قانع کننده ترین آگهی هایی که تاکنون دیده اید

۹ شهریور ۱۳۹۸
بازدید ها : 672 بار
برچسب ها :
قانع کننده ترین آگهی

آیا تا به حال اتفاق افتاده است که بعد از یک روز طولانی به خانه برگردید و با یک یا چند بسته پستی که پشت در خانه منتظر شما هستند هیجان‌زده شوید؟ این موضوع یکی از مسائل مورد علاقه من است و تمایل دارم این چنین فکر کنم که من در گذشته برای خودم در آینده این هدایا را ارسال کرده‌ام. معمولاً در مرحله اول اصلاً متوجه نمی‌شوم که چرا من باید در گذشته برای خودم در آینده چنین کاری را انجام داده باشم، زیرا بیشتر اوقات فقط از روی بیکاری خرید می‌کنم. متوجه شدم! قانع کننده ترین آگهی .

با بهتر دیده شدن در فضای گوگل مخاطبین بیشتری پیدا می‌کنید. برای تبلیغات در گوگل با شماره‌های ما تماس بگیرید و با ما مشاوره رایگان داشته باشید.

اما تمام قانع کننده ترین آگهی ها به صورت یکسان ساخته نمی‌شوند و تمامی آن‌ها هم منجر به یک اتفاق خوشایند نمی‌شوند. در اینجا به ۱۳ مورد از بهترین و مؤثرترین تبلیغات متقاعدکننده‌ای اشاره می‌شود که تاکنون دیده‌ایم. اما بیایید در ابتدا مطمئن شویم که کاملاً آگاهیم که تبلیغات متقاعدکننده در اصل چه کاری را انجام می‌دهند و چرا تمایل داریم که از ان‌ها استفاده کنیم.

 از اینجا بخوانید : تجربه کاربر از فروشگاه اینترنتی: ۵ درس برای بهینه سازی نرخ تبدیل از آمازون

در حالت کلی، قانع کننده ترین آگهی چه نوع تبلیغی است؟

قانع کننده ترین آگهی ، تبلیغاتی هستند که برای انجام یک عمل دلخواه طراحی شده‌اند، که معمولاً شامل خرید یک محصول است. تکالیف مربوط به مقاله قانع‌کننده از مدرسه را به خاطر می‌آورید؟ در آن مقاله‌ها، شما تلاش می‌کردید تا مخاطب خود را متقاعد کنید. قانع کننده ترین آگهی نیز دقیقاً مشابه همین موضوع هستند. این تبلیغات تلاش می‌کنند تا مشتری احتمالی خود را قانع کنند که محصول ارائه شده را خریداری کنند.

اگر شما یک محصول را تبلیغ می‌کنید، این تکنیک بسیار قدرتمند است. متقاعد کردن تقریباً می‌تواند در تمامی کمپین‌های بازاریابی شما مورد استفاده قرار گیرد. در سراسر تبلیغات در تلویزیون، دیجیتالی، چاپی، صوتی، بیلبورد و حتی PPC. ما برای یافتن بهترین نمونه‌های تبلیغات متقاعدکننده در سراسر رسانه‌ها تمامی موارد را بررسی کردیم و ۱۳ تبلیغ را که بسیار قانع‌کننده هستند جمع‌آوری کردیم. بیایید تا بررسی کنیم که این تبلیغات چه کار مفیدی را انجام می‌دهند و مهم‌تر از همه این که شما چگونه می‌توانید از این تکنیک‌ها در تبلیغات خود استفاده کنید.

 1. Streeteasy: مکان خود را پیدا کنید

Streeteasy برای تبلیغ برنامه تلفن همراه املاک و مستغلات خود در نیویورک از کمپین “Find Your place” استفاده کرد. این کمپین در سراسر شهر در تمامی قسمت‌های مترو و بخش‌های مهم شهر به صورت مرتبطی ارسال شد، زیرا پیدا کردن مکانی برای زندگی باعث می‌شود تا همه احساسات عجیبی داشته باشند.

چرا این موثر است

این کمپین دارای کیفیت مطلوبی است. هر فردی می‌خواهد در فاصله مشخصی نسبت به شغل شما زندگی کند و همچنین لازم دارند تا به اندازه کافی از همکاران شما فاصله داشته باشند. Streeteasy با تکیه بر احساس همبستگی بین ساکنان شهر به منظور برانگیختن طنز در مواجهه با یک کار دلهره آور عمل می‌کند: یافتن مکانی جدید برای زندگی.

روش انجام این کار

چه چیزی باعث می‌شود تا محصول شما به عنوان یک راه‌حل خوب شناخته شود؟ چه مشکلات آزاردهنده‌ای را حل می‌کند؟ این موضوع را در نظر بگیرید. مردم به صورت مداوم به دنبال راه‌هایی هستند تا بتوانند زندگی خود را آسان‌تر کنند؛ از قانع کننده ترین آگهی های خود استفاده کنید که محصولات شما دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

 1. Curio.io: جالب ترین فرد

یکی از قانع کننده ترین آگهی های شبیه به خبرنامه‌های روزانه است. Curio یک برنامه صوتی روزنامه نگاری است که همچنین در تلاش است تا زندگی شما را آسان‌تر کند. الان شما حتی برای دریافت یک نسخه متراکم از اخبار هیچ احتیاجی به باز کردن ایمیل خود ندارید! حتی به سادگی می‌توانید در مسیر رفت‌وآمد به اخبار گوش دهید (NPR، شما یک رقابت دارید).

چرا موثر است

این تبلیغ قابلیت‌های بسیاری دارد. نه تنها بر پایه‌ ویدیو با زیرنویس (همانطور که یک ویدیو تبلیغاتی باید باشد) است، همچنین شامل یک بررسی و خلاصه برنامه در نسخه کپی تبلیغ است. دلایل خوب بسیار زیادی برای دانلود این برنامه وجود دارد.

روش انجام کار

بسیار راحت است که به مشتریان خود اجازه دهید تا برای شما صحبت کنند: این حرکت را در Curio انجام دهید و نظر یک مشتری را در نسخه کپی وارد کنید. یا حتی بهتر از آن، از آن به عنوان خود تبلیغ استفاده کنید. مهم‌تر از همه اینکه Curio زودتر از زمان مقرر به شما می‌گوید که چرا حتماً به آن احتیاج دارید: ناگهان شما به جالب‌ترین شخص در جمع تبدیل می‌شوید. نقطه بارز ارزش خود را مشخص کنید و به صورت واضح در تبلیغات بیان کنید.

 1. Revolve: اگر آن را دوست دارید، آن را بخرید

اعتراف: من دائماً این تبلیغات را از Revolve دریافت می‌کنم. آیا من مشکلی در خرید آنلاین دارم؟ «مشکل» را تعریف کنید.

 از اینجا بخوانید : نحوه بستن قرارداد فروش: ۷ روش بستن قرارداد و نحوه عملکرد آن‌ها

چرا موثر است

قانع‌کننده‌ترین قسمت این تبلیغ، این نسخه کپی است: «اگر آن را دوست دارید، پس خریداری کنید (قبل از این که فرد دیگری این کار را انجام دهد)». بله، چرخ و فلک لباس‌های زیبا عالی است اما این نسخه یک حس اضطرار ایجاد می‌کند و این میل را در شخص ایجاد می‌کند که بخشی از یک جامعه باشد. من از این موضوع به شدت می‌ترسم و ترجیح می‌دهم قبل از اینکه فردی بخواهد لباس مناسب من را خریداری کند، من خودم از قبل آن را بخرم.

روش انجام کار

این تبلیغ وظیفه مضاعفی را انجام می‌دهد، شما را متقاعد می‌کند که با توسل به خواست تماشاگر برای عضویت در یک جامعه و ترس از دست دادن همان فرصت، به سرعت خرید خود را تکمیل کنید. ترس ممکن است که همیشه برای تمامی برندها بهترین گزینه نباشد ولی در دنیای لباس و مد و یا حتی تله خرس این روش بهترین راه‌حل است.

 1. Crave App: پس‌انداز کنید

Crave یک تبلیغ بر پایه ویدیو در اینستاگرام را تولید کرده است که دقیقاً مانند محتوای تولید شده توسط کاربر به نظر می‌رسد، شاید حتی چیزی شبیه به متنی که یک وبلاگ نویس غذا ارسال می‌کند. در این تبلیغ، شما یک فرد را در طول ۵ وعده دنبال می‌کنید، و تخفیفات پیاپی آنان را مشاهده می‌کنید.

چرا موثر است

روش قانع کننده ترین آگهی خیلی ظریف نیست: این تبلیغ دقیقاً به شما نحوه استفاده از نرم‌افزار و مقدار پولی که می‌توانید پس‌انداز کنید را نشان می‌دهد. منطقی است، درسته؟ جذابیت ساده و موثر دقیقاً همین‌جا اتفاق می‌افتد.

روش انجام کار

اگر محصول شما نسبت به رقبا قیمت کمتری دارد، پس خیلی خوش‌شانس هستید. شما به راحتی می‌توانید دیگران را قانع کنید که چرا قیمت محصول شما کمتر است_ یا حتی مانند Crave کمک می‌کند که مردم پس‌انداز کنند. به مخاطبین خود نشان دهید که محصول شما نه تنها زندگی آن‌ها را راحت‌تر می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا بتوانند پول بیشتری را پس‌انداز کنند.

 1. OTTO Greenpoint: امکانات بی پایان

OTTO ،همانند Streeteasy نیز مکانی برای زندگی را تبلیغ می‌کند. هرچند برعکس Streeteasy، در واقع یک مجتمع آپارتمانی است. این بدین معنی است که OTTO می‌تواند اتاق‌های شیک و مجلل و تخت‌خواب‌های زیبا را در تبلیغات خود نشان دهد.

چرا موثر است

تصور کنید که به اندازه‌ای به آپارتمان خود علاقه‌مند هستید که هیچ‌وقت تمایل به ترک آن ندارید؟ این تبلیغات مخاطبان خود را ترغیب می‌کند که «امکانات بی پایان و فضای آرام» در مجموعه آنها باعث می‌شود که شما بخواهید برای همیشه در آن محیط باقی بمانید.

روش انجام این کار

این کمپین قطعاً احساس تنبلی، راحتی و کاهلی را برمی‌انگیزد. پوستر گرافیکی «دزد دریایی در خیابان‌ها، خوابیده در ملحفه‌ها» را در پشت تخت‌خواب خود از دست ندهید. تاثیر متقاعدکننده این تبلیغ را با نشان دادن راحتی و آسایش محصول خود به مخاطبینتان دو برابر کنید.

الان من فقط از این موضوع می‌ترسم که مجبورم به آپارتمان بدون تهویه خودم بروم…

 1. Burger King: کمپین سایه

این احتمالاً یکی از کمپین‌های موردعلاقه من است. چند سال پیش، Burger King بی سروصدا با تبلیغ توییت‌های شکایت مردم از وندی، جنگ را آغاز کرد. این امر باعث خوشحالی و احتمالاً خریدهای بسیار شد.

چرا موثر است

Burger King مجبور نبود کارهای زیادی را روی این کار انجام دهد. اگر تعجب می‌کنید که چگونه آنها توییت‌های دیگران را تبلیغ کرده اند، جالب است بدانید که در صورت دریافت اجازه از کاربر، توییتر به شما اجازه انجام این کار را می‌دهد! این تبلیغات قطعاً کمی خنده‌دار است. با این کمپین، Burger King به مشتریان اجازه داد هرچند ناراضی باشند تا به جای آن‌ها صحبت کند، که همین امر ارزش پیام انتقالی را بیشتر می‌کند.

روش انجام کار

اگر احساس جسارت می‌کنید، شکایات خود را در رسانه‌های اجتماعی مستقیماً به رقیب خود بیان کنید. گزینه‌ای را که می‌دانید مناسب‌تر است انتخاب کنید (این محصول شکسته است/بسیار گران است/ خراب است) و ببینید آیا می‌توانید آن را ارتقا دهید یا برگشت بزنید. اجازه دهید تا رقیبان منفی شما به طرفدارانتان تبدیل شوند.

 1. Heinz: Ed Sheeran

ظاهراً Ed Sheeran از طرفداران سس کچاپ Heinz است. این آگهی احمقانه در حال حاضر بخشی از تبلیغات کمپین هاینز در انگلیس است، جایی که این شرکت تلاش می‌کند تا سس کچاپ را در انگلستان به اندازه‌ای که در آمریکا معروف است همزمان تبلیغ کند.

چرا موثر است

Ed Sheeran جذاب است و تبلیغات را به نحوی روایت می‌کند که انگار نقطه اوج داستان است. تاثیر آن به حدی است که این احساس به شما دست می‌دهد که در حال تماشای یک فیلم هستید نه فقط یک تبلیغ بازرگانی. او شما را متقاعد می‌کند که تمامی غذاها و خوراکی‌ها بدون سس Heinz بی‌مزه است.

روش انجام کار

اگر برند شما بزرگ و محبوب است در حدی که طرفداری مانند Ed Sheeran داشته باشید، دیگر نگران چیزی نباشید. هرچند، اگر طرفداران شما در دنیای هنرمندان کمتر است، سعی کنید از افراد تاثیرگذار استفاده کنید. قانع کننده ترین آگهی معمولاً برای شخصیت‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار مناسب است.

یک نکته: یک فرد تاثیرگذار را پیدا کنید که بیشتر خاص است. در این صورت، شما می‌توانید مخاطبین خاصی را مورد هدف قرار دهید که معمولاً با هزینه کمتری نیز همراه است.

 1. HP: هیچ‌کس نگاه نمی‌کند

من طرفدار سرسخت کمپین قانع کننده ترین آگهی های اخیر HP هستم (هرچند معلق)، اما این یکی از همگی بهتر است. 

چرا موثر است

این تبلیغ به طور خاص این واقعیت را هدف قرار داده است که می‌توانید یک سوئیچ را حرکت دهید و دوربین کامپیوتر خود را خاموش کنید (دیگر نیازی به آن سایه های ریز و قابل اتصال نیست)، که بدین معناست که شما می‌توانید با کامپیوتر خود در هر جایی باشید… اما هیچ‌کس نمی‌تواند شما را ببیند. این تبلیغ شما را متقاعد می‌کند که داشتن کامپیوتر HP به این معناست که شما کاملاً در امان و دور از دید هستید و می‌توانید کارهای خود را انجام دهید.

روش انجام کار

این تبلیغ، مخاطبین خاصی را مورد هدف قرار داده است که باید این موضوع را در هنگام ایده‌پردازی تبلیغات متقاعدکننده در نظر داشت. به دغدغه مخاطبینتان درباره محصول خود بیاندیشید و به آنها نشان دهید که چرا اصلاً جای نگرانی وجود ندارد.

 1. Clorox: مورد اعتماد مادران

این آگهی نمایشگر کوچک از وقتی مادرم برای دیدن من آمده است، مرا همیشه دنبال می‌کند. تصویر حرکت.

چرا موثر است

یکی دیگر از قانع کننده ترین آگهی ها نه تنها بیانگر این موضوع است که در حالت کلی Clorox مورد اعتماد مادران است، بلکه حتی یک نظر هم از « sydney2» (احتمالاً یک مادر) در انتهای آن اضافه شده است. این تبلیغ اساساً یادآور دستمال کاغذی یا هر نوع محصول تجاری تمیزکننده است. مادران این موضوع را به خوبی تشخیص می‌دهند که شرایط تمیز کردن بعد از کثیف کردن کودکان چگونه است.

روش انجام کار

به تمام جمعیت اصلی فکر کنید که از محصول شما استفاده می‌کنند. اگر شما کفش ورزشی می‌فروشید، بسیار آسان است که بگویید «دو میلیون دونده به این کفش‌ها اعتماد دارند»، به شرطی که شما دو میلیون جفت از این کفش‌های ورزشی را فروخته باشید. در مورد اینکه چه افرادی به برند شما اعتماد دارند کمی اغراق کنید. به همین سادگی!

 1. Parachute: به تخت‌خواب بروید

این یکی از تبلیغات خارج از منزل مورد علاقه من است. Parachute یک کمپین را آغاز کرد و اساساً به ما یادآوری می‌کند که ترجیح می‌دهیم در خیابان شهری نباشیم، بلکه در خانه‌ و در تخت‌خواب باشیم.

چرا موثر است

محتوای مرتبط در بهترین حالت: برای همه اتفاق اتفاق افتاده است که دکمه خاموش ساعت را فشارداده‌اند و زمزمه کرده‌اند «فقط ۵ دقیقه بیشتر؟» Parachute به معنای واقعی کلمه مردم را ترغیب می‌کند که زمان بیشتری را در خواب بگذرانند. همه عاشق خواب هستند.

روش انجام کار

به این فکر کنید که محصول شما چه خوبی را می‌تواند به تمام مردم دنیا اعطا کند. به شدت ساده‌نگر باشید و این سادگی را به نمایش بگذارید. آیا نیاز شما را برطرف می‌کند؟ شما را در یک روز بارانی خشک نگه می‌دارد؟ کاری کنید که مخاطبین شما تشنه این حس شوند.

 1. The Palm: «رزرو رستوران در نیویورک»

این یکی بسیار جالب است. زمانی که من در گوگل عبارت «رزرو رستوران در نیویورک» را جستجو کردم با این آگهی روبرو شدم، در حالی که توقع داشتم با گزینه‎های میز آزاد، رزرو یا سایر سیستم‌های عامل رزرواسیون میز روبرو شوم.

چرا موثر است

من بسیار طرفدار این شعار هستم «در هرکجا که به ما ملحق شوید، The Palm این احساس را که شما در خانه هستید زنده می‌کند». The Palm در نیویورک سه شعبه دارد (و یکی هم در فرودگاه JFK). نیویورک می‌تواند یک شهر بزرگ ترسناک به نظر برسد اما The Palm این موضوع را به شما قول می‌دهد که می‌تواند کاری کند که با وجود اینکه دور از خانه هستید ولی احساس امنیت و آرامش خانه خود را داشته باشید.

روش انجام کار

این قانع کننده ترین آگهی است زیرا باعث می‌شود که ناشناخته‌ها شناخته شوند. گاهی‌اوقات خریدن یک محصول جدید می‌تواند ترسناک باشد. (مثلاً افراد بزرگ و قدیمی فامیل من از اینکه یک برند جدید آبمیوه را بخرند بسیار می‌ترسند). به مخاطبین خود به اندازه‌ای اطمینان خاطر بدهید که محصول شما را با خیال راحت خریداری کنند.

بله من می‌دانم که الان به این موضوع فکر می‌کنید که «واقعاً؟ دو تبلیغ مرتبط به غذا؟!» اما من فرد گرسنه‌ای هستم و به پیتزا علاقه‌مندم. و ناگهان تبلیغ غذا را می‌بینم و ….. بینگ!

چرا موثر است

من هیچ شخصی را بر روی این کره خاکی نمی‌شناسم که به یک گاز از غذای پنیری خوشمزه که به در خانه او ارسال شده است را نه بگوید (بله شاید دیوانه‌ها). این متن تبلیغات تمامی منع کردن‌ها را از بین می‌برد. این تبلیغ بر روی راحتی و آرامش، ارزش زمان و گزینه‌های بسیار مهم دیگر تاکید می‌کند. چگونه می‌توانید کلیک نکنید؟

در حالی که گاهی اوقات شما می‌خواهید که یک جواب ساده برای یک مشکل ساده پیدا کنید، این تبلیغ تعداد زیادی گزینه برای حل یک مشکل ساده (تحویل پیتزا در نزدیکی شما) ارائه می‌دهد. با نقاط ضعف یا احساس مردم بازی کنید، مانند گرسنگی، تا بتوانید به راحتی آن‌ها را قانع کنید که همین الان به محصول شما احتیاج دارند.

 1. Lyft: ما شما را به آنجا خواهیم برد

این یک تبلیغ جالب است زیرا به معنای واقعی یک تبلیغ نیست. این تبلیغ اشاره به رانندگان Lyft دارد نه

مسافرین، به عنوان گره‌ای برای زندگی دیگران یا دلایلی که آن‌ها برای Lyft رانندگی می‌کنند. شاید آنها سرایدار، بازیگران مشتاق یا افراد عادی هستند که از این طریق امرار معاش می‌کنند.

چرا موثر است

این کار موثر است زیرا Lyft فرصتی را به منظور نشان دادن حمایت خود از کارمندان خود فراهم می‌آورد. بله، می‌دانم که در ابتدا گفتم که هیچ نوع برندسازی در قانع کننده ترین آگهی ها صحیح نیست. این یکی فقط وظیفه مضاعف است. این تبلیغ فقط دیگران را به وسیله تشکر از رانندگان کنونی خود، متقاعد می‌کند که به جمع رانندگان Lyft اضافه شوند.

روش انجام کار

به اندازه کافی برای قدردانی از کارمندان خود وقت بگذارید، افرادی که برای فروش محصولات عالی شما تلاش می‌کنند. در این شرایط که برندهای از تولید به مصرف بسیار زیاد شده‌اند، مخاطبین شما می‌خواهند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که شما یک شرکت واقعی هستید که محصولات واقعی را توسط افراد حقیقی به آن‌ها معرفی می‌کنید.

شروع کنید و مشتریان خود را متقاعد کنید

قانع کننده ترین آگهی‌ها می‌توانند این احساس را ایجاد کنند که نیاز به تولید و تلاش زیادی دارند. اما احتیاجی نیست که همین الان با یک آژانس تبلیغاتی قرارداد ببندید! از لیست بالا به عنوان منبع الهام استفاده کنید و در هر مرحله‌ای اگر به مشکل برخوردید که چه چیزی راجع به محصول شما بسیار خاص است، من دوست دارم Deck of Brilliance را همیشه در جیب پشتی خود نگه دارم. همیشه با شماست.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | دیجیتال مارکتینگ

نرخ تبدیل چیست؟

امروزه اکثر تیم های بازاریابی بر روی هدایت ترافیک به سمت وب سایت ها متمرکز هستند به ...

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | دیجیتال مارکتینگ

چگونه لیست ایمیل مخاطبان خود را زیاد کنیم؟

تهیه یک لیست ایمیل جذاب یکی از مهمترین قسمت‌های طراحی و اجرای استراتژی موفق ایمیل مارکتینگ است. ...

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | دیجیتال مارکتینگ

۶ مزیت استفاده از ایمیل مارکتینگ

مزیت ایمیل مارکتینگ چیست؟ اگر تا به حال شما و یا کسب و کارتان از ایمیل مارکتینگ ...

۱۳ آذر ۱۳۹۹ | دیجیتال مارکتینگ

کرونا مهمترین عامل پیشرفت تجارت الکترونیک ایران در سال ۹۹

در اواخر سال 2019 ، جهان با خبر شوکه کننده شیوع یک اپیدمی کشنده به استقبال سال ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید