درس ۱ از دوره تبلیغات ادوردز; مفاهیم و معیارهای مقدماتی

دسته بندی : گوگل ادز
۱۹ دی ۱۳۹۷
بازدید ها : 367 بار
برچسب ها :
تبلیغات در گوگل

سلام به همراهان نوین مارکتینگ. شما اکنون وارد درس ۱ از دوره مقدماتی دوره آموزشی تبلیغات در گوگل  شده‌اید. در این درس ما دو جلسه خواهیم داشت که در جلسه نخست به مفاهیم اولیه گوگل ادز می‌پردازیم و در جلسه بعد به موضوع معیارهای سنجش اولیه تبلیغات در ادوردز می‌پردازیم. این دو جلسه ابتدای کار ماست و اگر این مفاهیم اولیه و معیارهای اولیه را به درستی درنیابید کار کردن با پلتفرم گوگل ادز برای شما بسیار مشکل می‌شود. برای این که این دوره را کامل بشناسید ما خلاصه‌ای از کل دوره را در معرفی مقدماتی دوره گوگل ادز برای شما آماده کرده‌ایم می‌توانید قبل از ورود به این درس خلاصه این دوره را بخوانید.

جلسه یکم از درس نخست

در جلسه نخست شما با ماهیت تبلیغات کلیکی آشنا می‌شوید این درس به این صورت تنظیم شده است که شما ابتدا چرایی این نوع از فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ را بشناسید در این درس من از مقاله‌ای از لری کیم استفاده می‌کنم او مؤسس شرکت عظیم ورداستریم است شرکتی که شاید در سال بیشترین سود از تبلیغات گوگلی را به دست آورد. راستی مابقی درس‌ها و جلسات ما هم عملا ترجمه‌ای از همین وب سایت است. البته در این درس‌ها ما سعی می‌کنیم ساختاری جدید در آنها ایجاد کنیم.

در جلسه نخست ما علاوه بر شرح کاملا مختصر و مفید چیستی تبلیغات ادوردز به موضوع مهم شناخت کلمات کلیدی نیز می‌پردازیم. گوگل ادز تا چند وقت پیش به نام گوگل ادوردز شناخته می‌شد. نام قدیم این پلتفرم تبلیغاتی از آنجا سرچشمه می گرفت که تمام توان تبلیغاتی گوگل در نمایش تبلیغات بر روی سرچ کلمات کلید متمرکز شده بود. اما با توسعه همه جانبه گوگل ما اکنون با پلتفرم گوگل ادز رو به رو هستیم که گوگل در همه مایملک گوگل اعم از گوگل پلی، یوتیوب، گوگل مپ و دیگر پلت فرم‌های مربوط به گوگل ما تبلیغات ادز را مشاهده می‌کنیم، البته هنوز هم این پلتفرم‌های گوناگون توانایی تبلیغ را دارند اما گوگل ادز در این کار روز به روز درحال پیشرفت است.

البته با توسعه گوگل ادز به هیچ عنوان از اهمیت شناخت کلمات کلید در گوگل ادوردز کم نکرده، بلکه بر این اهمیت نیز افزوده است زیرا پایه تمام این تبلیغات همان کلمات کلید است که در ابتدا شما در گوگل ادز وارد می‌کنید.

دیگر موضوعی که در جلسه اول با جدیت تمام به آن می‌پردازیم نوشتن متن تبلیغ است این که در هر یک از تبلیغات چند کلمه توسط گوگل نمایش داده می شود و اساسا این تبلیغات با یک با چه واژه‌های نوشته شوند تا بیشترین کلیک را توسط مشتری جذب کنند، موضوع بسیار مهم است. شاید پیشانی حمله شما به مشتریان همین جا باشد، که باید در همین اول کار با نوشتن آن آشنا شوید اما به یاد داشته باشید که این جلسه تنها نوشتن خوب آن را آموزش می‌دهد و بهینه سازی‌‌ها ساز و کارهای دیگری دارد که باید در درس‌های بعد آن را بیاموزید.

جلسه یک با این قسمت تمام می‌شود

 از اینجا بخوانید : هدایت دوره یادگیری الگوریتم در تبلیغات گوگل و فیس بوک

معرفی جلسه دوم از درس ۱ آکادمی تبلیغات ادرودز

در این جلسه بیشتر به معرفی معیارها و سنجه‌های کلید موفقیت که کمپین ادوردز می‌پردازیم در معیارهای

  • Ctr یا نرخ کلیک در برابر نمایش
  • QS یا امتیاز کیفیت صفحات
  • CPC نرخ کلیک در برابر هر پرداخت
  • CPA نرخ پرداخت در برابر هر عمل
  • CPO و بهینه سازی نرخ تبدیل

را بررسی می‌کنیم. در درس قبل هم گفتیم که راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی چندان کاری ندارد اما بهینه سازی آن امری است که شاید سال‌ها تجربه نیاز داشته باشد و در اصل عرصه تبلیغات کلیکی عرصه بهینه سازی‌ها پیچیده است که برای آن تا به حال نوین مارکتینگ ده‌ها و وبسایت‌های مانند ورداستریم صد‌ها مقاله منتشر کرده‌اند. از هر گوشه و روزنی در این میان برای بهینه سازی‌ها باید استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که بهینه سازی کمپین‌های ادوردز است که شما را به سود واقعی می‌رساند. این که در بالای نتیجه جستجوی کلمات کلیدی محبوبتان قرار بگیرید چندان مهم نیست این اتفاق با هزینه بیشتر همیشه انجام می‌شود، اما از این هزینه چقدر بهرهوری خواهید داشت این موضوعی است که بسیار مهم‌تر از موضوع اول است.

این مقاله عملا مقدمه‌ای است به مسائل جلسه نخست و دوم، که بار اصلی مطالب ما را به دوش می‌کشند. یک نکته بسیار مهم را می‌خواهم در همین ابتدای کار برای شما روشن کنم به یاد داشته باشید که تا پایان درس دوم به هیچ عنوان حساب کاربری ادوردز خود را فعال نکنید زیرا تنها به هدر دادن پول های خود کمک کرده‌اید. بگذارید لااقل تا پایان دوره میانی را بخوانید تا مهارت‌های نسبی این عرصه را به دست بیاورید. کمی حوصله هم بد چیزی نیست.

ما در این درس و درس‌های بعد سعی می‌کنیم آگاهی شما نسبت به ادوردز بالا ببریم اما این همه کار نیست بهرهوری در موضوعی است که با تجربه به دست می آید پس اگر اهداف تجاری شما برایتان بسیار اهمیت دارد و می‌خواهید فقط به آن اهداف فکر کنید ما یک پیشنهاد بیشتر برای شما نداریم و آن هم استفاده از خدمات تبلیغات گوگلی نوین مارکتینگ است.

حالا وقت آن است که وارد جلسه ۱ از درس نخست شوید.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Related Articles

مقالات مرتبط

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | گوگل ادز

چرا تبلیغات گوگل گزینه مناسبی برای شرکت‌های B2B است؟

اگر می‌دانستید که روزانه  شخصی فعالیت‌های شما را رصد می‌کند و درصد رشد و موفقیت شما اندازه ...

۱۱ شهریور ۱۳۹۹ | گوگل ادز

مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز با ۸ روش کاربردی

آن بخش از سرمایه‌ای را که به عنوان بازاریابی اینترنتی برای تبلیغات در گوگل خرج می‌کنید چگونه ...

۵ شهریور ۱۳۹۹ | گوگل ادز

اهمیت استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای کسب‌و‌کارها

با وجود پیشرفت‌های چشمگیری که در عرصه دیجیتال مارکتینگ اتفاق افتاده است اما در سال ۲۰۲۰ میلادی ...

۲ شهریور ۱۳۹۹ | SEO , گوگل ادز

آموزش لینک کردن گوگل آنالیتیکس به گوگل ادوردز

با متصل کردن گوگل آنالیتیکس به اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید به عملکردی یکپارچه برای مدیریت بهتر ...

افزایش ترافیک سایت با نوین مارکتینگ
دو برابر ترافیک بیشتر، مشتریان بیشتر، برای همه کسب و کارها
هم اکنون عضو شوید تا به صورت رایگان از آخرین استراتژی های روز جذب مشتریان و وفادارسازی آنها اطلاع پیدا کنید