ماز بخش جدیدی برای آنالیز دامین معرفی کرد

دسته بندی : SEO
۳۰ مهر ۱۳۹۸
بازدید ها : 482 بار
آنالیز دامین

تمام کسانی که کار سئو سایتی را بر عهده دارند کارکردن با معیار‌های سایت MOZ و ابزار‌های آن را می‌شناسند. اکنون ماز یک ابزار جدید برای آنالیز دامین معرفی کرده است.

دراسفند‌ ماه سال پیش بود که معیار قدیمی دامین آتوریتی تغییر کرد و بسیاری از سایت ها که به عدد ارائه شده ماز درباره دامینشان می‌بالیدند شوکه شدند. راستش را بخواهید از نظر بسیاری از سئو کاران وقت آن بود که این معیار تغییر کند. زیرا سایت‌های بسیار منفوری دامین آتوریتی‌های بالایی داشتند و بسیاری از سایت‌هایی که رتبه‌های مناسبی در سرپ داشتند، دامین آتوریتی پایینی. این ناکارآمدی دامین آتورتی در سنجش یک سایت آنچنان بود که سئو کاران دامین آتوریتی را یک معیار برای ماز می‌دانستند و نه برای گوگل.

آنالیز دامیناما از اسفند‌ سال گذشته این روند تغییر کرد دامین آتوریتی شکلی واقعی‌تر به خود گرفت و اکنون می‌توانیم روی آن حسابی دوباره کنیم. اما تغییرات ماز به همینجا ختم نشد ۸ اکتبر ۲۰۱۹ ماز ابزار جدیدی برای آنالیز دامین ارائه کرد.

صفحه ابزار آنالیز دامین ماز در ابتدای ورد به شما آمار بسیار حیرت‌انگیز ارائه می‌دهد. ۳۵.۵ تریلیون لینک در این ابزار و شاید در کل ماز ایندکس شده است؛ همین طور ۵۰۰ میلیون کلمه و ۵.۴ تریلیون صفحه بررسی شده‌اند. خب این آمار امیدوار کننده است.

آمار اولیه را در بخش لینک اکسپلورر ماز هم می‌دیدم، آماری که جدید نیستند مانند. اعتبار دامنه یا دامین آتوریتی، رتبه کلمات کلیدی، نمره اسپم و در آخر دامنه‌هایی که به شما لینک داده‌اند.

آنالیز دامین

اما در ادامه موضوعات جذابی برای وقت گذاشتن در این ابزار وجود دارد. آنالیز دامین ماز بهترین سایت‌هایی که به سایت مورد بررسی لینک داده‌اند و همین طور صفحاتی که بیشترین لینک را به خود اختصاص داده‌اند را نیز بررسی می‌کند.

آنالیز دامین

ما با نسخه رایگان آنالیز دامنه ماز کار کرده‌ایم. ماز مدعی است در نسخه پولی تعداد سایت‌هایی که به ما نمایش می‌دهد نامحدود است. در ادامه نمودار تکراری لینک‌های به دست آورده و از دست داده را نیز نمایش می‌دهد.

از آمارهای جدید چه خبر

تا اینجای کار آنالیز دامنه ماز چندان چیز جدیدی نداشته است، اما در ادامه آمار جذابی به دست می‌دهد ماز به صورت تخمینی تعداد کلیک‌های کیورد‌های مهم یک سایت را بررسی می‌کند. این همان آماری است که با سرچ کلمه در کی دبلیو فایندر مشاهده می‌کردیم. همین طور باز هم آمار تخمینی و کلی کلمات مهم یک سایت را نیز نشان می‌دهد.آنالیز دامین

سایت‌های رقیب سایت مورد جستجو نیز یکی دیگر از آماری است که ماز ارائه می دهد آماری که از الکسا هم به دست می‌آمد و حالا مرجعی برای سنجش آمار الکسا به دست داریم.

از اینجا بخوانید : کاهش رتبه الکسا

قسمت ناامید کننده آنالیز دامین

قسمت ناامید کننده آنالیز دامین ارائه شده توسط ماز این است که این آمار چندان درست نمی‌نماید. به خصوص در زمینه سایت‌های رقیب و میزان کل کلیک‌های آنها. برخی از سایت‌های کوچک را هم اساسا در آمار نجومی ارائه شده ماز جایی ندارند.

آنالیز دامین

از این رو باید به این ابزار ماز هنوز فرصت بدهیم تا در آمار خود دقیق‌تر شود. هرچند خود در تیتر آماری که ارائه می دهد کلمات تخمین و نگاه کلی را به کار برده است. که یعنی این ابزار ابزار تقریب‌هاست.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

۱ شهریور ۱۳۹۹ | SEO

آموزش ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس

 در مقاله راه اندازی conversion tracking در گوگل ادز به اهمیت ردیابی کاربران سایت اشاره کردیم و ...

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | SEO

سئو داخلی یا On page seo

سئو داخلی یا همان Onpage به تمام معیارهایی اشاره دارد که می‌توانند مستقیما در سئو وب سایت ...

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | SEO

سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو فنی سایت

سئو تکنیکال یا سئو فنی یک سایت به بهینه سازی سایت و سرور اشاره دارد که به ...