام دادم که بر مبنای آن چیزهایی که جواب می‌دهد و آن چیزهایی که کم مصرف است  هویدا می‌شود.

یک مثال از اینکه شما در این مقاله نخواهید یافت توصیه به انتشار ویدئو در فیسبوک است.

چرا؟

اثبات شده است که ویدئو در فیسبوک یک روش موثر است که بسیاری از برندها از آن در حال حاضر استفاده می‌کنند.

بر طبق مطالعه وضعیت شبکه های اجتماعی فقط 14.5 درصد برندها هر محتوای ویدئویی را منتشر نمی‌کنند.

بنابراین چه روش‌های موفق دیگری وجود دارد که بازاریابان شبکه های اجتماعی در سال 2019  به اندازه کافی آنرا انجام نداده‌اند و در این سال آن را در پیش می‌گیرند؟

اجازه دهید نگاهی به آنچه مطالعات به ما می‌گویند بیاندازیم.

تبلیغات استوری فیسبوک و اینستاگرام روش برتر تبلیغات شبکه های اجتماعی در سال 2019

داده ها پیشنهاد می‌کنند که بیش از یک میلیارد حساب کاربری در حال حاضر از استوری ها به صورت عمومی در فیسبوک استفاده می‌کنند.

از این استوری های استفاده شده، 57% از برندها معتقدند که استوری ها قدری موثرند یا خیلی موثرند.

به هر حال، 62% از پاسخ دهندگان می‌گویند آنها هنوز بر روی تبلیغات استوری سرمایه گذاری نکرده‌اند.

این می‌تواند یکی از بزرگترین مناطق فرصت برای بازاریابان باشد زیرا 61% برندها می‌گویند قصد سرمایه گذاری بر روی تبلیغات استوری در سال 2019 را دارند.

اولین موضع بسیار آینده دارد بازاریابان در سال 2019 سرمایه گذاری روی استوری های اینستاگرام است

بازاریابی در مقابل برنامه های پیامرسان چالش جدید در شبکه های اجتماعی در سال 2019

مطالعه وضعیت شبکه های اجتماعی مشخص کرد که برنامه های پیام رسان هنوز توسط تقریباً سه چهارم برندها نادیده گرفته می‌شود.

72% پاسخ دهندگان می‌گویند که آنها از برنامه های پیامرسان برای بازاریابی خود استفاده نمی‌کنند.

علاوه بر این، 50% بازاریابان حتی قصد استفاده از برنامه های پیام رسان در سال 2019 را نیز ندارند.

بدین معناست که این یک فرصت از دست رفته است که امسال باز هم نادیده گرفته خواهد شد.

آنهایی که از برنامه های پیام رسان استفاده کردند گزارش داده‌اند که نرخ باز شدن بیش از 98% و نرخ کلیک 25% را شاهد بوده‌اند. با این نرخ‌های خیره کننده به نظر می‌آید پیام رسان ها در اواخر 2019 به یکی از ترند های فوق‌العاده بدل شوند. البته پیام رسان هایی مانند تلگرام در ایران رشد خود را کرده اند و شبکه های اجتماعی به ویژه لینکدین و اینستاگرام ترنند اصلی بازاریابان شبکه های اجتماعی در سال 2019 است

ویدئو در لینکدین

ویدئو موثرترین نوع محتوا برای به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی است اما جایی که کمتر به اشتراک گذاشته می‌شود لینکدین است.

فیسبوک محبوبترین کانال برای کسب و کارها برای به اشتراک گذاری محتوای ویدئویی است. 81% برندها در صفحه فیسبوک خود از ویدئو استفاده می‌کند

درصد استفاده از برای لانچ ویدئو در صفحه های برند ها بعد از فیسبوک به موارد زیر اختصاص دارد با این توضیح که برخی برند ها در همه شبکه های اجتماعی ام برده از ویدئو استفاده کرده اند

  • یوتیوب (62%)
  • اینستاگرام (57%)
  • لینکدین (32%)

بر طبق گزارش وضعیت شبکه های اجتماعی، لینکدین کانالی است که در سال 2019 باید ملاحظه شود.

لینکدین سرمایه گذاری بیشتر بر روی محتوای ویدئویی را اخیراً انجام داده است و روش‌های بیشتری را برای صفحات کسب و کار برای به اشتراک گذاری آن ارائه می‌کند.

اگر تا به حال صفحه لینکدین خود را راه اندازی نکرده اید این کار را به دپارتمان شبکه های اجتماعی نوین مارکتینگ بسپارید ما پیشنهاد های فوق العاده‌ای برای شما داریم

در سال 2019 در صفحات شرکتی لینکدین می‌تواند حالا محتوای ویدئویی را مستقیماً آپلود کرد و آن‌ را به عنوان یک مطلب به اشتراک گذاشت.

داده‌های اخیر برای پیش بینی وضعیت شبکه های اجتماعی در سال 2019  نشان می‌دهد که ویدئوها در لینکدین 20 برابر بیش از هر محتوای دیگری به اشتراک گذاشته می‌شوند.

IGTV و روند ناامید کننده آن

در سال 2018 دیدیم که اینستاگرام با امیدی دو چندان IGTV را معرفی کرد در ابتدا پیش بینی ها خوبی برای این ابزار در اینستاگرام منتشر می شد ما نیز در نوین مارکتینگ با هزار امید و آرزو IGTV را معرفی کردیم اما روند سال 2018 آنچنان قدرت مند نبود و به نظر می‌آید در سال 2019 این ابزار اینستاگرام چندان موفقیتی به دست نیاورد.  از این رو لطفا در شبکه های اجتماعی در سال 2019  خود جایگاه ضعیف تری را به IGTV بدهید.

در این مقاله برای استفاده از لینکدین در سال 2019 گفته های امیدوار کننده به میان آمد پیشنهاد می‌کنم مقاله : لینکدین و ماجراهای استفاده از آن در ایران نوشته یاسر حمزه‌لوی را بخوانید اگر تا کنون با این شبکه اجتماعی آشنا نشده اید دید بسیار خوبی به شما می‌دهد.

مجموعه مقالات دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 را نیز پیگیری کنید

موفق باشید.

منبع:

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک گذاری  
اطلاع از
Related Articles

مقالات مرتبط