ماز بخش جدیدی برای آنالیز دامین معرفی کرد

دسته بندی : SEO
۳۰ مهر ۱۳۹۸
بازدید ها : 570 بار
برچسب ها : ،
آنالیز دامین

تمام کسانی که کار سئو سایتی را بر عهده دارند کارکردن با معیار‌های سایت MOZ و ابزار‌های آن را می‌شناسند. اکنون ماز یک ابزار جدید برای آنالیز دامین معرفی کرده است.

دراسفند‌ ماه سال پیش بود که معیار قدیمی دامین آتوریتی تغییر کرد و بسیاری از سایت ها که به عدد ارائه شده ماز درباره دامینشان می‌بالیدند شوکه شدند. راستش را بخواهید از نظر بسیاری از سئو کاران وقت آن بود که این معیار تغییر کند. زیرا سایت‌های بسیار منفوری دامین آتوریتی‌های بالایی داشتند و بسیاری از سایت‌هایی که رتبه‌های مناسبی در سرپ داشتند، دامین آتوریتی پایینی. این ناکارآمدی دامین آتورتی در سنجش یک سایت آنچنان بود که سئو کاران دامین آتوریتی را یک معیار برای ماز می‌دانستند و نه برای گوگل.

برای دریافت خدمات سئو با تیم کارشناسان نوین مارکتینگ تماس بگیرید

آنالیز دامیناما از اسفند‌ سال گذشته این روند تغییر کرد دامین آتوریتی شکلی واقعی‌تر به خود گرفت و اکنون می‌توانیم روی آن حسابی دوباره کنیم. اما تغییرات ماز به همینجا ختم نشد ۸ اکتبر ۲۰۱۹ ماز ابزار جدیدی برای آنالیز دامین ارائه کرد.

صفحه ابزار آنالیز دامین ماز در ابتدای ورد به شما آمار بسیار حیرت‌انگیز ارائه می‌دهد. ۳۵.۵ تریلیون لینک در این ابزار و شاید در کل ماز ایندکس شده است؛ همین طور ۵۰۰ میلیون کلمه و ۵.۴ تریلیون صفحه بررسی شده‌اند. خب این آمار امیدوار کننده است.

آمار اولیه را در بخش لینک اکسپلورر ماز هم می‌دیدم، آماری که جدید نیستند مانند. اعتبار دامنه یا دامین آتوریتی، رتبه کلمات کلیدی، نمره اسپم و در آخر دامنه‌هایی که به شما لینک داده‌اند.

آنالیز دامین

اما در ادامه موضوعات جذابی برای وقت گذاشتن در این ابزار وجود دارد. آنالیز دامین ماز بهترین سایت‌هایی که به سایت مورد بررسی لینک داده‌اند و همین طور صفحاتی که بیشترین لینک را به خود اختصاص داده‌اند را نیز بررسی می‌کند.

آنالیز دامین

ما با نسخه رایگان آنالیز دامنه ماز کار کرده‌ایم. ماز مدعی است در نسخه پولی تعداد سایت‌هایی که به ما نمایش می‌دهد نامحدود است. در ادامه نمودار تکراری لینک‌های به دست آورده و از دست داده را نیز نمایش می‌دهد.

برای دریافت مشاوره سئو با تیم نوین مارکتینگ تماس بگیرید

از آمارهای جدید چه خبر

تا اینجای کار آنالیز دامنه ماز چندان چیز جدیدی نداشته است، اما در ادامه آمار جذابی به دست می‌دهد ماز به صورت تخمینی تعداد کلیک‌های کیورد‌های مهم یک سایت را بررسی می‌کند. این همان آماری است که با سرچ کلمه در کی دبلیو فایندر مشاهده می‌کردیم. همین طور باز هم آمار تخمینی و کلی کلمات مهم یک سایت را نیز نشان می‌دهد.آنالیز دامین

سایت‌های رقیب سایت مورد جستجو نیز یکی دیگر از آماری است که ماز ارائه می دهد آماری که از الکسا هم به دست می‌آمد و حالا مرجعی برای سنجش آمار الکسا به دست داریم.

از اینجا بخوانید : کاهش رتبه الکسا

قسمت ناامید کننده آنالیز دامین

قسمت ناامید کننده آنالیز دامین ارائه شده توسط ماز این است که این آمار چندان درست نمی‌نماید. به خصوص در زمینه سایت‌های رقیب و میزان کل کلیک‌های آنها. برخی از سایت‌های کوچک را هم اساسا در آمار نجومی ارائه شده ماز جایی ندارند.

آنالیز دامین

از این رو باید به این ابزار ماز هنوز فرصت بدهیم تا در آمار خود دقیق‌تر شود. هرچند خود در تیتر آماری که ارائه می دهد کلمات تخمین و نگاه کلی را به کار برده است. که یعنی این ابزار ابزار تقریب‌هاست.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۰ دی ۱۳۹۹ | SEO

الگوریتم پاندا🐼۱۴نکته برای جلوگیری از جریمه گوگل پاندا

در واقع الگوریتم گوگل پاندا یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل است که در فوریه 2011 ارائه شد ...

۳ دی ۱۳۹۹ | SEO

مشاوره سئو برای بهبود رتبه‌‌ها| ۳ نمونه واقعی مشاوره سئو نوین مارکتینگ

می‌توان گفت مشاوره سئو در واقع مجموعه تکنیک های بهینه سازی سایت است که یک متخصص سئو ...

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

۱ شهریور ۱۳۹۹ | SEO

آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

 در مقاله راه اندازی conversion tracking در گوگل ادز به اهمیت ردیابی کاربران سایت اشاره کردیم و ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید