جمع آوری اینسایت در گوگل آنالیتیکس

۱۴ بهمن ۱۳۹۸
بازدید ها : 686 بار
اینسایت در گوگل آنالیتیکس

مشتریان امروزی به قدری باهوش و کنجکاو هستند که برای خرید هر محصولی، اطلاعاتی از آن محصول به دست آورند. این کنجکاوی همیشه در موقع خرید با آن‌ها همراه بوده و هست. در واقع تفاوتی ندارد که خرید از یک محصول کوچک باشد یا بزرگ. واقعیت این است که جستجوی اطلاعات محصول از طریق موبایل نسبت به ۲ سال گذشته حدود ۱۳۰ درصد رشد داشته است. بازاریاب‌ها برای به دست آوردن این نتیجه، بر روی یک اینسایت در گوگل آنالیتیکس تمرکز می‌کنند تا از این طریق بتوانند اهداف مخاطبان برای جستجو در فضای وب را متوجه شوند.

در ادامه می‌خواهیم گزارش‌هایی درباره رابطه گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز به شما ارائه دهیم. این گزارش‌ها می‌تواند اطلاعات خوبی درباره رفتار مشتری برای استفاده از گوگل ادز ارائه می‌کند. شما برای بهینه سازی سایت خود نیاز به این دسته از گزارش‌ها خواهید داشت. تمامی گزارش‌هایی که از نحوه عملکرد کاربر به دست می‌آید، می‌تواند در طرح استراتژی و اهداف جدید تاثیرگذار باشند.

گزارش خرید (Acquisition reports)

باید به پاسخ این سوال برسید که مشتریان شما برای بار اول چگونه به وب سایت شما سر زده‌اند؟ گزارش‌های گوگل آنالیتیکس می‌توانند برای پاسخ این سوال به کمکتان بیایند. این گزارش به شما کمک می‌کند، کلمات کلیدی را که مخاطب توسط جستجو به سایت شما رسیده را بیابید.

گزارش رفتار (Behavior reports)

یکی دیگر از گزارشات مهمی که از طریق اینسایت در گوگل آنالیتیکس در اختیار شما قرار می‌گیرد، گزارش رفتار کاربر است. چگونه می‌شود کاربران خود را بعد از اولین بازدید از سایت، درگیر کرد؟ در گزارش‌های Behavior می‌توانید نحوه عملکرد هر صفحه و مجموعه رفتارهایی که کاربران درون سایت شما انجام می‌دهند را ببینید.

گزارش تبدیل (Conversion reports)

گزارش تبدیل به شما کمک می‌کند اطلاعات ارزشمندی را از روند فعالیت‌های کاربران بر روی سایت به دست آورید. زمانی که شما در پنل گوگل آنالیتیکس سایت خود یک هدف را معرفی می‌کنید، در صورت موفقیت آمیز بودن آن، از طریق گزارش تبدیل می‌توانید متوجه آمار آن شوید. هدف شما ممکن است وارد کردن ایمیل مشتری برای دریافت خبرنامه، خرید، زمان حضور کاربر در سایت، دیده شدن یک ویدئو، بازدید صفحات خاص یا … باشد که از طریق گزارش تبدیل جمع‌آوری می‌شود.

 

مهم‌ترین موضوع برای هر صاحب سایت، می‌تواند میزان ترافیک سایت باشد. سایت شما در هر ماه چه میزان ترافیک دارد؟ خیلی مهم است که بدانیم کاربران با هر تغییر در سایت چه عکس‌العملی انجام می‌دهند. اما بهتر است بدانید همیشه افزایش ترافیک سایت نمی‌تواند هدف درستی باشد. برای تحلیل نزدیک یا دور شدن از هدف، بهتر است ترافیک فعلی سایت خود را بدانید.

با افزونه اینسایت در گوگل آنالیتیکس آشنا شوید

افزونه MonsterInsights برای اضافه کردن گوگل آنالیتیکس در پنل وب‌سایت‌های وردپرسی است. با این افزونه می‌توان رفتار مخاطبان بر روی سایت دنبال کرد. یکی از ویژگی‌های این افزونه رایگان بودنش است که باعث شده بیش از ۱۳ میلیون سابقه دانلود داشته باشد.

بعد از دانلود این پلاگین سعی کنید آن را بر روی وردپرس خود فعال کنید. بعد از فعال شدن، یک گزینه به پنل شما با نام Insight اضافه می‌شود. شما می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات این پلاگین آن را متناسب با اهداف خود تنظیم کنید.

بعد از این مرحله باید برای تایید اعتبار از گوگل، کد مخصوص گوگل برای وب سایت خود را وارد کنید.

برای ادامه کار شما باید به این افزونه اجازه دسترسی به اطلاعات گوگل آنالیتیکس را بدهید. بعد از ارائه مجوز، یک کد تحت اختیار شما قرار داده می‌شود تا آن را در جعبه ID قرار دهید. در آخر هم یک نمایه برای این پلاگین انتخاب کنید.

در صورتی که بخواهید گزارش‌های خرید، رفتار و تبدیل مخاطبان را مشاهده کنید به قسمت گزارش‌های اینسایت در گوگل آنالیتیکس بروید و نتایج را دنبال کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | بازاریابی دیجیتال

نرخ تبدیل چیست؟

امروزه اکثر تیم های بازاریابی بر روی هدایت ترافیک به سمت وب سایت ها متمرکز هستند به ...

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | بازاریابی دیجیتال

چگونه لیست ایمیل مخاطبان خود را زیاد کنیم؟

تهیه یک لیست ایمیل جذاب یکی از مهمترین قسمت‌های طراحی و اجرای استراتژی موفق ایمیل مارکتینگ است. ...

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | بازاریابی دیجیتال

۶ مزیت استفاده از ایمیل مارکتینگ

مزیت ایمیل مارکتینگ چیست؟ اگر تا به حال شما و یا کسب و کارتان از ایمیل مارکتینگ ...

۱۳ آذر ۱۳۹۹ | بازاریابی دیجیتال

کرونا مهمترین عامل پیشرفت تجارت الکترونیک ایران در سال ۹۹

در اواخر سال 2019 ، جهان با خبر شوکه کننده شیوع یک اپیدمی کشنده به استقبال سال ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید